Prosím o rady, jak zvýšit laktaci

415
29.5.18 16:31

prosím o rady, jak zvýšit laktaci

Ahoj, přidávejte prosím své postřehy co vám pomohlo ke zvýšení laktace, děkuji.
ps: jak poznám, že mám málo mléka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1466
29.5.18 16:45

@aduska912 kdyz jsem mela malo mleka, mala se mi u kojeni vztekala, opakovane se poustela, plakala… Dvakrat jsem zvysovala velice uspesne laktaci a to jsem jednou myslela, ze uz je konec. Tady jsou rady: Hooodne zvys prijem tekutin, prikladej co nejcasteji (neres rady typu mezi kojenim 1/2/3 hodiny!) - vyborne se mi osvedcilo, co mi poradila kamaradka - otevre oci, vraz prso :D kdyz bylo potreba zvysit laktaci, prikladala jsem klidne i 10×-12× za 24 h, koj v noci! To je nejdulezitejsi k vuli hormonu, ktery se vylucuje nejvic v noci. Nastav si budiky, nebo vyndavej po usnuti dudlik, abys dite nesidila a budilo se na kojeni. Nedavej flasku, v pripade dokrmu vyuzij jine metody. Po kazdem kojeni jsem odstrikala zbytek. Tim jsem zvysovala poptavku a zaroven jsem tvorila na mrazaku zasoby, kdyby bylo hur. Tul se s miminkem telo na telo. :srdce: Pij kojici caje. Pokus se vyhnout UM, kdyz budes mit par dni nedostatek mleka, prcek to zvladne ;)
Preju hodne stesti :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16603
29.5.18 16:58

Kamarádka si chválí hormonální jógu. Začala s cvičením po šestinedělí a říkala, že se jí laktace hodně zvýšila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6471
29.5.18 17:05

@aduska912 homeopatika ricinus comunis 5 ch pred kazdym kojenim a ted je cerstvy kopr tak poctivou koprovku nebo kopr do salatu caj z chmelovych sistic kojit v noci tulit se telo na telo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Nmdl
29.5.18 17:10

Časté kojení, dostatek tekutin a pořádně silné vývary, ty dělají opravdu zázraky. :)

• Citovat
  • Nahlásit
2764
29.5.18 17:34

Hodně jsem pila, hlavně teplý čaj (kojící, fenyklový), i když v těch vedrech je to trošku o sebezapření. Silné masové, zeleninové vývary. Jinak často přikládat. Případně i odsávat. Já teda zaťukám, že mléka mám dost, ale když malej zvýší spotřebu, tak to chvíli trvá se srovnat… Teď se mi tejden budil v noci hlady, zvládli jsme to a už je zase v pohodě.

Edit - překlepy, píšu jak tele

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
584
29.5.18 18:35

Me hodne pomohlo piti melty, u nas v porodnici byla jedna varnice s meltou s mlekem a v druhe caj. Vyzkozsej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3477
29.5.18 21:14

Hodne kojit v noci kdy se uvolnuje prolaktin a zvysuje produkci mleka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama