Prosím poraďte s Ikea kuchyní - velikost skříněk

59
4.11.20 09:24

Prosím poraďte s Ikea kuchyní - velikost skříněk

Holky, mám na Vás obří prosbu, posílám plánek kuchyně, pořád si nejsem jistá rozmístěním dvou 80cm skříněk v levém rohu - jsou tam tři šuflíky, jestli tam nedát raději dva vysoké šuflíky? Zasílám plánek.

Nebyla jsem vůbec spokojená v plánováním v Ikee, pán který se mnou plánoval mi vůbec s ničím neporadil, jen mi změnil pod dřezem skříňku s dvěma úchyty a to se mi moc nelíbí.

Vzhledem k oknům nemohu mít skříňky zavěšené, takže se obírám o dost místa… Posílám plánek, co myslíte? Chtěla jsem si skříňky vyzkoušet fyzicky v Ikee, ale je teď zavřená…
Děkuji mnohokrát za Váš čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1324
4.11.20 09:53

Záleží co tam chceš dávat. Máme tři a čtyři suplata. Mělké šuplíky máme na příbory, kořenky a drobné potřeby, ty vysoké pak máme na talíře, hrnce a panve. Dvou mi přijde blbá, že budou ty šuplíky hrozně hluboký a budeš se v tom prehrabovat. V tom čtyř máme v pohodě na sobě 12 talířů, hlubší šuplíky už bych nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
4.11.20 10:02
@Janee19 píše:
Záleží co tam chceš dávat. Máme tři a čtyři suplata. Mělké šuplíky máme na příbory, kořenky a drobné potřeby, ty vysoké pak máme na talíře, hrnce a panve. Dvou mi přijde blbá, že budou ty šuplíky hrozně hluboký a budeš se v tom prehrabovat. V tom čtyř máme v pohodě na sobě 12 talířů, hlubší šuplíky už bych nechtěla.

Super, to se vážně vejde? A máte Ikea šuflíky? Jinak děkuji za reakci!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4425
4.11.20 10:06

Jsem si musel vygooglit, co přesně znamená slovo šuflík :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18977
4.11.20 10:12

@Mamca_1234 Záleží, co do toh budeš dávat. Mám dvě velké a hluboké zásuvky v pultíku a mám v tom lehké věci, jako čaje, pudinky atd. Ve druhém utěrky a lehké věci, nenačnuté těstoviny atd.

Menší mám vždycky jedno mělké na příbory, a pak dvě větší. Pokud do toho chceš dávat hrnce a nebo talíře, tak taky mysli na to že talíře něco váží, i když jich nemáš tolik. TAkže u velké zásuvky by ti zbylo spousta nevyužitého prostoru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23573
4.11.20 10:20

Tak asi závisí, jaké předměty máš k dispozici a kam je chceš umístit.

Já mám krnce v rohové skříni s curroselem, takže mi stačí dvě spodní skříňky se šuplíky (jedna má 3 a druhý 4 šuplata).

Rozhodně bych ale nestrkala troubu hned vedle lednice. :zed:

Pod dřezem mám jeden šupl s koši.

Kuchyň mám z lamina od truhláře přesně na míru, takže maximálně k mé zkušenosti využit atypické dispozice místnosti.

Edit: na návrhu mi přijde málo místa mezi fřezem a varnou deskou. to je pro mě ta blocha, kde se pracovně pohybuji nejvíc. Takže bych jedno z toho šoupla, aby tam bylo víc prostoru. Už vzhledem k tomu, abych tam mohla vařit se dvěma dětmi na židlích. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
4.11.20 10:30
@Svistice píše:

Já mám krnce v rohové skříni s curroselem, takže mi stačí dvě spodní skříňky se šuplíky (jedna má 3 a druhý 4 šuplata).

Kuchyň mám z lamina od truhláře přesně na míru, takže maximálně k mé zkušenosti využit atypické dispozice místnosti.

Edit: na návrhu mi přijde málo místa mezi fřezem a varnou deskou. to je pro mě ta blocha, kde se pracovně pohybuji nejvíc. Takže bych jedno z toho šoupla, aby tam bylo víc prostoru. Už vzhledem k tomu, abych tam mohla vařit se dvěma dětmi na židlích. :lol:

Děkuji za přínosný příspěvek! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23573
4.11.20 10:38

@Mamca_1234 Ještě bych teda nad to nižší okno na straně, kde je varná deska klidně nějaké nižší závěsné skříňky (třeba jen jednopolicové aby opticky dosahovaly
do výšky tech skříní na protější straně) dala.

Ale vím, že s tím je u studiových kuchyní problém, protože to jedou podle mustru ve fabrice. Taky jsme jich pár obešli a pak raději volili tu kuchyň na míru.

Digestoř lze také schovat do skříně. Mám to tak, není tam sice velká úlpžný prostor, ale na nějaké opičárny typu málo používaná konvička na čaj a krabice s barvamy na velikonoční vejce apod. to stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23573
4.11.20 10:41

Máte v tom návrhu, i kdy budou zásuvky? Jak ke spotřebičům (myčka, digestoř, trouba, deska) tak ke spotřebičům používaným na lince (rychlovarka/kávovar, mixér, toustovač apod.)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
4.11.20 10:46
@Svistice píše:
@Mamca_1234 Ještě bych teda nad to nižší okno na straně, kde je varná deska klidně nějaké nižší závěsné skříňky (třeba jen jednopolicové aby opticky dosahovaly

Ale vím, že s tím je u studiových kuchyní problém, protože to jedou podle mustru ve fabrice. Taky jsme jich pár obešli a pak raději volili tu kuchyň na míru.

Digestoř lze také schovat do skříně. Mám to tak, není tam sice velká úlpžný prostor, ale na nějaké opičárny typu málo používaná konvička na čaj a krabice s barvamy na velikonoční vejce apod. to stačí.

Nám říkal pán v Ikee, že již teď nevadí, že je lednice vedle trouby, že trouba tkaové teplo nevydává jako tomu bylo dříve, proto to tak v návrhu je…

Dispozičně posouvat už nemůžeme kvůli vodě a elektrice právě, proto spíš řeším jen dispozici skříněk nikoliv celé kuchyně…

Digestoř právě přiznáme, je tam pod tím hned okno, skříňka by tam nevypadala tak dobře, v minulém bytě jsem jí měla také schovanou a jak říkáš, pár opičáren se tam vešlo :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
4.11.20 10:47
@Svistice píše:
Máte v tom návrhu, i kdy budou zásuvky? Jak ke spotřebičům (myčka, digestoř, trouba, deska) tak ke spotřebičům používaným na lince (rychlovarka/kávovar, mixér, toustovač apod.)?

Zásuvky už jsou právě zasekané…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
4.11.20 10:48
@Svistice píše:

Digestoř lze také schovat do skříně. Mám to tak, není tam sice velká úlpžný prostor, ale na nějaké opičárny typu málo používaná konvička na čaj a krabice s barvamy na velikonoční vejce apod. to stačí.

Nicméně ty poličky vedle digestoře by šly to je dobrý nápad, chceme pár poliček i na sloupech nad elektrikou - je to u toho většího okna vlevo… tak na pár věcí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
4.11.20 10:55

Holky na kolik Vás vyšla lamino deska do kuchyně? Budeme dělat na míru, abychom jí měli širší až k parapetu právě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
4.11.20 11:29
@Svistice píše:

Edit: na návrhu mi přijde málo místa mezi fřezem a varnou deskou. to je pro mě ta blocha, kde se pracovně pohybuji nejvíc. Takže bych jedno z toho šoupla, aby tam bylo víc prostoru. Už vzhledem k tomu, abych tam mohla vařit se dvěma dětmi na židlích. :lol:

Mezi dřezem a sporákem mám 7 cm, to by tě kleplo.  :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23573
4.11.20 11:50
@Bandii píše:
Mezi dřezem a sporákem mám 7 cm, to by tě kleplo. :mrgreen:

Pokud je obojí situováno ke kraji linky, tak bych to asi i přežila. Ale přijde mi to nepraktické.

Nicméně moje máma má kuchyň asi 6m2 a já léta musela fungovat s asi 40 cm reálné pracovní plochy. Takže přežít a zvládnout se dá všelicos. Ale když už si to člověk dělá nové a investuje do toho nemalé peníze, ta ať už to za něco stojí. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat