Prosím radu účetní - nemocenská

13.6.15 13:23

Prosím radu účetní - nemocenská

Prosím o radu, jsem na neschopence (riz. těhotenství) od 30.04., za kolik dní by mi měla náležet náhrada mzdy od zaměstnavatele za květen, jestliže byly ještě vlastně 2 svátky? Započítávají se? Příjde mi, že mi přišlo hrozně málo peněz. HM 19000,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5657
13.6.15 13:36

Účetní nejsem, ale první 3 prac. dny nic a svátky se taky nepocitaji. Takže podle me by měli proplatit 5 dnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2816
13.6.15 17:44

Mělo ti od zaměstnavatele přijít cca 2360č. Jak bylo psáno výš svátky a víkendy zaměstnavatel neproplací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.15 18:15

Na účet mi přišlo necelé 500,– což je fakt málo a našla jsem tohle:

Náhradu mzdy vám bude zaměstnavatel vyplácet do čtrnáctého dne nemoci, náleží vám za každý den, který by pro vás jinak byl dnem pracovním, a za svátek (za který byste jinak, nebýt v pracovní neschopnosti, pobírali náhradu mzdy ve výši průměrného výdělku)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5657
13.6.15 18:30

@Allžběta to je fakt málo. Určitě bych zavolala účetní a zjistila co a jak. Ja teda dělala v hotelu a nikdy mi na neschopence neproplatili ani vikend ani svatek a to bych je určitě v praci trávila(na priplatky za svátek byli spolehlivý-dávali podle zákona). Podle mě, aby mi to zaměstnavatel propratil(svátky a víkendy), musela bych mit ve smlouvě dané ze opravdu např 2 cele víkendy delam a svátky taky. Ale nechci kecat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2816
13.6.15 19:31

@Allžběta to je špatná odpověď až sociálka proplácí víkendy a svátky, ale zaměstnavatel ne. Když si na internetu i dáte kalkulačky nemocenské tak Vám vyjede, že zaměstnavatel musí zaplatit 5 dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2816
13.6.15 19:33

@Allžběta a když počítáš peníze od zaměstnavatele tak průměrná mzda je za 3 měsíce a když od sociálky tak průměrná mzda za rok. Tato kalkulačka je naprosto přesná. Přišly mi stejné částky jako mi vyšly tady http://www.vypocet.cz/nemocenska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2657
13.6.15 20:24

Za státní svátek náleží náhrada mzdy za nemoc v případě, že měl být tento den pro vás pracovním(vč. so, ne)a náležela by vám tak za něj mzda nebo nahráda mzdy za svátek
Těch necelých 500,– by odpovídalo tak náhradě za 8 hod. směnu.
Nemáte náhodou nerovnoměrně stanovenou prac. dobu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.15 22:52

@Sojkka Nemam, prac. dobu jsem mela po-pa, 8 hodin denne, svatky jsem ve mzde dostavala proplacene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2657
14.6.15 02:26

To je zvlášní. Kontaktujte Vaší mzdovou účetní, popř. koukněte na výplatnici za duben-květen a částky náhrad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama