Prosím o zkušenosti - odstranění nos.mandle -Homolka (Praha)

10.1.07 00:27

Prosím o zkušenosti - odstranění nos.mandle -Homolka (Praha)

Zdravím všechny a prosím o sdělení zkušeností s odstraněním nosní mandle v nemocnici Na Homolce v Praze. Bohužel musíme tento zákrok absolvovat na začátku března, tak jsem z toho již teď lehce nervní…(synovi jsou 3 roky, není sice vůbec nemocný, ale špatně dýchá a huhňá - konzultovali jsme zákrok u 3 lékařů a všichni zákrok doporučili…). Prosím tedy o stručný popis průběhu zákroku samotného, popř. jak to dítě zvládlo a jaký byl pooperační průběh - to abych věděla, do čeho jdeme. Je možné, aby s dítětem byli přítomni oba rodiče? Máme brát vlastní pyžamo? Co k jídlu a k pití???

Móóóc děkuji za informace.
Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19990
10.1.07 08:39

Já teda neporadím, ale tohle téma mě taky zajímá. Malá je často nemocná a doktorka má podezření na zvětšené nosní mandle, takže nás čeká vyšetření (až se vyzdravíme) a výhledově možná i odstranění, ikdyž to je zatím jen jedna z možností, taky se ráda dozvím víc o tomhle zákroku.
Sandra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.1.07 14:57

Máme stejný problém. Také by mne zajímaly zkušenosti.
Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
8
10.1.07 22:51

Mám dva chlapečky 2 a 4 roky a u obou byl zákrok doporučen.
U velkého jsem to chápala, trpěl opakovaně záněty středouší s nepřetržité hnusné zelené rýmy,vyčítala jsem si že to mělo přijít dřív.
U malého jsem neshledávala důvod, nechápala jsem proč? Přišel mě malý a vzhledem k bratrovi „zdraví“. Proto jsem také hledala informace na netu, ale nebyla jsem z toho moudřejší (obzvláště diskuze mezi imunology a ORL).
Zákrok jsme absolvovali ve fakultce v Ostravě, co sebou a jak to bude probíhat nám řekl při vstupním vyšetření, pak jsme se v den zákroku dostavili na sedm a ve čtyři jsme šli domů. Vše OK(relativně, ale proti jiným našim návštěvám nemocnice opravdu pohoda).
U malého perfektní účinek, méně si šlapal na jazyk, zavřel pusinku a přestal slintat (a zmizela hrozná vyrážka na bradě a kolem pusinky), dech při spánku skoro neslyšný.
U velkého rýma stále tráva trvá a trvá, jen není tak zelená ale nepíchali jsme už uši !!!!!!!!!
Musím to zaklepat.
Kdyby Vás něco víc zajímalo ptejte se, ale berte to s rezervou. Každé dítě je jiné! Absolvovala jsem jeden zákrok se dvěma dětmi v jedem den, a každý to prožil jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
10.1.07 23:03

Kikima - aký bol podľa Dr. dovod, aby mladšiemu chlapčekovi vyberali mandle? Len to, že slintal a chrápal? Moj Radeček tiež občas dosť chrápe, ale inak je zdravý, mám ale trochu obavy, či to naša detská nebude považovať za dovod na doporučenie… :roll: Mohla by si mi ešte, prosím, trochu priblížiť tú diskusiu medzi imunológmi a ORL? Aké uvádzajú dovody pre a proti?

Ďakujem,

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
8
10.1.07 23:37

Ahoj Gabi,
já toho mladšího ani moc neřešila, ale jakékoli vyšetření absolvuji s oběma (nemívala jsem hlídání) doporučení na ORL dostal starší, ale Mudr. na ORL prohlídl oba (jak ho viděl tak mu to bylo jasné) a odeslal na zákrok. Strach jsem měla hlavně z jeho nízkého věku, náš pediatr mandle doporučuje až po 3 roce.
Co se týče diskuze mezi ORL a imunology ta se týkala rýmy(té husté zelené a dlouhodobé co měl starší) na tu odstranění mandlí údajně moc nepomáhá a imunologové doporučují autovakcinaci (to se mi líbilo ještě méně)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
10.1.07 23:40

Hlavně se nebojte, není to to co za nás. Mě odstranily mandle ve třech letech a pamatuji si to živě dodnes. 8O
Bobani už zapomněli že jim nebilo OK po narkóze, ale na předepsanou ledňákovou dietu vzpomínají.
Spíše je otázka jestli to pomůže a na jak dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1965
18.1.07 21:24

Ahojte,
nás tento zákrok čeká 1.2. v Ostravě na Fifejdách. Už máme všechny ty lejstra, takže opíšu info z nich:

" Důvod zdravotního výkonu: Důvodem operace je zbytnění nosohltanové mandle, které může způsobit opakující se infekce horních i dolních cest dýchacích, záněty středního ucha, nedoslýchavost, špatný vývoj zubů, řeči a celkové neprospívání dítěte.

Průběh zdravotního výkonu: Operace se provádí v celkové anestezii. Endoskopem, tj. přístrojem s kamerou je zpřehledněn nosohltan a kyretou odstraněna nosohltanová mandle.

Možné komplikace po výkonu:
krvácení - časné (do 24 hod. po výkonu)

• pozdní (do 10-14 dnů po operaci)
    zvracení v důsledku celkové anestezie či spolykané krve během operace
    teploty do 38°C a bolesti v krku - mohou přetrvat několik dní po zákroku

Pooperační průběh: Pokud výkon proběhne bez komplikací, propouštíme dítě druhý den po operaci domů; propuštění předchází kontrola lékařem. Doma by dítě mělo mít klidový režim, po týdnu následuje kontrola na naší ORL ambulanci."

Takže tak. Jen to propuštění už je jinak, jak už tady někdo psal, nastupuje se brzy ráno a propouštějí odpoledne. S malým tam můžem být, ale jestli bychom mohli oba, to fakt nevím…bude tam manžel, já musím být doma s mimčem. Jen je trochu problém, že dítě musí jít k operaci zdravé, což teda nevím, jak zvládnem, Tomík má rýmu bohužel pořád. Doufám, že to nebude vadit. Za 14dní budem vědět víc, takže pokud by někdo chtěl, můžu pak napsat, jak to probíhalo podrobněji z vlastní zkušenosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama