Co jist když kojím?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.1.22 20:48

Prosim poradte co jist kdyz kojim

Ahoj holky uz sem uplne zoufala mala mi trpi na prdiky a jeste chudak byla ucpana. Nekadi mi ted 14dni kazdy den ale jednou za tri dny po druhy za ctyri ale bez bolesti ale dneska ctvrty den a cely den sileny plac krouceni bolesti volala sem na pohotovost a tak at prijedem a mala je ucpana dostala cipek aby se vykadila. Budou ji ted dva mesice. Davala sem baby calm ale rekli mi at davam spis espumisan a t davam probiotika ty brala ale vysadila sem protoze sem hledala pricinu. Tak k otazce byl by tu nekdo hodnej a napsal mi naky jidelnicek co muzu jist a maly nebude vadit plne kojim. Ja vim kazdy mimco je jiny ale ja uz sem fakt zoufala ze uz prakticky nic nejim.
Nejim nic mlecnyho ani co nadyma ale uz poradne nevim co muzu jestli testoviny a treba omacku na spagety nebo to taky ne bojim se uz cokoliv snist rikm si jestli tu zscpu nema stoho co proste jim. Napada me je i mozny aby mela zacpu ze malo piju?
Ja uz fakt nevim co mam delat a jak ji ulevit. Jeste se chci zeptat hodne mamin mi doporucilo davat maly odvar z kminu dneska sem zkusila prvne i ka sem vypila ale kdz sem to rekla doktorce rekla mi ze je na tohle jeste mala daval ste nekdo storo dvou mesicnimu mimcu?
Bylo mi receno ze kdz se ji kadeni nesrovna do stredy vezmou nas na naky zakladni testy a ja si rikam ze neverim ze by se ji to najednou taklen srivnalo kdyz stim mame problem tech 14dni.
Dekuju za odpovedi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5426
27.1.22 21:04

Ne, není možné, že by měla zácpu, protože ty málo piješ.

Trochu zpomal a uklidni se (v dobrém). To, že kojené miminko nekaká každý den, je úplně v pořádku. Může kakat třeba jen jednou za týden a je to v pořádku, takhle normálně kojená miminka kakají, jedno pětkrát denně, druhé jednou za tři dny, třetí jednou za týden. Pokud je to běžně bez bolesti, jak píšeš, není to nic, co bys měla řešit.

Máš miminko, které má občas klasickou kojeneckou koliku. To se stává. Pohotovost není nutná; nauč se masírovat bříško (tračník), při kakání drž nad kyblíkem (vhodné i jako prevence), nechávej volně na podložce si prokopat, v případě nouze použij rektální rourku nebo zkus pošimrat teploměrem konečník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.22 21:12

@SlečnaDahlia jela sem protoze uz brecela cervenala a lapala po dechu jak brecela prave

Na tech zadickach aby hybala nozickama delam ale jak uz ji to hidne bolelo tak uz nechtela nic jen silene brecela prave
Brisko mazu mastickou pupik a krouzim okolo pupiku ale juknu na ty masaze jak se delaji i jinak tohle mimprsve rikalo hidne mamin at delam
A nemas zkusenost stim kminem?

• Citovat
  • Nahlásit
27.1.22 21:26

My jsme davali nejdriv fenyklovy odvar - cca tri lzicky pred kojenim + espumisan, zacali jsme uz nejak kolem tretiho tydne myslim. Pak nejak kolem tretiho mesice jsme presli na kminovy odvar, prislo nam, ze ten fenykl uz nejak negunguje… :think: kminak zabral krasne a zabira doted (4,5 mes) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28207
27.1.22 21:28

Jedla jsem uplne normalne, dvoumesicni kolika je uplne normalni at se stavis na hlavu. Kakakni taky tak neres, proste cvic, masiruj, nemusi kakat kazdy den, klidne ani tyden u kojednych je to normalni. Hodne pij a jez nebo ti z toho hrabne. Odkojila jsem dve deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2430
27.1.22 21:40

Ty můžeš jíst úplně cokoli, klidně se naláduj fazolemi. Miminku se osidlují teprve střeva bateriemi, zvyká si, koliky jsou normální, časem to ustane, protože z toho prostě vyroste. Ty se stravuj zdravě a vyváženě, abys měla dostatek živin. Spíš vyzkoušej masáže bříška, prý je super na koliky vaníčkování, nošení v šátku. A kojená miminka mohou kakat i jen jednou za 14 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14863
27.1.22 21:47

Kminovy čaj můžeš pít taky, ale ten je spíš proti prdum. Rektalni rourku si zkoušela? Porad se s pediatrem jestli můžeš dát Lactulosu, to je na změkčení stolice. To, že málo piješ by na to nemělo mít vliv, ale může to mít vliv na tvorbu mléka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.22 21:50

@Kolicek95 Mam nositko sle kdz silene rvala nesl nicim utisit
Vim stim kadenim sle kdyz ma sileny bolesti ze rve tak je neco spatne to mi rek i doktor ze nemusi denne kadit ze je to v poradku pokud nema naky potize ze by tlacila nebi hodne brecela

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.22 21:53

@JancaS84 rourku zkousela ted na pohotovosti a nic se nedelo ja zkousela jen teplomer a nic. Na pohotovosti ji kontorolovala sverac jestli jak kadila predtim po vice dnech se ki trosiku nenatrhk tak tam nela malickou orasklinku tak mi rekla ze rourku nemam pouzivat. Dala ji glicerinovy cipek. A doma uz se po nem vykadila a mam mazat bepanthenem aby se ji zahojila ta prasklinka ze to ma v sibe neco hojivyho jinak pouzivam sudocream

• Citovat
  • Nahlásit
4181
27.1.22 22:52

Jez a pij pořádně, ať se z toho nesesypeš. Miminka v tomhle věku bříška trápí, to se bohužel nedá nic moc dělat a musí se to vydržet. Nosítko (správný a správně nastavený, pro maloše jsou nejlepší vázací anebo rovnou šátky, ty přezkový pro ně obvykle nejsou nic moc), mazlit, houpat, masírovat bříško, to všechno pomáhá mnohem víc než že ty přestaneš jíst. Já mám odzkoušeno že oběma dcerám vadily/vadí hrách a fazole, to máme o zábavu postaráno ještě s pětiměsíční, která jinak na bříško dávno netrpí. Jinak jím cokoliv, úplně nejvíc nejlepší jsou vývary. Ty jsem v šestinedělí jela po litrech :) neboj, ono se to po třetím měsíci většinou samo spraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8336
27.1.22 23:26

Můžeš omezit nadýmavé potraviny, jako česnek, cibule, kyselé zelí… Ale opravdu bys neměla vynechat všechno, protože miminka bude bolení bříška trápit i tak. V porodnici ukazovali, jak můžu miminku mezi palcem a ukazováčkem stisknout bříško, prý se nemám bát, v rámci masírování bříška jsem tedy mačkala střeva. Asi to pomůže, že se ve střevech ty prdíky posunou. Ač já rourku nepoužívala, tak bych po ní v nouzi sáhla, hlavně nejřív prcku natři krémem, ať to snáz vklouzne. Jestli většinou kaká jednou za několik dní a nemívá bolení, tak to je opravdu normální u plně kojených miminek. Plně kojená miminka nemohou trpět na zácpu (slova pediatričky), nekadí, protože to mlíčko všechno stráví. Kolikrát jsem si později vzpomněla na tu pohodu, když dítko kakalo jen jednou za 2-3 týdny. :mrgreen: Chápu, že jsi vystrašená prvorodička, ale ono nic z toho, co popisuješ, není žádná nevídaná katastrofa. Normální miminko, které občas potrápí bolení bříška. Zítra si uvař něco, co máš ráda a vychutnej si to. Bez pořádného jídla budeš mít nervy ještě víc v háji a spokojená maminka = spokojené dítě. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1297
28.1.22 08:55

Ja byla na vyvaru a vode… vse ostatni delalo mym detem bolesti briska… moc se to neslucuje s vyvazenou stravou pro kojici matky, ale deti byli v pohode:-) postupne pridavat dalsi potraviny a pozorovat co to dela s prckem… u nas byl problem i obycejny caj, coz bych vubec netipovala :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4740
28.1.22 10:31

Jako já nevím, kojene miminko nemusí kakat i 21 dni. Křičet muže i od toho, když vidí, ze je mamka nervózní, a ty jsi nervózní z toho, když vidíš, ze začne “nabírat” :nevim:

Kdyby měla průjem, tak je to problém, ale ze nekaka moc, neva. Hlavně ze cura. Já osobně bych s tímto po doktorech nebehala, protože si myslím, ze nějaké potíže s bříškem mají všechna miminka více nebo méně a všechna taky občas křičí, ale to je už na tobe. Necpala bych do ni žádnou roušku ani cipky. Dá se ulevit cvičením s nozickami, dá se bříško trochu pomasirovat, můžeš ji i hodně nosit… to taky pomaha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2072
28.1.22 23:23

Mně pediatra hned při první kontrole poradila, abych koupila nějaký probiotika sobě. Těžko říct, jestli to pomohlo, ale malá na bolení bříška trpěla málo. Netroufla sem si jenom na luštěniny a zelí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3496
29.1.22 00:06

U nás zabíralo cvičit s nožičkama každé přebalování, v případě krize se houpat s dítětem na balóně, aby se to bříško trochu natřepalo, samozřejmě s rozumem a citem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat