Reklama

Prosím o rychlou radu - dítě si stěžuje na bolest

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 11.04.11 23:44
Prosím o rychlou radu - dítě si stěžuje na bolest

Dcera (21m) mi ve středu upadla na hrubém asfaltu a odřela si levou dlaň. Trochu to krvácelo, vydezinfikovala jsem to Betadinem, teď už je odřenina viditelně zahojená, žádný otok ani podebrání tam nevidím, nicméně dcerka pořád tvrdí, že jí ručička bolí.
Neupadla nějak prudce, aby si mohla vážněji ublížit, ruka může být maximálně naražená, což věřím, že bolí. Jenže o víkendu už si dcerka stěžovala i na pravou ruku a dnes se vzpouzela při oblékání ponožek, vůbec si nenechala sáhnout na prsty, že jí bolí nožičky.
Byla jsem už v pokušení věřit tomu, že bájí, že je to pro ní hra - zahlásí bolest a někdo bebí pofouká (viz víkend na chalupě s manželem a tchánovcema), ale před chvílí se mi vzbudila s pláčem, že ručičky bolí, to už mi moc jako hra nepřijde, když to prožívá i ve spánku.
Co s tím?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 11.04.11 23:51

První mě napadla nějaká malinká zlomeninka, dále naražení- to někdy bolí víc a déle než zlomení, nebo máš pravdu s tím bebí= pozornost.
A taky tady teď ještě lítají ošklivé chřipky- napadají klouby a dost bolí.
Pokud se nechala uklidnit, řešila bych to až ráno- nějaká chirurgie, pokud stále pláče, zkusila bych studený obklad a ráno chir., případně dětský Dr.

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 11.04.11 23:53

Jo- a taky- nemůžou to být růstové bolesti??
Na ty ,trpěl´ starší syn, ale vždycky tvrdil, že ho bolí dlouhé kosti, tak nevím. :mavam:

KalinkaIvča
Závislačka 4308 příspěvků 11.04.11 23:58

POkud nepůjde uspat kvůli bolesti, dala bych jí analgetika aby si odpočinula, a buď to zaspí nebo se to ráno bude opakovat a to bych vyrazila k dr.

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 12.04.11 00:00
Hanulínek píše:
Jo- a taky- nemůžou to být růstové bolesti??
Na ty ,trpěl´ starší syn, ale vždycky tvrdil, že ho bolí dlouhé kosti, tak nevím. :mavam:

mně při růstovejch bolestech bolely hlavně klouby, fuj, do teď si to pamatuju, jaký to bylo :roll:

No a k otázce, já bych pro jistotu někam zašla, občas se ten pád nemusí zdát velkej, ale může být tak „nešikovnej“, že někde něco křupnout mohlo… Radši asi jít zbytečně, než něco zanedbat… Pokud malá usnula, počkala bych do rána… Podle mě pokud by to bylo jen o upoutání pozornosti, nevzbudila by se uprostřed noci…

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 12.04.11 00:07

Uspat se nechala, tak uvidíme. Nechci do ní zbytečně lámat nurofen, ale připravila jsem si ho, kdyby bylo hodně zle.
Ty růstové bolesti mě taky napadly, dost se teď vytáhla na výšku, ale mate mě časová souvislost s tím pádem.
A na zlomeninu nebo naštípnutí mi to taky nesedí, jednak upadla opravdu z vyloženě pomalé chůze, takže žádná velká řacha, a druhak ani na jedné ruce není nic vidět, žádný otok ani modřina. A když je třeba při hře něčím zaujatá a já ji vezmu za ruku a zkouším prohmatat prsty a zápěstí, vůbec jí to nevadí. :nevim:

KalinkaIvča
Závislačka 4308 příspěvků 12.04.11 00:17

POkud šla uspat, tak teď bych neřešila, uvidíš ráno.
Kdyby si ráno stěžovala na bolest, zkusila bych placebo, vitamín nebo nějakou meducínku s proslovem jak jí ten lék pomůže. Pokud to nezabere, zkusila bych zkonzultovat dr., pro jistotu, ale podle Tvého popisu bych nic špatného nepředpokládala …

Tip od naší dr. na růstové bolesti - rozpustný vápník plus vit. D po dobu 14 dní … řeší příčinu ne jen bolest :wink:

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 12.04.11 09:01

Tak v noci ještě trochu pobrekávala ze spaní, ale na nurofen nakonec nedošlo. Ráno zase říkala, že jí ruce bolí, ale bez pláče, prostě ke mně natáhne ruku a řekne bolí, ale nijak naléhavě, tak zase nevím. :nevim:

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 12.04.11 11:10

Šla bych k doktrná. Ale já jsem opatrná. Pak dej vědět, jak jste na tom…Držím palce!

BohunkaP
Extra třída :D 14941 příspěvků 12.04.11 11:16

Řeknu Ti jediné - mojí dceři loni na hřišti chlapeček nechtěně šlápl na nohu… Nijak moc, normální drobná kolize a přišlápnutí, dcera chvíli plakala a pak normálně pokračovala v hraní - žádná odřenina, otok, boule, nic. Nicméně další dva dny lehounce občas zakulhala a občas pronesla, že má bebí na nožičce… Tak jsem s ní jela na chirurgii - ona tam asi stokrát prolítala celou čekárnu tam a zpátky, já si připadala jako idiot - a po rentgenu odjížděla domů v kočárku se sádrou na čtyři neděle… Zlomenina zánártní kůstky.

Nevěřila bych, kdybych to nezažila. Na Tvém místě bych s ní šla na dětskou chirurgii… Růstové bolesti to jistě být mohou, ale rozhodně nemusejí.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 12.04.11 14:32

Děkuju za reakce.
Doktorce jsem volala a chce malou vidět. Jdeme tam odpoledne.
Ale dopo jsem byla s malou v herně a za hodinu a půl mezi ostatníma dětma si na nějaké bolení ani nevzpomněla. Zaplakala jenom jednou, ale to nebylo bolestí - jiná holčička jí zabavila skákacího osla. Na ruce si stěžovala, až když jsem ji při odchodu dávala do kočáru, a potom doma, když jsem jí myla ruce, to i docela bojovala.
Jenže jak mám kruciš poznat, jestli jí to opravdu bolí, nebo jestli se tím jenom snaží vykroutit z povinnosti - nástup do kočáru, mytí?

Davdan
Kelišová 6926 příspěvků 12.04.11 15:02

Ahojky, podívej, nezjistíš to nijak, jen když pujdeš k dr. Když to bude ok, je to jen její upoutávání pozornosti - a to už nějak pořešíme. Hlavně ať to nic není - a pak můžeš dál řešit co a jak.

BohunkaP
Extra třída :D 14941 příspěvků 12.04.11 17:15
Bersaba píše:
Jenže jak mám kruciš poznat, jestli jí to opravdu bolí, nebo jestli se tím jenom snaží vykroutit z povinnosti - nástup do kočáru, mytí?

No, to právě nepoznáš - já to taky nepoznala… to pozná jenom doktorka, nejlépe na rentgenu.

Už jste to asi absolvovaly, jak to dopadlo?

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 12.04.11 18:06

Taky na vás myslím, jak jste dopadly :-)

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 12.04.11 18:45

Tak jaký je verdikt doktorky?? :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >