Prosím poraďte ohledně zdravotního pojištění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 07:31
Prosím poraďte ohledně zdravotního pojištění

Byla jsem do konce srpna studentem, potom jsem se šla hned zaevidovat na úřad práce. Asi za týden jsem si našla práci a nastoupila skoro hned. Takže mě na pracáku smazali z evidence uchazečů a dostala jsem papír s potvrzením o evidenci od-do, s tím že to mám zanést na svou pojišťovnu. Pak jsem na to zapomněla a cestou z práce jsem se bez papíru na pojišťovnu stavila s tim, že papír nemám, ale jestli nevadí, že ho donesu později, ať nemám nějaký dluh na pojištěni a paní mi řekla, že dluh nemám, protože za mě měsíc může stát platit zdravotní pojištění a až od druhého měsíce by mi vznikal dluh. Je to prosím pravda? Úplně mi to vypadlo z hlavy a jdu tam až dneska, paní sama říkala, že to nespěchá a mám to donést kdy chci, aby mi pak seděla historie, ale nevím jestli se nespletla, na netu mi to nic takového nenašlo. Předem díky.

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 08:15

Dobré ráno.

Ano, stačí být JEDEN JEDINÝ DEN V MĚSÍCI „někde“ evidována, a nemusí se doplácet. Stačí tedy být buď

• ve státní kategorii: student, žena na MD/RD/péče o dítě, důchodce, ve vazbě,..
  • nebo zaměstnána

a nehradíte nic.

Jinak stačí to poslat e-mailem, pokud jde o VZP tak na podatelna@vzp.cz a na pobočku se nemusí vůbec ;)

Hezký den a omluva za inko, jsem v práci.. a výše zmíněná poj. je můj zaměstnavatel :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 08:16

Zanes ten papír na pojišťovnu co nejdříve.

U mně tam měli popletenou evidenci mateřské a rodičovské dovolené, stačilo to tam doložit a bylo to.

Důležité papíry uchovávej stále, budou potřeba třeba i časem na sociálce. I když jsem každý rok chodila na sociálku s vlastním daňovým přiznáním, také v tom měli chaos.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 11:01
@Anonymní píše:
Zanes ten papír na pojišťovnu co nejdříve.

U mně tam měli popletenou evidenci mateřské a rodičovské dovolené, stačilo to tam doložit a bylo to.

Důležité papíry uchovávej stále, budou potřeba třeba i časem na sociálce. I když jsem každý rok chodila na sociálku s vlastním daňovým přiznáním, také v tom měli chaos.

Oni to mají zadané jak jim kdo nahlásí 8) a pokud se na to maminka vykašle nebo zaměstnavatel nenahlásí, neví nic.

Každý měsíc řešíme a obvoláváme maminky, že víme mají miminko ale nedoloží nám že mají mateřskou/rodičák. 80% nereaguje a pak se diví když jim přijde vyúčtování že dluží (jakmile dodají, je vše zrušeno). Zbytečnej stres :zed:

Ovšem co se divím je to, že stále více maminek neví že musí dítě na ZP přihlásit a vůbec jim x měsíců nechybí kartička pojištěnce pro něj :roll: :nevim:

předchozí pracovní inko

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 19:27
@Anonymní píše:
Oni to mají zadané jak jim kdo nahlásí 8) a pokud se na to maminka vykašle nebo zaměstnavatel nenahlásí, neví nic.

Každý měsíc řešíme a obvoláváme maminky, že víme mají miminko ale nedoloží nám že mají mateřskou/rodičák. 80% nereaguje a pak se diví když jim přijde vyúčtování že dluží (jakmile dodají, je vše zrušeno). Zbytečnej stres :zed:

Ovšem co se divím je to, že stále více maminek neví že musí dítě na ZP přihlásit a vůbec jim x měsíců nechybí kartička pojištěnce pro něj :roll: :nevim:

předchozí pracovní inko

Vzhledem k tomu, že na VZP (nejen) chodím každý rok a papíry na změnu nosím do 8 dnů…;-)
Jeden rok mi i volali, že jsem nepodala přehled za rok předchozí a přitom jsem měla oraženou kopii včetně všech potřebných formulářů…
Chápu, že to někdo nehlásí, ale někdo hlásí a stejně má problémy. Prostě se stane a nikdo není bezchybný.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Milion mu nestačil, chtěl další peníze, tvrdí svědek v případu podvodu Tomáše Řepky!

Milion korun. Za takovou sumu měl Tomáš Řepka své dávné, dnes již bývalé... číst dále >

Šance pro Řepku? Jeho obhájce naznačil, jak ho chce zachránit před vězením!

Je šance, že se Tomáš Řepka vyhne vězení? Ačkoliv mu za podvod s autem, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >