2 měsíční mimi, kojení, spaní, strava

Anonymní
22.4.20 19:03

Prosím poraďte, 2 měsíční mimi, kojeni, spaní, strava

Zdravím. Jsem prvorodicka. Nejak asi s malym neumim nebo ja nevim :( co jsem prisla z porodnice, tak tam me ucili, kojit po 2 az 3 hodinach, to jsem dodrzovala. Ale ted jsou malymu skoro 2 mesice a ja mu i doted davam rezim jako v porodce. Takze ho i budim. Uvedu priklad. Rano okolo 9.30 hod nakojim, pak nakojim, v pul 12 nebo ve 12. Pak uz jedu ve 13.30, v 15.30 a v 18 hod, ve 20,22 a naposled ve 23.15, pak malyho ulozim ke spanku, nekdy mi usina kolem 21 hod ale vim, ze by spal treba jen hodku a pak byl vzhuru celou noc, tak ho udržuju vzhuru, budime ho, pak mam jistotu, ze po 23.15 usne treba az do pul 3 nebo do 3 hod do rana. Nakojim a pak zas usne treba az do 6ti. Otazka je, zda to nedelam špatně? Nechci mu uplne rozházet rezim a prijde mi, ze uz je i trochu naučenej na ty casy ale nevim nevim :nevim: a proc mi nespi dele v noci? Znama mi rikala, ze jeji mimco uz ve 2 mesicich spi treba 4 nebo 5 hodin. Kazde dite je jine to vim ale slycham to docela casto..tak nevim co delat, jak to treba upravit.. A co jidlo? Plne kojim, vlastne 10× za 24 hod. Lze podat vyjimecne umele mleko? Zamrazila jsem svoje ale co jsem se tu docetla, ze pry pak po rozmrazeni smrdi. Jaky je tedy spravny postup?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14738
22.4.20 19:09

Tak bohužel kojit co 3h je zastaralý názor, má se kojit tak, jak si miminko řekne.
Noční buzení na mléko je bězné, nemůžeš si vzít miminko k sobě do postele? Nebudeš muset vstávat a v klidu ve spánku nakojíš, miminko se nestihne ani pořádně vzbudit a bude spát dál.
Obě holky jsem kojila 2,5 roku cca. Měly jsme různé období, klidně i 10× za noc ve vyšším věku. Třeba první dcerku jsem kojila co hodinu a půl, v noci spala jen první 3-4h vkuse a pak se budila zase co hodinu apůl-dvě, dlouho.
Druhá dcera ta byla jiná, spinkala i 6h vkuse, ale jen do 6.měsíce, pak se začala budit častěji.
Normální to je. Nejjednodušší je přestěhovat miminko k sobě a uspávat u prsa v leže, usne hned.
A ještě doplním, udělej miminku stejný pravidelný režim, nebo se z toho pak zblázníš. U nás bylo koupání v 18:30 dokud nejedlo, pak masáž olejíčkem a po 19h už v posteli uspávání u prsa, při zaknourání rychle prso a spaly dál..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24487
22.4.20 19:15

Koj na požádání i častěji, nejo naopal nech spat a nakoj az se vzbudi. Ono to dite vi lip kdy ma hlad nez hodinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
22.4.20 19:17

Koj podle toho, jak si miminko „řekne“. Vykašli se nějaký přesný harmonogram. Já budila jen 2. a 3.noc v porodnici, aby se mi nastartovala laktace. Obě děti mi do 4m spaly v noci krásne. Budily se max. jednou a obě krásně přibývaly. A jestli se ti bude budit často v noci, tak doporučuji dát postýlku k posteli nebo mimco rovnou do postele, aby ses taky vyspala :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10840
22.4.20 19:20

Kojim už druhý dítě a budila jsem jen opravdu výjimečně když jsem potřebovala někam jít aby jsem nemusela kojit nekde po cestě. UM bych nedávala, akorát by z toho mohlo miminko bolet bříško. Rozmzareny mlíko nesmrdi. Normálně se tak dává i do mléčné banky a ty to pak používají. Koj na požádání. V noci se kojeny děti prostě budi častěji. Mám taky 2 měsíční a za celou dobu mě spal v noci asi 2× 6h a teď spí většinou 3h, 4 jen výjimečně. První dcera mě tak taky spavala až jsme cca v 10 měsících dávali na noc kaši tak se to prodlužovalo až začala spát celou noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.20 19:33

Vsichni rikaj, ze matka pozna, kdy ma dite hlad. Ale ja si prijdu neschopna, ja to proste nepoznam :( mam celkem uplakanka, a to bych ho u prsa musela mit proste porad, nebo porad na ruce a to nejde taky v kuse. Jinak ja ho budim orave z duvodu, ze vim, ze usne po te jedenacte vecer vzdy tak na 3 hodky, jeden cas spal i 4 e to se zas nejak otocilo a spi malo, napadlo me taky, zda nemuzu mit nekvalitni mleko? Co jsem se vratila z porodnice, mam na 180cm 54kg. Strasne rychle jsem zhubla ani nevim jak, jim 3× denne a nepreziram se, proste normalne a nekdy teda odflaknu veceri, ze si dam jen jogurt nebo ovoce ale jinak se snazim, napadlo me, ze treba to mimcu nestaci. Ale zase pribira a prosperuje takze to nechci svadet na jidlo a nekvalitu mleka. Jinak postylku mam vedle postele ale on je nekdy tak rozdovadenej, ze i kdyz nakojim, usina ale jak ho polozim zacne brecet, znovu podat prso nepomuze… Musi fakt odpadnout aby usnul… A nemam ho tedy budit jo? Ja prave kdyz mi usne treba v deset vecer, tak ho udrzujeme s pritelem vzhuru, pak by usnul treba do pulnoci a celou noc bysme nespali.. Proto mame takhle udelanej rezim, ze naposled kojeni ve 23.15 a pak spát…

• Citovat
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
22.4.20 19:35

Moje prvni dite od 6.tydne vynechavalo nocni kojeni, ted dvojka si to nenecha ujit, nebudim ho, budi se sám, prvni nico po 3-4hodinach, potom casteji az do rana, presne nevim, mam ho v posteli a spim ;)

• Citovat
  • Nahlásit
2318
22.4.20 19:49

Uměle mléko není záruka, ze dítě bude spát déle… mám dvě, první na um od 3 měsíců druhé od 6tydnu a noční buzení jsem měla u obou dva roky… v pozdějším veku se mi budili žízní, ne hladem, ale stejne… vydrž a já bych nebudila, mimco si samo “rekne” až bude mít hlad :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3759
22.4.20 19:55

Máš podváhu jako prase, jídlo bys odbývat neměla. Trochu se o sebe starej, ať sebou za chvíli někde nesekneš až začnou vedra. A to ubohé dítě nech vyspat jak potřebuje, vždyť je ještě malý a vy ho násilím udržujete vzhůru a budíte :? Přes den udržuj časové rozestupy mezi jídlem podle sebe, v noci bych krmila podle něj. Když spí, tak až se vzbudí i přes den i v noci, nebuď ho. On si o jídlo řekne, ještě žádné dítě dobrovolně hlady neumřelo. A drž se a známou pošli víš kam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
22.4.20 20:05

Prosimtě tak prvně, nebuď ho na jídlo. Je to nesmysl..já to dodržovala prvních 14 dní protože malá opravdu špatně přibírala..ovšem když jsem ji budila, skoro nechtěla jíst a furt takhle dokola..vždy mi u toho usnula a za půl hodiny se sama vzbudila že má hlad..pak jsem ji prostě nechávala spát, a bylo to uplne o něčem jiným..po dalších 14ti dnech se jí krásně srovnal spánek a po tom prvním měsíci už to měla jako zaběhlou rutinu..pak ji ovšem mléko odemě už nestačilo, tak jsem na noc začala dávat UM. Po měsíci a půl, jsem přestala kojit uplně, protože ji odemně mléko už nechutnalo…takže co ti opravdu poradím. Nebuď ho na jídlo. U doktorky třeba odkývej, že budíš pokud je toho zastánkyně, ale malá a vlastně každé dítě je potom mnohem spokojenější 😊 teďka je malé 5 měsíců, doktorka se furt zastává toho, že mám krmit po třech hodinách, tak vždy jen odkývám ať je klid a v noci mi spí cca 9-12h a přes den papá když si řekne že má hlad
Edit. I přesto že nedodržuju krmení po třech hodinách, malá krásně prospívá a váží skoro 7kilo.
Tobě by se přece taky nelíbilo kdyby tě někdo vzbudil třeba ve 2 ráno, ať jdeš jíst ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.20 20:14

@Serpentini ja vim ze to trochu flakam, mam i hrozne nizkej tlak tak jestli to neni k tomu. No udrzujeme protoze on spi pres den, prospi dopoledne, na obed je vzhuru, odpo cele prospi, a v sest vecer se pravidelne vzbudi a breci az do vecera, proto ma asi naspano a vecer je vzhuru a vydrzi tolik hodin brecet. Hlad mit nemuze, nakojim a stejne breci dal, i kdyz mu prso dam treba na 3×, nepomuze to a proste si vesele rve. Chceme aby nemel otocenej rezim aby si pamatoval, ze v noci se spi, na nocni krmeni se vzbudi tak 1× nebo 2×, pak jdeme zase spát. Ja prave nevim jak vyvtorit nejakej rezim aby rozeznal, ze v noci se spi a pres den sice taky ale ne cely den, jenze budit ho venku na prochazce kdyz je hezky se nam taky nechce..

• Citovat
  • Nahlásit
175
22.4.20 20:33
@Anonymní píše:
@Serpentini ja vim ze to trochu flakam, mam i hrozne nizkej tlak tak jestli to neni k tomu. No udrzujeme protoze on spi pres den, prospi dopoledne, na obed je vzhuru, odpo cele prospi, a v sest vecer se pravidelne vzbudi a breci az do vecera, proto ma asi naspano a vecer je vzhuru a vydrzi tolik hodin brecet. Hlad mit nemuze, nakojim a stejne breci dal, i kdyz mu prso dam treba na 3×, nepomuze to a proste si vesele rve. Chceme aby nemel otocenej rezim aby si pamatoval, ze v noci se spi, na nocni krmeni se vzbudi tak 1× nebo 2×, pak jdeme zase spát. Ja prave nevim jak vyvtorit nejakej rezim aby rozeznal, ze v noci se spi a pres den sice taky ale ne cely den, jenze budit ho venku na prochazce kdyz je hezky se nam taky nechce..

Prosimtě je to malý miminko, když chce spát, prostě ho nech..na srovnání režimu máš spoustu času. Až bude o 2 měsíce starší, ješte budeš vzpomínat na to, jak spinkal celý den…
Pak už ho můžeš zabavit hračkama a vším možným takže to taky bude o něčem jiném. Jednou jste si udělaly dítě, tak podle toho taky musíš jednat. A né ho přispůsobovat podle toho jak tobě se chce. Podivej se na to jak krmila paní výše, po hodině a půl. Buď vděčná za to co máš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
22.4.20 20:41
@Ibibi píše:
Prosimtě je to malý miminko, když chce spát, prostě ho nech..na srovnání režimu máš spoustu času. Až bude o 2 měsíce starší, ješte budeš vzpomínat na to, jak spinkal celý den…
Pak už ho můžeš zabavit hračkama a vším možným takže to taky bude o něčem jiném. Jednou jste si udělaly dítě, tak podle toho taky musíš jednat. A né ho přispůsobovat podle toho jak tobě se chce. Podivej se na to jak krmila paní výše, po hodině a půl. Buď vděčná za to co máš

Prosim te, co ji tady peskujes? Tak ma prvni dite, nevi, co s nim, zak se pta a ty tady nedelej pani chytrou :roll:

Za prvé zacni jist ty s srovnej se psychicky. Nizky tlak urcite souvisi s tou dramatickou podvahou. Neverim na teorie o nedostatecnem mlece (me okoli se tim snazi krmit i me). Dite si vytahne, co potřebuje, odneses to kdyztak ty - vlasy, zuby, nehty, pleť.

Takze jednak bych zacala jist, jednak bych ho zkusila jemne budit pres den. Ze je venku slunicko, to neznamena, ze budete bloumat a nechate ho 6 hodin spát. Kojit vic pres den a v noci mimino do postele a lezet a dat prso, druhy prso, dudana. Klidne si jdi na ty 3 hodinky dachnout s ním. Je to v rozporu s tim, co jsem psala vyse, ale pak jsi upresnila, ze prospi cely den.

Kazdopadne dej dohromady sebe. Az budes psychicky ok ty, tak to dite to vyciti ;)

• Citovat
  • Nahlásit
175
22.4.20 20:53

@PaníKadrnožková prosímtě, kdybych peskovala, vypadalo by to jinak. Jen paní píšu podle toho jaké mám zkušenosti já. :wink: Kdybych se chtěla dohadovat jdu jinam a ne na emimino kde lidi chtěj rady a zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2082
22.4.20 21:29

Tak pokud dítě krmis „dle rozpisu“, tak není divu, že nepoznas, kdy má dítě hlad. Ty mámy to až na výjimky taky nepoznají hned od narození, ale tím, že dítě krmí na požádání, se to postupně naučí vypozorovat. A některé děti chtěj krmit dlouho a často, já první tři až čtyři měsíce pomalu nedělala nic jiného, než že jsem kojila. Navíc to miminko třeba nemusí mít vždy, když si říká o kojení hlad, někdy se chce třeba jen uklidnit, přitulit se k mámě a zadudat si. Ostatně to můžeš možná pozorovat i během kojení, že mimi že začátku opravdu jí, ale pak začne už jen dudat. Co se režimu týče, tak já jsem budila jen první dny, protože se syn narodil s podvahou a vůbec se sám od sebe na krmení nebudil. Ale jakmile se budit začal, tak jsem kojila dle jeho přání. Syn si ten režim postupně upravoval dle svých aktuálních potřeb. Nejsem moc zastánce toho dítěti nějak zvlášť vnucovat nějaký režim, myslím si, že i bez toho se dítě postupně naučí, že se spí v noci. Těžko říct, jak by tvé mimi spalo, kdybys to nechala na něm, možná by spalo lépe, než spí teď. Co se spánku v kočárku týče, tak bych řekla, že to bývá spíš takový lehčí spánek, neporovnávala bych ho úplně se spaním v noci. A osobně si myslím, že vyloženě na nějaký režim je ještě spousta času. Miminko i batole mají ten režim a spánek částo dost ovlivněny tím, zda třeba nemají růstový spurt, nerostou jim zoubky, změnou počasí…A nevyspane miminko a batole a bude s velkou pravděpodobností dost protivné, určené a vzteklé. Jasně, nějaká snaha o režim by asi být měla, ale myslím si, že lepší je to třeba skrz třeba rituály a postupně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat