Co nesmí jíst muslimové?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4823
20.6.09 08:26

Prosim poradte, co nesmi jist muslimove?

Ahoj vsem, protoze jste tu holky skvele, sikovne a svetaznale, obracim se na vas s dotazem - Co nesmi, krom veproveho masa, jist muslimove?
Jde o to, ze ted mame v nemocnici jednoho muslima a neradi bychom mu pripravili nejake nemile prekvapeni.
Bohuzel se s nim nelze domluvit rukama ani nohama a obrazkovou komunikaci si chceme nechat az jako posledni moznost :wink:
Zatim jsme mu naordinovali nasi vegetarianskou stravu, ale treba bychom mu mohli doprat neco lepsiho, co by ho lip postavilo na nohy.

Moc vsem predem dekuju!!!! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38357
20.6.09 08:49

Alkohol…
jinak nevim, podle me by to meli mit stejne jako zide (vychazeji ze stejneho stareho zakona), takze by asi meli mit to maso dobre odkrvene a urcite nebudou jelitka, prejtr a podobne - nejspis ani vnitrnosti ne.

Nevim jestli jeste neco, chtelo by to progooglovat, nebo si zavolat nekam nevim kam, do mesity :-))))

Podle me ale tohle prisne dodrzuje maloktery muslim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8793
20.6.09 09:07

Ahoj s jedním muslimem jsem pracovala, jedl to co my, krom prasete a alkoholu. Vnitřnosti nechtěl - v naší závodce se mu ostatně ani nedivím. Košer stravu mají jen žide. Jo a až mu dáš maso, pro jistotu si připrav obrázek zvířátka - krávu ani kuře asi napodobovat nechceš… :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
20.6.09 09:17

Dušičko,

tady je odkaz na wikipedii , co je správně halal :wink: Ale jinak nesmí vepřový, masožravce, dravce a výrobky z krve. A alkohol.

Myslím, že mu klidně můžete dávat ostatní druhy masa, nejhůř mu namalujte obrázek prasete a přeškrtněnte ho, jako že to není vepřové. Máme to v letadle u jídel na letech do arabských zemí taky tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4823
20.6.09 09:39

Bezva, tak zitra dostane porci masicka :D
Sestricky na tom oddeleni jsou vytvarne i jinak nadane, tak mu to snad patricne vysvetli :lol:
Alkohol mu urcite neposlem. Maximalne tak jogurt s prichuti vajecnaku :wink:

tulenice , kdakat ani bucet se mi vazne nechce :lol: Kdo vi, jestli by to vubec pochopil. Treba jejich kravy a kurata delaji jine zvuky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8793
20.6.09 09:52

dusicko a ještě něco, pro běžného muslima co není zvyklý na život v evropě (pokud neumí pípnout anglicky či německy tak to bude tento případ) není žena autorita, takže pokud mu budete potřebovat něco vnutit co nebude chtít, použijte chlapa, byť by to byl obyčejný hlídač či saniťák…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
20.6.09 10:05

bacha na výrobky ve kterých je želatina, může být z prasete. Ale záleží jak je ortodoxní. Moje učitelka arabské konverzace kontrolovala i složení džusu, naopak v rodině nějaké muslimy máme a tam je to spíš o tom neudělat zá:,–(ní kiks (např aby morkové knedlíčky nebyly z kupované zavářky - není jistota, kuřecí prsa neobalit je plátkem slaniny a pod :-D)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4823
20.6.09 10:39

tulenice , tezko rict, jestli neumi nebo nechce… Ale on si s nim primar jiste poradi.

Madli , diky!! Takze asi bude bez masicka…asi by tezko prijmul mlete…nemuze totiz poradne kousat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
20.6.09 11:11

Dusicko, ono bude hodně záležet z jakého státu je, respektivě jak je hodně ortodoxní. Byla jsem v několika arabských státech a v Dubaji se cpou mletými hamburgery o stošest. Jim prostě stačí ujištění, že v tom není vepřové. Někde jinde by tomu možná nevěřili. A jak psali holky, obrázek s přeškrtnutým prasetem fakt funguje a oni ho pro tyto účely často používají.
Takže možná by to mleté jedl v pohodě a s chutí :-)

Nepřihlášení Tina

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymni
20.6.09 11:13

A vlastně kebab je jejich oblíbené jídlo,jen z hovězího a dalo by se to možná přirovnat k dlouhému čevabčiči na špejli :-)

Tina

• Citovat
  • Nahlásit
2369
20.6.09 11:39

Já jsem teď momentálně ve státě, kde většina lidí jsou muslimové a ti, co opravdu dodržují své zá:,–(y nejí vepřové a nepijí alkohol. Jinak jí úplně všechno. Nejradši mají asi mleté maso - něco na způsob našeho čevapčiči. K tomu chleba somun a pijí jogurt, což je pro mě úplně nepochopitelné, ale prý je to dobré. Salátem jako přílohou nic nezkazíš :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11530
20.6.09 15:14

Pokud vím, tak tady na emiminu je jen jedna muslimka a to je Terulka, zkus ji napsat.
https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11359
20.6.09 22:49

Ahojky, jsem tu. :lol:

Teda je to, hlavně podle toho jak hodně je ortodoxní. Muj manžel by v nemocnici nejedl žádný maso, jelikož neni hallal, což znamená rituálně podříznuté.
Rozhodně bych mu ale nedávala jakékoliv uzeniny, ačkoliv tam neni třeba napsáno, že tam je vepřové, tak ho tam stejně cpou.
Já osobně třeba nedávám klukum ani želatinové bonbony, teda pokud nejsou s agarové želatiny.
Já třeba jim i nepodříznuté, jelikož bych si venku nemohla dát nic k jídlu.

Jo a jenom bych za něj chtěla poprosit, aby ste mu nedávali ani omáčku v který se vepřové maso vařilo. Mě totiž kolikrát lidi řikaj, že si topřece klidně můžu dát, když to z toho vyberu. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11359
20.6.09 22:53
tulenice píše:
dusicko a ještě něco, pro běžného muslima co není zvyklý na život v evropě (pokud neumí pípnout anglicky či německy tak to bude tento případ) není žena autorita, takže pokud mu budete potřebovat něco vnutit co nebude chtít, použijte chlapa, byť by to byl obyčejný hlídač či saniťák…

tak s tímhle bych si dovolila nesouhlasit, doktor je doktor a je fuk jestli má sukni nebo kalhoty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1752
21.6.09 08:15

Můj manžel by si maso dal. Stačilo by mu ujištění lékaře nebo lékařky. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat