Prosím poraďte - vysoký tlak a Prestarium neo 5mg

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vavanda
Povídálka 45 příspěvků 06.04.19 16:59
Prosím poradit! Vysoký tlak Prestarium neo 5mg

Ahoj holky, muj manžel začal brát prestarium neo 5mg 1× denně a to ráno, na lehce zvýšený tlak. Predtim ho na sobě hodně cítil ač nebyl vysoký hodně- motala se mu hlava, neviděl na oči často rozmazaně a dokonce jednou omdlel. Po těch práškách mu zatím vůbec není dobře ( bere je 3.den) v jednu chvíli mu je dobře a během minuty ho začne bolet hlava, začne se motat, je hodně unavený, měl vnitřní třesavku a slabé vidění.. chtěla jsem se zeptat, toho kdo tyto léky bral nebo bere, jestli měl zezacatku nějaké problémy ze se s tema lékama třeba to telo vyrovnává a zvyká si na ně.. a nebo je to nežádoucí účinek. Na pohotovost ho nedostanu a je mu tak zle, ze už si další prasek vzít nechce a jít až v pondeli k doktorce.. Dekuju za rady :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 14595 příspěvků 06.04.19 17:01

a jaký má tlak? měří si ho ?

SAJ
Závislačka 3647 příspěvků 06.04.19 17:05

Presatrium by se takto projevovat nemělo - a neměl by se tak projevovat ani vysoký tlak. Měl tlakový holter?

stinga
Kelišová 5928 příspěvků 3 inzeráty 06.04.19 17:11

@Vavanda nezdají se mi ty jeho prvotní příznaky, že by to bylo od vysokého tlaku, nechci strašit, ale může to být cokoli, mně napadla první ataka rozstroušené sklerózy, doktor se asi chytil první jednoduché věci, co na manželovi našel - ale z vysokého tlaku se zrak nerozmazává, ani se neomdlívá - to by musel mít jo sakra vysoký tlak - a být jím, tak už taky Prestarium neberu a jdu v pondělí k lékaři, a snažím se vydupat lepší vyšetření

Vavanda
Povídálka 45 příspěvků 06.04.19 17:14

@SAJ @ka2ka tlak si meri jednou denně v lékárně (nechce tlakoměr ze se pak zcvokne a bude měřit furt) a má ho v normě ( 127 na 83) holter neměl, doktorka mu předepsala ten prestarium na základě měření tlaku a vyšetření ekg (to měl také v poradku)
Prý se cítí lépe než když ty prášky začal brát o 50% ale toto mě znepokojuje, přece mají zabrat hned a ne mít nějaký defekt..

ka2ka
Extra třída :D 14595 příspěvků 06.04.19 17:15

@stinga ale ano u vysokého tlaku může vidět rozmazaně nebo špatně, ale fakt u vysokého jako minimálně 210/120 a výš
a nebere jiné léky ? třeba atb nebo jakékoliv že by se si ty léky nesedli ?

ka2ka
Extra třída :D 14595 příspěvků 06.04.19 17:16
@Vavanda píše:
@SAJ @ka2ka tlak si meri jednou denně v lékárně (nechce tlakoměr ze se pak zcvokne a bude měřit furt) a má ho v normě ( 127 na 83) holter neměl, doktorka mu předepsala ten prestarium na základě měření tlaku a vyšetření ekg (to měl také v poradku)
Prý se cítí lépe než když ty prášky začal brát o 50% ale toto mě znepokojuje, přece mají zabrat hned a ne mít nějaký defekt..

no mě trvalo týden než se to úplně porovnalo

Vavanda
Povídálka 45 příspěvků 06.04.19 17:18

@ka2ka
Nebere nic jiného jen to prestarium.. než věděl ze má vysoký tlak šel dokonce do optiky si nechat přeměřit oči, myslel si ze potřebuje brýle protože měl velké mlžení.. motal se, byl jak ozraly a furt ode mě chtěl cesnecku- po ni se mu vždy udělalo lépe.

Vavanda
Povídálka 45 příspěvků 06.04.19 17:19

@ka2ka vy ty prášky berete? A jak jste se ten týden první cítila prosím vás ?

SAJ
Závislačka 3647 příspěvků 06.04.19 17:22
@Vavanda píše:

Teda nasadit léky na tlak bez pořádného vyšetření, to je teda dílo.
Jako první změňte lékaře.

ka2ka
Extra třída :D 14595 příspěvků 06.04.19 17:22

@Vavanda beru jiný různý první týden mě vždy zlobil tlak lítal nahoru a dolů a točila se mi hlava

stinga
Kelišová 5928 příspěvků 3 inzeráty 06.04.19 17:24

@Vavanda a jaký měl tlak, než mu to Prestarium předepsali?
Jinak Prestarium bral jeden můj šéf, a nesnášel ho, ale můžu se ho zeptat až v pondělí a napsat, jak se po tom cítil

ka2ka
Extra třída :D 14595 příspěvků 06.04.19 17:26
@stinga píše:
@Vavanda a jaký měl tlak, než mu to Prestarium předepsali?
Jinak Prestarium bral jeden můj šéf, a nesnášel ho, ale můžu se ho zeptat až v pondělí a napsat, jak se po tom cítil

to jsi mi připoměla já nesnáším vasocardin, mám bušení srdce, točení hlavy, pocit na ondlení a nejsem schopná stát na nohách

Vavanda
Povídálka 45 příspěvků 06.04.19 17:29

@stinga tlak měl vždy horní přes 140 a dolní přes 90, (147 na 95) atd atd …

Konnny
Závislačka 2827 příspěvků 06.04.19 17:34

@Vavanda Z takového tlaku mírně nad normál nemůže omdlévat a vidět rozmazaně. Měl by se nechat vyšetřit na neurologii.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama