Seboroická dermatitida nebo ekzém?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4999
17.6.12 20:23

Prosím poraďte, seboroická dermatitida nebo ekzém ??

Ahojky maminky, máme problém mám 2m. holčičku a už týden má kolem krčku na ručičkách a vlastně už skoro na celém těle jakoby vyrážku zarudlou spíš sušší, malá si to začíná škrabat. Paní doktorka nám řekla že se jedná o seboroickou dermatitidu, ale co čtu na internetu vypadá to uplně jinak a dělá se to na hlavičce(tu mimo jiné taky máme -šupinky ve vláskách),ale zajímá mě co je ta vyrážka? Ani já ani manžel alergici nejsme a nikdy jsme na ekzémy netrpěli. Zatím to mažu sudocremem a nic moc to nepomáhá. Prosím poraďte jak se toho zbavit :think: :oops:. Mockrát děkuji za všechny odpovědi a rady..už jsem zoufalá je mě jí chudinky moc líto… :mavam: :mavam: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lightsun
17.6.12 20:33

Seb. derm. není zdaleka jen ve vlasech… ale i obličej, záda atd.. Může mít jen suchou kůžičku, kup masťový základ, nebo excipial a promazej. pozor i na to v čem koupeš, stačí obden, čistá voda, jen pokud je echt pokakaná, tak trošička dětského mýdla, jinak ne. Totéž zabere i na atop. ekzém, co to je se asi ukáže až časem…

• Citovat
  • Nahlásit
4999
17.6.12 20:36

@Lightsun no ted mám koupat jen max 2× do týdne jinak mám kosmetiku od weledy tak nevím?!:( ale děkuju vyzkouším:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
17.6.12 20:37

Můj syn to měl hlavně v obličeji. Takové červené skvrny a uvnitř pupínky. Mám výbornou zkušenost s krémem od A-dermy EXOMEGA. Je to na atopickou pokožku. Je sice dražší, ale opravdu super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
17.6.12 20:40

Taky mám ekzém a nikdo z rodiny ho nemá :-(, zkus to mazat excipialem ten na to celkem dobře zabírá. Snad to zmizí, v tomhle počasí když se zapotí tak to bude svědět ještě víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lightsun
17.6.12 20:43

JJ, taky doma mažeme Adermu exomegu emolienční krém (konkrétně), ale u nás to tak slavně nezabírá… na obličeji ano, na těle lepší excipial… to je fakt člověk od člověka… začala bych tím levnějším nejdřív… přecejen :mrgreen:
Stačí koupat jen 2× týdně, pokud by byla moc opocená,(yvlášť teď tz vedra…) tak klidně čváchni pod sprškou, jen ve vodě. Mazat je nejlepší po koupání, krém se nejlépe vstřebá do kůže, mydlinkovat jen dupku a jen pokud je třeba, jinak ani tam není nutno…

• Citovat
  • Nahlásit
4999
17.6.12 20:44

Holky díky no chuděrka furt si to snaží škrabat asi jí to svědí to je hnus fakt já napřed myslela, že to je z mléka pač je na UM ale tu BEBU má od narození takže to asi ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
17.6.12 20:44

Ahoj, dcerce se take ve 2 mesicich objevily pupinky na obliceji a krku. Plus supinky ve vlasech. Diagnostikovano jako seb. dermatitis. Postizene oblasti myju bud jen cajem nebo kojeneckou vodou. Ihned mazu - Creme de Soin od A-Derma(2× denne) a pak jeste lokalne mast Vitella s ichtamolem a zinkem (az 4× denne; jen kdyz jsou pupinky, kdyz zadne nejsou, mazu jen Creme). Pupinky vzdy zatim zmizely za par dnu. Ted uz tak 3 tydny vse v pohode, tak to snad vydrzi. Drzim palce, at se toho take rychle zbavite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69302
17.6.12 20:55

Ahoj, chudinka, ale jestli můžu něco já doporučit, tak emolienční krém od A-derma exomega, naprostý zázrak a jestli není očkovaná ještě, tak počkat s první hexou alespoň do třetího měsíce.
naše kamka to měla taky, po první hexe se jí to rozjelo v takový atopický ekzem, že jsem nad ní neustále brečela. teď je téměř čistá, že se všichni diví, jak jsme to zvládli, díky A-dermě. A co je taky dobré, je ovesná koupel, mají ji v patlíkách v DM-drogerii. ve vláskách měla seboreu hodně, mazala jsem A-dermou a za chvilinku ani stopa, nemá ani ň v té hlavičce.
Pozor na excipial, sedne malému procentu dětí, vesměs spíš ještě zhoršuje projevy.
A jak píše BBBpetule, ta vitella ictamo je taky dobrá, postup z dětské dermatologie v Motole, celé tělo natřít A-dermou, cca 10minut počkat a kritická místa přetřít sudocremem, u nás sudocreme bez vylného úspěchu, doktor řekl nahradit ichtamolem, ona vitella a viditelně se zlepšovalo. tak hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
17.6.12 20:59

Ahoj zakladatelko, nedám dopustit na toto mléko z lekárny. Měli jsme totéž a pomohlo jedině tohle http://www.lekarna.cz/…00ml-emulze/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4999
17.6.12 20:59

No snad zmizí zítra valím koupit ten crem 8) 8) snad nám to zabere, ty šupinky v hlavě jdou super dolů mám na to olejíček ale ta vyrážka ne a ne zmizet furt to má horší a horší napřed to měla kolem krku a ted na nohách na břichu, zádech rukách nemá to jen tam kde má plínečku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69302
17.6.12 21:02
vím, že někomu zabírá, ale co jsem pročetla desítky diskuzí, spíš to zhoršuje a i Mudr. Čapeková, odoborník na děti a kůži, říká, pozor na něj, spíš ne, močovina hodně dráždí většinu dětí, když už excipial, tak kids bez močoviny, ale prý raději vůbec ne.
@Bobca píše:
Ahoj zakladatelko, nedám dopustit na toto mléko z lekárny. Měli jsme totéž a pomohlo jedině tohle http://www.lekarna.cz/…00ml-emulze/
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1816
17.6.12 21:05

Ahoj, tak moje malá měla od narození do cca 9-ti měsíců hrozně suché lokty, kolem krku, nic nepomáhalo, ale začali vyrábět speciální excipial kids a můžu teda doporučit, druhý den bylo všechno pryč, od té doby promáznu celé tělíčko každý večer po koupání a malá na sobě nemá vůbec nic, je to něco super, obyč excipial nezabral, ale tenhle je fakt ůžasnej, prodávají i jen malou tubičku na vyzkoušení, tak to fakt doporučuji :palec: :palec: :palec: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1816
17.6.12 21:11
@terinka4444 píše:
vím, že někomu zabírá, ale co jsem pročetla desítky diskuzí, spíš to zhoršuje a i Mudr. Čapeková, odoborník na děti a kůži, říká, pozor na něj, spíš ne, močovina hodně dráždí většinu dětí, když už excipial, tak kids bez močoviny, ale prý raději vůbec ne.

tak já dcerku mažu už tři měsíce každý večer jí jemně promažu jedině excipialem kids a nemůžu si ho vynachválit, malá má krásnou pokožku, hladkou, nevysušenou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4999
17.6.12 21:12

@terinka4444 po hexe už je byla 8.mého. sudocremem ji to mažu a nic moc, ale zkusím to koupit zítra a sem zvědavá.. jak dlouho to zhruba trvá než se jí to ztratí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat