Reklama

Prosím poraďte ohledně zdravotního pojištění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 07:31
Prosím poraďte ohledně zdravotního pojištění

Byla jsem do konce srpna studentem, potom jsem se šla hned zaevidovat na úřad práce. Asi za týden jsem si našla práci a nastoupila skoro hned. Takže mě na pracáku smazali z evidence uchazečů a dostala jsem papír s potvrzením o evidenci od-do, s tím že to mám zanést na svou pojišťovnu. Pak jsem na to zapomněla a cestou z práce jsem se bez papíru na pojišťovnu stavila s tim, že papír nemám, ale jestli nevadí, že ho donesu později, ať nemám nějaký dluh na pojištěni a paní mi řekla, že dluh nemám, protože za mě měsíc může stát platit zdravotní pojištění a až od druhého měsíce by mi vznikal dluh. Je to prosím pravda? Úplně mi to vypadlo z hlavy a jdu tam až dneska, paní sama říkala, že to nespěchá a mám to donést kdy chci, aby mi pak seděla historie, ale nevím jestli se nespletla, na netu mi to nic takového nenašlo. Předem díky.

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 08:15

Dobré ráno.

Ano, stačí být JEDEN JEDINÝ DEN V MĚSÍCI „někde“ evidována, a nemusí se doplácet. Stačí tedy být buď

• ve státní kategorii: student, žena na MD/RD/péče o dítě, důchodce, ve vazbě,..
  • nebo zaměstnána

a nehradíte nic.

Jinak stačí to poslat e-mailem, pokud jde o VZP tak na podatelna@vzp.cz a na pobočku se nemusí vůbec ;)

Hezký den a omluva za inko, jsem v práci.. a výše zmíněná poj. je můj zaměstnavatel :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 08:16

Zanes ten papír na pojišťovnu co nejdříve.

U mně tam měli popletenou evidenci mateřské a rodičovské dovolené, stačilo to tam doložit a bylo to.

Důležité papíry uchovávej stále, budou potřeba třeba i časem na sociálce. I když jsem každý rok chodila na sociálku s vlastním daňovým přiznáním, také v tom měli chaos.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 11:01
@Anonymní píše:
Zanes ten papír na pojišťovnu co nejdříve.

U mně tam měli popletenou evidenci mateřské a rodičovské dovolené, stačilo to tam doložit a bylo to.

Důležité papíry uchovávej stále, budou potřeba třeba i časem na sociálce. I když jsem každý rok chodila na sociálku s vlastním daňovým přiznáním, také v tom měli chaos.

Oni to mají zadané jak jim kdo nahlásí 8) a pokud se na to maminka vykašle nebo zaměstnavatel nenahlásí, neví nic.

Každý měsíc řešíme a obvoláváme maminky, že víme mají miminko ale nedoloží nám že mají mateřskou/rodičák. 80% nereaguje a pak se diví když jim přijde vyúčtování že dluží (jakmile dodají, je vše zrušeno). Zbytečnej stres :zed:

Ovšem co se divím je to, že stále více maminek neví že musí dítě na ZP přihlásit a vůbec jim x měsíců nechybí kartička pojištěnce pro něj :roll: :nevim:

předchozí pracovní inko

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 19:27
@Anonymní píše:
Oni to mají zadané jak jim kdo nahlásí 8) a pokud se na to maminka vykašle nebo zaměstnavatel nenahlásí, neví nic.

Každý měsíc řešíme a obvoláváme maminky, že víme mají miminko ale nedoloží nám že mají mateřskou/rodičák. 80% nereaguje a pak se diví když jim přijde vyúčtování že dluží (jakmile dodají, je vše zrušeno). Zbytečnej stres :zed:

Ovšem co se divím je to, že stále více maminek neví že musí dítě na ZP přihlásit a vůbec jim x měsíců nechybí kartička pojištěnce pro něj :roll: :nevim:

předchozí pracovní inko

Vzhledem k tomu, že na VZP (nejen) chodím každý rok a papíry na změnu nosím do 8 dnů…;-)
Jeden rok mi i volali, že jsem nepodala přehled za rok předchozí a přitom jsem měla oraženou kopii včetně všech potřebných formulářů…
Chápu, že to někdo nehlásí, ale někdo hlásí a stejně má problémy. Prostě se stane a nikdo není bezchybný.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >