Prosím, potřebuji radu ohledně dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.11.21 20:40

Prosím, potřebuji radu ohledně dítěte

Zdravím, chci se jen zeptat zda nemá někdo podobnou zkušenost.
Všimla jsem si, že dcera má vždy u každé bundy, mikiny i trička levý rukáv jakoby delší než pravý aniž by to byla vada oblečení. Působí to jako kdyby měla levou ruku delší než pravou. Má to už takhle nějakou dobu, ale moc jsem tomu nevěnovala pozornost. Vizuálně není vidět, že by mezi levou a pravou rukou byl nějaký rozdíl. :nevim: nesetkala jste se s tím některá? Ještě podotknu, že měla po porodu na té levé straně zlomenou klíční kost, ale nevím jestli to může mít souvislost.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2740
22.11.21 20:46

Klicni kost a rameno bylo prvni, co me napadlo, jeste nez jsem si docetla cely dotaz. Muze to s tim souviset, muze mit spatne drzeni tela (nesoumerne). Vyrazila bych k dobremu fyzioterapeutovi, at se na ni podiva. Kolik je ji let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1446
22.11.21 20:52

Já mám od narození levou stranu těla menší a mám zase svrchní oblečení jakoby křivé. Nejspíše má nějaké špatné držení těla.
Nemá třeba jedno rameno více vzadu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2721
22.11.21 20:52

Spíš by tu ruku měla kratší, než delší.. možné to určitě je, řeš s doktorkou, ale stejně se s tím nic nedá dělat, potíže to nepůsobí, takže no problem. Já mám třeba stejný problém s nohama a tam už je to horší.. ale může taky mít jen špatně držení těla, an to bude cvičit a zlepší se to. Takže určitě doktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 20:53

@Helca83 má 2 roky…když se na ni podívám bez oblečení tak vůbec žádnou anomálii nevidím :nevim: nicméně fyzioterapeuta mám rozhodně v plánu

• Citovat
  • Nahlásit
11985
22.11.21 21:29

Tak ji ruce změř a uvidíš jestli je má stejný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279
22.11.21 22:07

Já jsem slyšela, že zlomenina při porodu může ovlivnit délku končetiny. V takovém případě se s tím nic moc dělat nedá. Při vadném držení těla by měla pomoct ta rehabilitace. Taky bych to konzultovala s pediatrem a na fyzio.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
23.11.21 01:07

U zlomeniny klíční kosti se může změnit délka, pozice ramena a držení horní končetiny. U dospělého člověka dočasně, pokud má držení těla dobré, klíční kost se jako jedna z mála kostí v těle časem přizpůsobí a u většiny lidí se to dorovná.

U dítěte bych ale rozhodně řešila problém s lékaři, protože jí to může změnit držení těla jako takové, protože ještě nemá zažitou pozici trupu, ramen a horních končetin jako dospělý člověk. Vhodné cvičení na nápravu by mělo myslím stačit ale pod dohledem někoho zkušeného kdo se tímto zabývá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
23.11.21 04:28
@Anonymní píše:
@Helca83 má 2 roky…když se na ni podívám bez oblečení tak vůbec žádnou anomálii nevidím :nevim: nicméně fyzioterapeuta mám rozhodně v plánu

Drzim palce, odbornik to jiste zhodnoti nejlip. Uvidis co Ti poradi, nenechej se odbyt. Mne taky nejdriv tvrdili kdesi-cosi, pediatra by nepoznala nic, neb syn chvili nepostoji… ale fyzio poznala vadu klenby, a od toho se u nas odviji vadne drzeni cele jedne strany tela a kupodivu i boule na zebrech, ktera me pekne vydesila 8o u takhle malych deti se da leccos cvicenim krasne napravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat