Prosím o zkušenosti se stupátkem nebo přídavným sedátkem

23
18.2.21 13:34

Prosím o zkušenosti se stupátkem nebo přídavným sedátkem

Ahoj maminky a tatínci,
mohla bych vás poprosit o rady a zkušenosti ohledně stupátka ke kočárku, nebo naopak přídavnému sedátku?
Děti budou od sebe cca 2 roky, takže tandemový kočárek kupovat nechceme. Uvažujeme buď stupátko i s židličkou ke kočárku - prosím o radu, kdo používá…jak se vám kočárek veze, když je tam to stupátko, mám docela krátké ruce :-D manžel někdy i zakopne o brzdu na kočárku, tak si to nějak neumí představit. Jak se to líbí dětem, když prakticky koukají jen na kočárek?
A pak přemýšlíme nad buggypod lite přídavné sedátko - máte s tím někdo zkušenosti? Je to hodně široké? Dá se to dát do lehu?
Potřebuji nějaké srovnání.
Děkuji moc předem :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
641
18.2.21 13:40

My jsme měli stupatko, bez sedatka. Používali jsme asi 2 měsíce, do těch 2 let, pak napadl sníh a jezdit se s tím nedalo. Synovi se to líbilo, mně už míň. Kočár se s tím blbě řídí, blbě zataci, blbě se najizdi na obrubniky, kopala jsem do toho, strašně to hrka… ráda jsem to schovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
18.2.21 13:41

@Midaku děkuji za názor, něco podobného jsem si myslela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11786
18.2.21 13:51

@Ala.S.9 Ja mela deti od sebe 23m a od zjisteni tehotenstvi jsem praktikovala, ze starsi vse co slo (pokud jsme nechvatali), tak chodila pesky po vlastnich nohou. Okolo 2r zvladala v pohode ujit 3-4 km. Pak, kdyz byly 2 deti, tak na delsi presuny jsem si hazela starsi do manduky na zada. Dokud je clovek na RD, tak to nejak jde. Fakt je, ze treba treti dcerka byla dlouho na kocaru, v jejich 22m jsem zacala pracovat, zadne dalsi dite jsem necekala a mit ji v kocare setrilo cas i nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
18.2.21 13:52

Mám rozdíl 23m. Taky jsme původně pořizovali stupátko, ale synovi se na něm nelíbilo, ja jsem malá, špatně se mi s tím ovládal kočárek. Ze stejného důvodu jsem nechtěla ani kombinaci šátek a kočár pro staršího.

Pořídili jsme z druhé ruky tandemový kočár (hauck duett 2), sloužil nám půl roku, pak šel zase do světa. Za mě nejlepší investice, pro syna to bylo mnohem pohodlnější a mohl se v něm i vyspat, případně se sedátko dalo odcvaknout a zůstal monokočár.

Vzala bych klidně kočárek i se sezením vedle sebe, ale tento typ by se nám nevešel do výtahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10103
18.2.21 13:57

My máme rozdíl 20 měsíců, měli jsme stupátko Bumprider s odnímatelným sedátkem. Kočár se řídil blbě, musela jsem jít vedle něj, několikrát mi z toho syn sám za jízdy chtěl slézt a spadl. Denně jsem ho vodila do jeslí a kdybych to věděla, jak je to k hounu, koupila bych hodně levný sourozenecký kočárek. V létě tedy jezdil všude na odrážedle, ale v zimě se mi věšel na kočár. Za mě vyhozené peníze. Stejně, když jsme pospíchali, šoupla jsem malou do nosítka a mladšího do golfek. Ale i to bylo takové krkolomné. Jinak běhal víceméně pěšky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
18.2.21 14:03

Mam deti 26 mesicu od sebe, aktualne 3 a ctvrt a 1 rok a stupatko doted pouzivame, ale je pravda ze kocarek a obema detmi je tezky (mam x-lander a s obema detmi a nakupem muze mit tak 45 kg).

Syn jezdi na stupatku rad, setri to cas, jako ano, jizda neni vzdy hladka, hur se couva a hur zataci, ale stejne to urychli cas.

Ja mam syna ziveho a varianta, ze by vedle mne s kocarem jel na odrazedle v rusnych prazskych ulicich je pro me na masli. Mam 172 cm a manzel 186 a jezdi to dobre kdyz mame vysunutou rukojet, mit min cm do vysky, nevim jestli by to bylo uplne prijemne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1856
18.2.21 14:25

Deti mam 2 roky a 8 mesicu od sebe. Stupatko jsem vyuzila do 3,5 starsiho kazdy den. Zalezi jaky je kocar. U nas to slo tlacit dobre, ale byl to tank. Nebylo zrovna snadne zatocit nebo treba rychle zabrzdit. A dost jsme to vyuzili i k sezeni(bez sedatka), kdyz kocar stal treba na zastavce autobusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3955
18.2.21 14:31

Mám děti 17m od sebe a využili jsme stupátko bez sedátka. Za mě super. Vzala jsem kočár, odrážedlo a byli pořád venku. Starší buď šel nebo jel na odrážedle nebo na stupátku. Neměli jsme problém vůbec s ničím.
Kočárek Gesslein, stupátko Buggy board.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19246
18.2.21 22:10

Pokud budeš mít to přídavné sedátko, ok, ale jen stupátko na děti od sebe do 2 let moc nedoporučuju.
mam děti od sebe 22 měsíců a už bych to nikdy neudělala, hrozně mě to omezovalo, sice jsem měla šátek, ale v létě nic moc příjemného, chtěli jsme vypadnout na půl dne, celý den pryč a starší bojkotoval chůzi, když byl unavený, musela jsem všechno plánovat podle jeho spaní, hrozný prostě. takhle vemeš bazarový dvojkočár a vypadneš na celý den v létě pryč, kdykoliv dítě bude chtít spát, tak může, budeš chvátat k dr., nebude ti bojkotovat stupátko a chůzi (období vzdoru)…atd, atd.

za mě i na pár měsíců, hlavně to léto určitě dvojkočár z bazaru a pak mít extra kočárek třeba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
21.2.21 21:24

Děti jsou od sebe 24 měsíců. Měli jsme Jane Slalom a na něm nacvaklý buggypod a jedním slovem úžasný. Ten starší mi v něm i v pohodě usnul.

Ale musím podotknout, že jsem nejezdila MHD. Do auta se to jenom vycvaklo a hodilo s kočárem do kufru. Eskalátory taky v pohodě. Při přejezdu na vysoký obrubník jsem musela buggypodu trochu nadzvednout kolečko.

Určitě bych do toho šla znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat