Zkušenosti: Manduca, Beco, Close baby, Ergo

542
26.7.13 07:07

Prosim o zkusenosti: Manduca, Beco, Close baby, Ergo

Ahoj, tak uz jsem procetla spoustu diskuzi a informaci na internetu a stale nevim… pro starsiho syna bjsem mela nositko baby bjorn od kamaradky, pouzivala jsem ho az od jeho 7 mesicua moc se mu v nem libilo. Dlouho v nem ale nebyl, protoze uz v 9mesicich me z toho bolely zada, vazil pres 9kg. No, a ted vsude ctu, ze to nositko neni vubec vhodne. Tak hledam alternativy pro druheho syna, chtela bych ho zacit nosit co nejdriv (s 2letym synem by se mi mochodily volne ruce!).
Takze mam pardotazu, prosim napiste mi zkusenosti, pokud mate vyse zminena nositka, nebo klidne poradte I jine. Diky.
1. Nastaveni…u manducy se pise, ze muze byt slozite si ji spravne nastavit, naopak vyhoda erga je jednoduche nastaveni. Jak se vam nastavuje vase nositko? A jak vam je pohodlne?
2. Noseni na zadech…tam me desi to, jak to provedu, neni to slozite? U nositka beco pisou, ze se dobre nasazuje diky tomu, ze se dite nejdriv da do nositka a pak az na zada. Jak se vam vase nositko nosi nazadech?
3. Bolesti zad…z noseni syna v baby bjorn me tak od jeho 8kg bolely zada. Je to mnou, nebo nositkem? Nosite bez problemu?
4. Mate nekdo zkusenost s close baby? Je mi jasne, ze je na kratsi dobu, ale zato je levnejsi a jak jsem psala, nejsem si jista, jestli by se mi maly casem dobre nosil, az bude tezsi.
5. Posledni dulezity dotaz…nevite, kde nektere z techto nositek koupit za dobrou cenu? Neprodavate nekdo to vase?
:mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
26.7.13 07:31

1.rozdíl mezi nastavováním erga a manducy je minimální, mám pocit, že je to jakási pověra, že ergo jde nastavit lépe

2.dostat na záda dítě je poměrně snadné, nasunuju bokem, pak přes ně přehodím nosítko, protáhnu ruce popruhy a je hotovo. Vysloveně pohodlí na zádech jsem zažila až s batolecím nosítkem (blue bear, mechulka), manduku jsem taky nosila na zádech, ale 100% komfortní mi to nepřišlo, takže to vypadalo spíš tak, že jsem nosila na břiše ten první rok a pak přendala na záda do batolecího.

3. pro klokanky je typické, že nejen že ničí záda dítěti, ale i nosiči :roll: Je to dané i tou neergonomivkou polohou, kdy dítě visí, místo aby nohama objímalo rodiče

4. nemám, ale viděla jsemto jednou naživo a to už mi přijde lepší elastický šátek, přišlo mi to dotahování elastického materiálu takové dost pitomé

5. prodávám, viz inzerát :lol:

Nicméně za sebe musím říct svou zkušenost s mandukou, že na novoše mi fakt nesedla, v nosítku nosím tak od 4-5m, do té doby pevný šátek. No a teď přijde paradox, při prvním synovi mi manduka vyhovovala, nosila jsem dlouho a ráda, druhý se skoro nenosil a s třetím mi teď manduka nevyhovuje ani dopředu, nechápu, takže nakonec používám jen pevné šátky a ringsling na rychlé poponášení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5254
26.7.13 07:37

Já byla spíš šátkující, ale zkušenost mám s manducou a Kibi nosítky.

ad.1) Nastavení je o cviku, nepřijde mi to složité, vyzkoušíš, tady dotáhneš, tady povolíš…

ad.2) Taky o cviku, při 1.nahození na záda mi pomáhal chlap (spíš teda jistil), později bez problému, ono to spíš vypadá složitě ;)

ad.3) Pokud máš nosítko dobře nastavené, tak by záda bolet neměla. Ale pokud máš nějaké problémy, tak ani super nosítko nepomůže.

ad.4) třeba bazar na nosenideti.cz Ale nosítka typu manduca s cenou moc dolů nejdou, zas není špatné koupit nové a s malou ztrátou později prodat.

ad.4) Neznám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1598
26.7.13 07:43

Mam Beco
1. prvni nataveni je jednodussi v klidu, lozit dite, pomerit, vytahnout, pak uz ddotahuju jen jeden popruh - i s ditetem bez problemu
2. Na zadech nastup v pohode v jedne osobe - das a bricho a otocis, napoprve trochu kostrbaty, pak uz snadno
3. Zada me z to neboli, je to pohodlne pro oba, jako dobry batuzek
4. ne
5. nevim, ja si ho prala narozeni ditete, darovali pribuzni, byl to skvely darek, vyuzivam i na druhe dite rada a casto, dite v tom i spi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2282
26.7.13 07:47

Mam hodne uzka ramena a Manduca mi nesedela, poridila jsem Liliputi nositko, je subtilnejsi a sedlo mi bez problemu. Navic i cena je oproti znamejsim znackam priznivejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
26.7.13 08:27

1. U manducy nemam problem s nastavenim, jde dobre dotahnout i s ditetem, myslim, ze je jen o zvyku.
2. Na zadech to chce cvik, nejdriv jsem to zkousela nad posteli a pak uz v pohode, tak jak psali ostatni, me manduca byla pohodlnejsi na zadech vice jak na brise :-)
3. Zada me neboleli nikdy, i kdyz nejpohodlnejsi je mi satek - s tim jsem odchodila i tydnni dovcu v Tatrach s rocnim ditkem
4. Close baby jsem mela, moc pohodlne nebylo a tak jsem ho celkem rychle prodala, na druhatko uz bych ho znovu nechtela - radsi klasicky satek
5. Www.nosenideti.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
26.7.13 08:54

Já taky zalobuji za šátky, měla jsem na zádech krosničky, zkoušela jsem beco i manducu, ale prostě ten nátuisk a uplné obepnutí šátkem to mi prostě u nosítek chybí, ono je to asi příjemnější miminu, je kolem něj látka a ne nějaké kšíry a polstry, ale pokud jsi pro nosítko rozhodnutá, chápu tě…Manduca mi celkem seděla, do ní bych z nosítek šla taky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3157
26.7.13 09:01

Mám close baby a neměnila bych, ale zálež´, co od nosítka očekáváš.
1. Jednodušší být nemůže. Jenom dotáhneš.
2. Na zádech v něm nosit nejde. Alespoň k tomu neni určené.
3. Záda mě nebolely, ale na výlet jsme s nim nešli. Nemám zkušenost nošení dýl než 45 min. Ale je velmi pohodlné, když ho dáš do správné polohy.
4. Je asi do 18 měsíců. Na poponášení doporučuju. Jednoduché, praktické, pohodlné, skladné. Beru ho většinou na procházky do kočáru, když se mladý pán nudí, nebo potřebuju do obchodu atd., je to hned nasazené. Na delší nošení jsou určitě lepší pevnější nosítka. @Gladys Neni to až tak elastický, je to jako mikina. Drží to utažené pěkně.
5. Koupila jsem ho na eBay.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60387
26.7.13 09:28

Gratuluji, že jsi vydržela nosit s Babybjornem 9ti kilové dítě. :lol: NOsím 12,5 kioovou dvouleťačku na zádech v šátku a je to v poho. Ale v tom ploncátku věřím, že se pronese i dítě šestikilové.
Ty ergo nosítka jsou mnohem pohodlnější i pro nosiče- dítě je připláclé na nisiči ( celé), neploncá tam, nehy nevisí, takže tolik nemění těžiště. Popruhy jdou úplně o něčem jiném, bederák taky. Když budeš dítě nosit od narození ( nebo i o pár měsíců pozděj), tak se svaly pomalu vytrénují).
co zařadit na výběr ještě Kibi? Je to rostoucí nosítko, může v případě nutnosti nést i toho dvouleťáka. Česká výroba, fakt vychytané. www.kibi.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
26.7.13 21:31

Moc diky za prispevky! Musim rychle neco vybrat, dnes jsem v zoufalstvi a se spatnym svedomim strcila syna nachvilinku do babybjorn a hned se uklidnil. Uz se moc tesim, az ho budu moct nosit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27377
26.7.13 21:38

Bez do obchodu a vyzkousej si je, pokud mas tu moznost a pak kup.

Mela jsem Manducu, ted mam Ergo. manduca ma pomerne trvdy bederni pas, vadil mi na kostech panevnich. Vubec cely mi to Ergo prijde takovy mekci. Muze to byt jen subjektivni dojem.

Na zadech se nosi dobre a jak ho tam dostat se naucis rychle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama