Prosím o rychlou radu - dítěti se motá hlava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 11:07
Prosím o rychlou radu - dítěti se motá hlava

Ahoj všem, už jsem tu oživovala dvě diskuze, ale teď potřebuji rychlou radu.

Dítko 3 roky, cca od loňského léta 1měsíčně motání hlavy. Za prosinec 2, leden 2* a teď za únor už 3*. Ve většině případech mluví normálně, očička nekmitají, kouká na mě. Asi dvakrát nebo třikrát prý s trochou pláče a bylo rozhozené.

Hned v lednu jsme absolvovali neurologii - ok, vyšetření očního pozadí - ok, ušní audiogram - ok, dvakrát eeg - ok. Ale klidná tedy rozhodně nejsem. Takže jsem si vyžádala doporučení na magnetickou rezonanci a ve středu krevní obraz.

Co dál? Co pro to může ještě udělat než jen sedět a čekat na MR? Doplnit nějaké vitamíny - železo, hořčík? MR je až za delší dobu a já se z toho nejspíš zblázním, mám takový neustálý strach…

Koupím tlakoměr, jeden z mých rodičů se léčí na vysoký tlak, já v těhu náběh na preeklapsii, druhý můj rodič občas nízký tlak. Dítko vypije cca 1l, někdy více, někdy méně. Co vyšetření srdce EKG - bylo by to k něčemu nebo vyšetření moči?

Mohlo by to být od krční páteře? Jednou se to stalo, když tancovali ve školce, jednou ve vaně, jednou před usnutím v postýlce, jednou při dosedání..vždy jinak, tak z toho těžko určit… Fakt jsem zoufalá a ten strach… :( :( :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

JetLi
Kecalka 152 příspěvků 13.02.17 11:11

Pokud ti doma nekolabuje do bezvědomí. Tak ho sleduj a snaž se dělat třeba i nějaké zapisy. Třeba co dělal nebo situace ve kterých je.
Já omdlévám od mala. Stačí mi rychle stoupnout a švihnu sebou kdekoliv. Mám to od nízkého tlaku.
Tlak měrit je dobrý začátek :-) kdyby takhle uvažovali moji rodiče, věděla bych o hodně let dříve, co se mnou je :-)
Držím palce.

sara1000
Kelišová 5559 příspěvků 2 inzeráty 13.02.17 11:13

Nevim, zda je to vas pripad.
Ale zrovna nedavno jsem to resila se sebou. Neskutecne motani hlavy. Nemohla jsem pri zachvatu ani dychat. Neurologie ok. Nakonec pana doktora napadlo, zda nemam „rozhozene kaminky v uchu“,ktere ovlivnuji rovnivahu. Motani bylo vzdy pri zmene polohy tela vleze, nebo prudkem. pohybu ve stoje.
Nakonec se mnou udelal par hmatu a polevilo to.
Dostavala jsem se teda z toho cca mesic a jete ted se obcas trohu zamotam, ale uz ne v tak hrozne mire, jako na zacatku.
Tak treba :nevim:

Jana206
Nadpozemská drbna 26498 příspěvků 13.02.17 11:13

Dcera má 8 let a taky se jí často točí hlava. Absolvovala odborná vyšetření - neurologii, kardiologii, ORL, vše negativní, nikde nic nenašli. Krevní obraz a různé krevní testy taky v pořádku. Většinou nám bylo řečeno, že se to stává při překotném růstu organismu.

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 13.02.17 11:16
@Anonymní píše:

Dítko 3 roky, cca od loňského léta 1měsíčně motání hlavy. Za prosinec 2, leden 2* a teď za únor už 3*. Ve většině případech mluví normálně, očička nekmitají, kouká na mě. Asi dvakrát nebo třikrát prý s trochou pláče a bylo rozhozené.

Hned v lednu jsme absolvovali neurologii - ok, vyšetření očního pozadí - ok, ušní audiogram - ok, dvakrát eeg - ok. Ale klidná tedy rozhodně nejsem. Takže jsem si vyžádala doporučení na magnetickou rezonanci a ve středu krevní obraz.

Co dál? Co pro to může ještě udělat než jen sedět a čekat na MR? Doplnit nějaké vitamíny - železo, hořčík? MR je až za delší dobu a já se z toho nejspíš zblázním, mám takový neustálý strach…

Koupím tlakoměr, jeden z mých rodičů se léčí na vysoký tlak, já v těhu náběh na preeklapsii, druhý můj rodič občas nízký tlak. Dítko vypije cca 1l, někdy více, někdy méně. Co vyšetření srdce EKG - bylo by to k něčemu nebo vyšetření moči?

Mohlo by to být od krční páteře? Jednou se to stalo, když tancovali ve školce, jednou ve vaně, jednou před usnutím v postýlce, jednou při dosedání..vždy jinak, tak z toho těžko určit… Fakt jsem zoufalá a ten strach… :( :( :(

Omdlévá? Jako malá jsem často omdlevala..Ale ne že se mi motala hlava jen ale fakt jsem sebou švihla..
Mám po mamce nižší tlak..Ale ne vždy a když spadl tak jsem sebou sekla..Třeba máte to same :hug: počkej na MR ale nedes se..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 11:46

Holky, jste zlaté, díky moc.

Neomdlévá, vždy jen maminko, točí se mi hlava - zastav to. Ale očička mu nekmitají, při chůzi se při tom nekymácí, mluví normálně. Trvá to vždy cca max 1,5min. Ptám se u toho, zda už dobrý a to mi normálně odpovídá.

@JetLi Ten tlak zkusíme, doufám, že to bude taková nějaká prkotina :-/

@sara1000 Na tom ušním audiogramu jsme byli a vše ok.

@Jana206 Jak často a jak to probíhá? Na MR jste nebyly?

@Malike Ale ono to má při různých aktivitách, někdy si hraje a najednou, že se točí hlava, někdy leží, někdy sedí…prostě různý

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 13.02.17 12:02
@Anonymní píše:
Holky, jste zlaté, díky moc.

Neomdlévá, vždy jen maminko, točí se mi hlava - zastav to. Ale očička mu nekmitají, při chůzi se při tom nekymácí, mluví normálně. Trvá to vždy cca max 1,5min. Ptám se u toho, zda už dobrý a to mi normálně odpovídá.

@JetLi Ten tlak zkusíme, doufám, že to bude taková nějaká prkotina :-/

@sara1000 Na tom ušním audiogramu jsme byli a vše ok.

@Jana206 Jak často a jak to probíhá? Na MR jste nebyly?

@Malike Ale ono to má při různých aktivitách, někdy si hraje a najednou, že se točí hlava, někdy leží, někdy sedí…prostě různý

To je jedno jaké má aktivity..Pokles tlaku je různý..Já jednou v noci šla na záchod a už jsem ležela. Ale ale ani náznak mdlob mi to nepřijde. To by byla ledová a bílá jak křída. Třeba zrychlené dýchá..Nebo pokles tlaku

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 12:17

Žádné zrychlené dýchání, mdloby ani bělost - prostě jen ohlásí motání hlavičky.

Peggi
Kecalka 418 příspěvků 13.02.17 12:52

Moje dnes už 12 leta dcera to měla kolem druhého roku života taky. Taky mi zničeho nic řekla, že se jí točí hlava. Za chvíli to vždy přešlo. Stávalo se to tak 1× za měsíc. Byly jsme na neurologii a tam mi dr. řekla, že to bude mít s největší pravděpodobností souvislost s uchem, kde je středisko rovnováhy. Název té diagnosy si už nepamatuju, byly to myslím tři slova něco jako benigní… A že to časem vymizí, prý je to běžná záležitost. A měla pravdu, po čase se to ztratilo. Tak snad jsem tě trochu uklidnila. Držím palce, ať je všechno v pořádku :kytka:

Jana206
Nadpozemská drbna 26498 příspěvků 13.02.17 12:53

Dceři se motá hlava ráno, večer nebo když má náročnější den a je unavená. Na MR jsme nebyli, jen na EEG a to bylo v pořádku. Od krční páteře by to taky neurolog poznal. Nemotá se jí každý den, ale spíš v takových „cyklech“,někdy je delší dobu pohoda, potom se zase začne motat. Má srdeční šelest a drobnou poruchu rytmu, ale to není příčinou motání hlavy. Nám všude říkají, že je to normální. Hlavně v období zvýšeného růstu a prepuberty, potom tím dívky trpí nějaký čas před nástupem první ms a některé prý periodicky, v rámci PMS :nevim:
Dcera je vysoká a hodně hubená, hodně vyrostla, zatím je nevyspělá, myslím, že na MS má ještě hodně dlouho čas.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 12:54

@Peggi Asi myslíš benigní vertigo…mě by to přišlo relativně ok, být to jednou za měsíc - dva, ale třikrát do týdne? To mi přijde fakt moc. To jsme si taky mysleli, že by to mohlo být ono, ale nevím…

elen-ka
Extra třída :D 12289 příspěvků 23 inzerátů 13.02.17 13:01
@Anonymní píše:

Mohlo by to být od krční páteře? Jednou se to stalo, když tancovali ve školce, jednou ve vaně, jednou před usnutím v postýlce, jednou při dosedání..vždy jinak, tak z toho těžko určit… Fakt jsem zoufalá a ten strach… :( :( :(

Mě se jako dítku a v podstatě i dospělé dost často motá hlava i s mžitky před očima. Motání hlavy většinou, u mě, souvisí s nízkým tlakem, mžitky před očima s astigmantismem. Když jsou oči unavené, špatně už zaostřují a může to souviset i s motáním hlavy.

Když jsem byla u očaře, tak krom vyšetření očí se mě ptal, jak solím. Já solím právě dost málo, tenkrát jsem měla asi měsíc a půl neustálého motání hlavy se mžitkami v létě, tak mě doporučil buď občas více přisolit, nebo si dát trošku vincentky do sklenky vody.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 13:04

@Jana206 My na eeg byli dvakrát a vše v pořádku. A podle neuroložky už jen jediná věc - a to magnetická rezonance, víc prý už udělat nemůže. Jen prý ho máme sledovat, zaznamenávat a pak ta MR.

@elen-ka Je to tříleté dítko, tak solím málo, ale já i nám solím méně než ostatní.

elen-ka
Extra třída :D 12289 příspěvků 23 inzerátů 13.02.17 13:27
@Anonymní píše:
@Jana206 My na eeg byli dvakrát a vše v pořádku. A podle neuroložky už jen jediná věc - a to magnetická rezonance, víc prý už udělat nemůže. Jen prý ho máme sledovat, zaznamenávat a pak ta MR.@elen-ka Je to tříleté dítko, tak solím málo, ale já i nám solím méně než ostatní.

já vím, taky solíme všeobecně méně. Já jen, že i to může mít vlit, minerálová rovnováha.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 16:57

Tak holky - zítra u dětské krevní obraz a máme donést moč.

Tlakoměr prý shánět vůbec nemám, to s tlakem je prý blbost, to samé srdce…prý nejvíce řekne MR…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >