Prosím, poraďte mi - jak vyjít s rodičovským příspěvkem

Anonymni
31.3.09 14:17

prosím, pora´dte mi - jak vyjít s rodičovským příspěvkem

Ahoj holky,
prosím Vás poraďte mi, jsem na mateřské a pobírám rodičovský příspěvek, zvolila jsem si variantu 2 roky, tedy pobírám 11.500Kč a stejně nevyjdu.
Přítel se kterým žiji platí nájem a služby, což vyjde na cca 26 tisíc a já mám na starost jídlo a drogérii. Máme dvě malé děti 22 měsíců a 8 měsíců. Jenže všechny ty kašičky a přesnídávečky stojí strašně moc, plenky, hračky… atd… 14 dní před výplatou nemám už vůbec nic. Půjčuji si od mé matky každý měsíc, ale takhle to prostě nejde. Zkoušela jsem i pracovat, ale i v tom blbém telemarketingu, chtějí pracovní dobu spíše 2 dny v týdnu ale na 8hodin než každý den na 3-4 hodiny. Jsem fakt zoufalá a nevím co dělat.
Díky za každičkou radu.
Zdraví Monika

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23505
31.3.09 14:22

No já vyjdu s nižší částkou, ale je to o přístupu, stylu stravování a preferencích. Moje rada je, sepsat si každou položku, kterou kupuješ a její využití. Možná se nechá něco kupovat jinde, kupovat toho míň nebo to nahradit. U nás se třeba maso jí tak 1× týdně, jinak spíš vegetariánská nebo zeleninová jídla. Často jíme obilniny, luštěniny. Pečivo nekupuju, peču si svoje. Zeleninu i ovoce jíme sezónní, pokud možno české či evropské. Ale chce to důkladnou analýzu a pak seškrtat a plánovat. Na každý z nákupů chodím se seznamem a eviduju každou korunu. I na kafe či bagetu na benzínce. Když překročím stanovenou částku za týden nebo měsíc, snažím se zjistit proč a jestli to můžu jinde ušetřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7366
31.3.09 14:26

Co takhle nahradit ty přesnídávečky a kašičky něčím jiným? Vařit jídlo doma?
Nebo hračky - nevím, jak velký je to výdaj, ale pokud ho zmiňuješ, tak asi taky něco udělá. Takže i v rámci toho, abyste nebyli zavaleni doporučuji hračky třeba schovat, a pak vyměnit za nějaké jiné a ty zase schovat…

Hlavně nechodit nakupovat denně, ale plánovat. Větší nákup třeba jednou týdně (a ani ten nemusí být extra velký), a pak jednou za pár dní jenom pro pečivo a pro to, co nevydrží. Do nějakého malého krámku, s oběma dětma - to se to budeš snažit mít rychle za sebou:).

A taky si to zkus rozložit - dva tisíce na týden (do toho myslím není tak těžké se vejít) - a víc prostě utratit nesmíš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.09 14:29

Ahoj!
Podle mě 11500 jen na jídlo a drogerii je pro čtyyřčlennou rodinu celkem dost. Já mám taky dvě děti (4,5 a 2 roky) a na jídlo máme tak 7-8 tis. Pokud nejsou žádné další výdaje (opravy auta, spotřebičů, platby nedoplatků atd.), tak nám to v pohodě stačí a ještě koupím i dětem nějakou tu drobnost na oblečení. Fakt je, že např. dražší oblečení (zimní bundy nebo boty) kupuje dětem babička, to by nám nevyšlo. Ale na jídlo a drogerii v poho… Možná by to chtělo místo těch výživ ve skleničkách uvařit. Pro srovnání - jedna sklenička bio jídla stojí cca 30 kč, kdežto, když koupíš a uvaříš jednu čerstvou bio- mrkvičku, vyjde tě třeba na 7 kč. Taky nemusíš kupovat značkové plínky a ubrousky - ty neznačkové jsou o polovinu levnější a službu splní taky… totéž platí o drogerii - např. Pronto na nábytek - 80 Kč, Trio na nábytek 40 Kč. Tak by se dalo pokračovat..

Zdraví

Gábina + Ríša (4,5r) + Vendulka (2r)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
31.3.09 15:09

no me to prijde taky dost penez… fakt nechod nakupovat denne, hracky taky nekupujes porad a deti to fakt ani moc neoceni- maj toho pak tolik ze s novou si sice pohrajia le dal uz je pak nezajima.. obleceni nakupuju levnejsi nebo hezke v sekaci, konzervicky bych zrusila a varila bych normalne a sklenicku jen vyjimecne treba na vylet,…drogerie jde omezit jak pisou holky…Tesco pliny jsou kazdou chvili v akci jsou fajn a nejsou drahe. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10468
31.3.09 15:21

Ahoj, my sice děti nemáme, ale na jídlo, drogerii a krmení pro psa (1000,– na měsíc) stačí ty 4 - 5 tisíc v pohodě (poslední dobou spíš ty 4 tisíce) . Jednou za čas udělám větší nákup a jinak chodím do krámu minimálně - pro mlíko, jogurty, zeleninu/ovoce, občas uzeninu - to vychází maximálně 2× v týdnu a jsou to jen malé nákupy. Je teda fakt že já nakupování jídla z duše nesnáším a tak se to snažím minimalizovat jak můžu. A vždycky se snažím jít nakoupit najedená.

Asi bych omezila nakupování hotových skleniček - jen na cesty a plíny bych kupovala jen v akci (dělají to tak kamarádky a prý to jde). A pak se teda vykašlala na nějaký pravidelný nakupování hraček, to si myslím že je dost zbytečné. Samozřejmě koupit hračku k svátku, narozeninám, když jsou děti hodně nemocné a musí ležet doma tak nějakou maličkost, ale jen tak při cestě kolem hračkárny bych nekupovala nic.

A pak bych si dala předsevzetí, že si od maminky nikdy nepůjčím… na mě to platí. Přeji hodně štěstí, určitě to půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
31.3.09 15:25

Jak uz tu holky psaly, treba ty plinky, taky jsem kupovala Huggies, ale treba plenky z Billy jsou taky super a stoji min nez pulku… Kasicky - nevim teda kteremu diteti je kupujes a jake, mne mala jedla jen neslazene, takze jsem kupovala i obycejne instantni kase ve zdrave vyzive za 20 korun, v lekarne to same vyslo i na 60… Dokud jsem jeste davala UM, tak na kasi staci to neobycejnejsi z DMka (Babylove), za 120, oproti tomu Nutrilon stoji 330… A vareni misto sklenicek je jasne. Obeceni nakupuju v bazaru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
31.3.09 15:33

Určitě bych udělala analýzu za co vlastně přesně utrácíš - přesný soupis (i každého rohlíku nebo zmrzky) rychle ukáže, co by se kde dalo zrušit nebo zminimalizovat.
Nejvíc se asi ušetří, jak už tu ostatní psali, že budeš místo kupovaných skleniček vařit. Já vařila pro nás a před dochucením jsem odendala stranou pro Matýska. Nebo se dá udělat víc a zamrazit, aby jsi se nepatlala s troškama. S kašičkama neporadím, Mates je nikdy nejedl, UM taky nepil, do dvou let jsem kojila a pak jsme najeli rovnou na čerstvé kravské mléko z obchodu.
S plínkama to je stejné, my jsme hodně dlouho látkovali s obyčejnýma čtvercovkama a pak jsme kupovali v Bille zn. Clever, jsou fakt za tu cenu dobrý.
Hodně ušetřím taky na kosmetice - místo pleťové masky si dávám bílý jogurt :D .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
31.3.09 15:42

teda ja beru 7600 a vyjdu hezky.Je to o tom jak nektere holky psaly si napsat co te kolik stoji a co se da omezit nebo uplne nahradit.
Urcite bych si nakup napsala a chodila delat velky jednou tydne a fakt kupovat jen to co mas na seznamu a zadne zbytecnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.3.09 15:46

Mám děti 3 a 6, měsíčně mám výdaje kolem sedmi tisíc a to v tom mám sem tam „něco pro radost“ - tu kytka, tu něco do bytu, takže 11,5 se mi zdá skoro dost na to, abys nic neušetřila a musela si ještě půjčit!!!
Souhlas s holkama ve všem - nelézt zbytečně do obchodu, nekupovat zbytečnosti, schovávej si třeba měsíc účtenky, to mi pomohlo hodně - člověk vidí, kolik vyházel za zbytečnosti, které mít rozhodně nemusel.
Až ti odpadnou kašičky, plíny a umělá výživa, tak zase přibudou věci, které je potřeba koupit do školky nebo školy, což jsou zase jiné náklady, takže líp zřejmě nebude. Uč se šetřit!!!
A´t se ti to podaří, Iva

Kamarádka utratí měsíčně za domácnost 20 tis. a nechápe, jak to dělám, že vyjdu skoro za třetinu. Já tvrdím, že když to člověka donutí, tak to ani jinak nejde. Zadlužit bych se nechtěla :( a spoustu věcí si lze odepřít.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
31.3.09 15:53

Holky, děláte mi radost, že všechny píšete částky okolo 7-8 tis. Ve svém okolí mám většinou kamarádky, které utrácejí dvojnásobek, připadám jim asi příliš šetrná a že jen tak něco nekoupím :(. Třeba jsem dětem nekoupila dětské povlečení za 8 stovek, když jsem jim zatím mohla povléknout nějaké obyčejnější… a peníze momentálně nebyly :(. Nejsem snad o to horší matka, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
23505
31.3.09 15:57

Teď jsem koukala do účtů za březen a pro 2 dospělý bez dětí je jídlo + drogerie 5 000 a to v tom máme i nějaký dárky a výlety a jídlo venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TAPTINKA
31.3.09 16:02

Ahoj ! Nedá mi to - děti nemám, nemám do toho co kecat, ale… na mě platí, jak tu bylo řečeno, nemít si od koho půjčit . Kamarádka - z „vyšší vrstvy“ brala víc než já a přesto si od mamky půjčovala. Nakonec to dopadlo tak že dostala výplatu, tu odevzdala celou mamce aby si pro ni zase přišla o pár minut dýl + si koncem měsíce půjčila něco navíc 8O Bič jsou i ok karty atd - proto jak mi nějaká přijde, přestřihnu a dopisem vracím :twisted: znám se :( s vědomím že „mám kam šáhnout“ utrácím za blbosti, vždyť je to za pár korun, že… a najednou x tisíc v trapu :(
Shrnu to - moje rada tedy zní - domluv se s mamkou na tom, že až za ní přijdeš ať Ti řekne že Ti nepůjčí. A basta. A pak když si budeš muset říct o peníze kamarádce atd, to už si to příště rozmyslíš :wink: :) Držím palce !

• Nahlásit
  • Citovat
2139
31.3.09 16:04

Každopádně je potřeba se trošku uskromnit a nekupovat to, na co byl člověk léta zvyklý a místo toho, třeba koupit jinou, levnější variantu. Obecně, napsat si, co je nutně potřeba, hlavně ta drogerie na celý měsíc, odečíst od toho, co mám a zbytek rozpočítat na jídlo a v žádném případě nekupovat nic víc, nebo si nechat něco bokem na tyhle výdaje. Já to tak dělám a vycházím…musím. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.3.09 16:14

díky moc za vaše reakce. I když je to velmi smutné, když jsou děti, je to takové zrovna krásné období, a člověk musí šetřit. spousta dětských aktivit něco stojí, cvičení, plavání… atad. a to jsem do toho nezapočítala k tomu jídlu a drogerii. No ač píšete že 11,500kč je moc, já jsem teda z prahy a moc to není… prostě nejvyjdu a nevím jak to dělat. :( Monika

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama