Prosim o zkušenosti s horečkou 38-38,5C

6429
13.6.05 21:09

Prosim o zkušenosti s horečkou 38-38,5C

Od oběda má malá horečky, když dosáhla 38,5, snížila jsem ji na 38 zábaly a dala Panadol Baby. Odpoledne se to srazilo až na 37-37,5. Když přestal zřejmě Panadol fungovat, zas to vylítlo na 38,5 - 18h. Jelikož jsem Panadol ještě nemohla dat, tak jsme zabaly zase snižovaly na 38. V 19h jsem dala zas Panadol Baby. Nyni, v 21h teplota lehce pod 38..
A co v noci? Malou budit na piti, na měření teploty? Asi ano… Panadol další lze dát až v 1h ráno, snad nebuu muset zase zábaly snižovat teploltu..
Napište mi prosím průběh horečky u vás. U nás je to zřejmě z nachlazení, které skolilo mne a malou o dva dny později…
Díky za vaše zkušenosti,

E. a Eliška 11m s první horečkou v životě..

P.S.: Náš postup se snižováním mi řekla doktorka, jestli se nezmění, tak zítra ukázat.. Ale ta noc.. ta mne trochu děsí.. abych neusnula a jí během hodiny třeba neskočila na 40.. tak snad ani spát nepůjdu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10410
13.6.05 21:26

Ahoj,
taky právě bojujeme s horečkou. Včera večer měla Anetka 38,1 st., dala jsem jí na noc Panadol. Ve dvě v noci mě malá sama vzbudila - prostě když se NĚCO děje mám lehký spaní, průběžně se budím a sahám na ni - začala se v postýlce převalovat a kňourat (spí s námi v ložnici). Měla 40 horečky 8O 8O , takže následovaly zábaly, opět Panadol, během půl hodiny se mi to podařilo srazit na 38,4 st. Pak jsme obě usnuly, už ráno opět 38,1 st., takže zase Panadol. A přitom žádná rýma, kašel, nic. Ale manžel má už týden virózu, tak se z toho možná ještě něco vyklube. Byly jsme u doktorky a ta nám napsala ještě Nurofen pro děti, může se zkombinovat s Panadolem právě v té přestávce mezi dvěma dávkami. Doporučila mi ho na noc, protože jeho účinek na srážení teploty je delší než u Panadolu. Za chvíli jí ho dám a v noci uvidíme, kdyžtak pomůžou zábaly. Jo a Panadol se může podat i po 4 hodinách, ale nesmí se překročit celková dávka na 24 hodin.
Silvie+Anetka skoro 10 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
13.6.05 21:26

Ahojky, první horečka je hrůza, ale neboj bude to dobrý. My měli horečku už několikrát, a přesně jak popisuješ tak nám vždycky ten lék (my používáme Nurofen) do hodiny zabral a pak tak 2 hodiny před těma 6 hodinama zase horečka zpátky. Já jsem teda malýho nebudila, většinou nám ta dávka Nurofenu vycházela taky po půlnoci, takže než jsem šla spát tak jsem na něj koukla a pak v tu danou dobu co jsem mu dávala lék. Já si malýho většinou brala mezi nás do postele, protože se vždycky hodně vrtěl a probouzel a chtěl čajík a určitě mu u nás bylo líp. Já zábaly nedělala ale sprchovali jsme ho pro něj příjemnou vodou ( to nám radili na pohotovosti) a nebo taky balit do mokrýho zápěstí a kotníky. Horečku jsme měli vždycky tak 2 dny a jakmile něco propuklo (rýma, kašel) tak bylo po teplotě. Tak ať tu noc zvládnete, a je brzo líp. Lenka a Péťa 15m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
13.6.05 21:29

Teď ještě čtu s tim kombinováním, tak to nám taky doktorka jednou doporučila, střídali jsme po 4 hodinách panadol s nurofenem :cry: Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
13.6.05 21:42

Dík za podporu, člověk to čekal od narození a když to tu je, tak té první noci se docela bojím. Přes den dobře spolupracovala, ale měření, pití a léky v noci.. uvidíme.. třeba to půjde lépe, než tuším.....

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
13.6.05 21:58

Ahojky,
nam rikal doktor, ze cipek Paralen 100 je nejsetrnejsi, nejde pres travici trakt a zabral nam. V noci jsem na malou sahala, to poznas, ze hori, nebo je jen teplejsi.
Preji klidnou noc.
Lucka+Klarka 8m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
13.6.05 22:06

Doporučuju přečíst tohle:

http://www.vasedeti.cz/clanky.php?…čivé%20síle%20horečky&clanek=428

Funguje to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
13.6.05 22:18

Ahojky,
taky máme bohužel zkušensot s horečkami. Postupuji vždy následovně:
Do 38 po odečtu nedávám nic.
Při teplotě nad 38 po odečtu dám nějaký sirup na horečku. Na radu dr střídám Ibalgin a Panadol, přičemž by dr řekl, že Panadol je spíš na vysoké horečky nad 39.
Zatím jsme neměly problém. Obešly jsme se bez zábalů (prý se mají dávat při teplotách nad 39, pokud se nepovede je srazit jiným způsobem). Je pravda, že to u nás trvá většinou tak 2 dny, kdy teplota nejdřív jede ke 40st a po něčem na horečku klesne, pak se zas zvedne, by´t ne tak vysoko a zas klesne.
Podle toho, jak se to vyvíjí (většinou má horčky odpoledne a v noci) po noci pak volám dr na poradu, většinou s malou zajedem na KO (teda většinou, zatim jsme tyto stavy měly 2× a v obou případech byla nemocná).
Zkoušela jsem naposledy i čípky, prý fungují ryychleji a jak tu někdo psal, jsou určitě šetrnější.
Co se zábalů týče, myslim, že by se neměly dávat hned - ale to je čistě můj subjektivní názor. A pokud nemá opravdu ty teploty k 39, tak i vykoupu, akorát že rychleji, že si nehrajem.
To je má zkušenost.
Přeji, aby to dlouho netrápilo ¨
Gabča a Barča, 8,5měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
13.6.05 22:22

Ještě dodám, že v noci jsem všehovšudy za život malé měřila jen jednou a to, když měla horečku prvně. Ale byla probuzená. Jinak nebudim, podle sáhnutí bezpečně poznám, že horečku opravdu má (teplota a horečka lze rozpoznat), než nakojim (i ve spánku), tak zkusím vpravit sirup. Hodně často pak kojím, přes den pak zkouším podat i jiné tekutiny, což je vzhledem k našemu věku již v poho vhodné:)
Jediné, co dělám, že jí pak víc hlídám a většinou spí se mnou, protože ač jsme to nezažily, dost mě tu poděsilo, že mohou děti mít křeče. Navíc která matka spí klidně, když má dítě s vysokou horečkou, že…
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
13.6.05 22:25

Ahoj Efi,
koukám že se to moc nezlepšilo, co? Ale neboj, bude lépe! My už máme za sebou horečku několikrát a buď to pak byla rýma (jako trám) nebo jí lezly zuby. V nějaké diskuzi jsem četla, že se tomuhle horečnatému stavu (před virozou, ne zubama) dá předejít - nebo aspoň hodně ztlumit - zapojením zvlhčovače vzduchu … :roll: no nevím, jestli s tím má někdo opravdu zkušenost, tak bych taky vyzkoušela…

držím palce a klidnou noc bez horečky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
314
13.6.05 22:49

Ahojky holky.
Moje zkušenost. Na radu dr. střídat sirup /my dáváme Ibalgin/ a Parelen čípky a musím říct, že vždy to zabralo a ani jsme dělat zábaly nemuseli. V noci se Matýsek vždy vzbudil, změřila jsem ho a dala mu čípek nebo lžičky sirupku. Hodně se budil i na pití /když měl horečky tak v noci vypil i 250 čaje/. Hodně pít se doporučuje, ale sama bych ho rozdodně nebudila. Vzbudil se sám a tak jsem mu dala.
Přeji úspěšné zvládnutí nemoci. pa, pa
slávina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
13.6.05 23:03

Ahoj, moje malá (11m.) mívá horečky při sebemenším nachlazení. Dáváme paralenový čípky, protože žádnej sirup do ní nedostanu a při teplotě vyšší jak 38.5 preventivně 1/4 Diazepamu na noc, protože mi jednou holčina začala „křečovat“, takže od tý doby mám hroznej strach. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
13.6.05 23:15

Teplota tedy lítá.. v 21 docela dole, nyní zas jde nahoru, snad nějak do té 1 ranní vydržíme bez 40.. bude-li mít v 1 ráno horečku, dáme jí nyní ten Ibalgin místo Panadolu.. Tak já si k ní jdu lehnout a naslouchat… chůvička přece jen neprozradí vše, co se v postýlce děje..
pa a díky za vaše rady,

E. a 11m Eliška nemocníček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
14.6.05 08:49

Ahoj,
nevím jak je to tvoje dítko staré, ale u malých dětí je teplota do 38 považována za zvýšenou. Některé dítko to ale snáší stejně špatně jako horečku. Náš pediatr, když malá měla horečku (38 - 40 stupňů při zánětu hrtanu), tak nám říkal, abychom dávali střídavě Panadol Baby s Brufenem. Oba jsou sirupy a mohou se dávat už tři hodiny po sobě. Takže když dáš Panadol v sedm večer, tak v deset můžeš dát Brufen sirup a Panadol dát v určenou dobu po těch 6 hodinách jako normálně a dítě je pořád jištěný, aby mu to nevyletělo. Mám to ozkoušené a zabírá to. Po každém měření zjistíš jak na tom mrňousek je a pak to jen vy:,–(íš. Držím palečky. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
14.6.05 08:51

Už jsem zjistila, že je malé jedenáct měsíců, tak to je teplota brána, tak jak jsem psala. Do 38 zvýšená. Doufám, že se vám moje rada aspoň trochu hodila. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama