Prosím radu - vrací se mně depky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.11.21 22:18

Prosím radu - vrací se mně depky

Opakovaně. Nyní jsem například v pořádku, připadám si tak. Ale ještě pár dní zpátky jsem skoro měsíc v kuse každý den přemýšlela nad sebevraždou, nad tím jak, kdy, kde. Jedla jsem jedno jídlo denně, protože nebyla chuť ani hlad. A nic v životě mně nedávalo smysl a neviděla jsem v ničem cíl. A to nemám sebemenší racionální důvod jako dluhy apod… vlastně naopak si co se práce, rodiny, peněz nemám na co stěžovat. Nyní to přešlo a cítím se v pořádku. Mám to nějak řešit? Teď mně ta sebevražda na kterou jsem myslela každý den připadá úplně stupidní, ale těch pár dní zpět…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27979
12.11.21 22:21

Psycholog nebo lépe psychiatr pomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1643
12.11.21 22:22

Určitě bych zašla za psychiatrem, zápal plic nebo zlomenou nohu bys taky neřešila sama :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.21 22:28
@Liberalissima píše:
Určitě bych zašla za psychiatrem, zápal plic nebo zlomenou nohu bys taky neřešila sama :kytka:

Ano, nad tím jsem přemýšlela. Nebo psycholog. Na druhou stranu. Opravdu se teď cítím v pořádku. A celá ta situace zpětně mně přijde směšná i to jak promyšlené to bylo. Proto vím, že bych to neudělala. Tak nevím, zda někam chodit, když nyní se cítím ok.

• Citovat
  • Nahlásit
4037
12.11.21 22:30

A melas neco podobneho uz drive?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
12.11.21 22:33

Nebylo to třeba PMS nebo tak? Každopádně toho psychologa bych zkusila. Nějaký důvod to asi má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.21 22:37
@jednoslunicko píše:
A melas neco podobneho uz drive?

Ano, předtím už jednou v životě a to trvalo pár měsíců.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.21 22:47
@Anonymní píše:
Ano, předtím už jednou v životě a to trvalo pár měsíců.

Myšleno jednou v životě v takové míře že bych plánovala sebevraždu. A myslela na to každý den. Jinak takové ty pár týdenní depky ty se mi vrací pravidelně.

• Citovat
  • Nahlásit
1643
12.11.21 23:03
@Anonymní píše:
Ano, nad tím jsem přemýšlela. Nebo psycholog. Na druhou stranu. Opravdu se teď cítím v pořádku. A celá ta situace zpětně mně přijde směšná i to jak promyšlené to bylo. Proto vím, že bych to neudělala. Tak nevím, zda někam chodit, když nyní se cítím ok.

Já bych to aspoň s psychologem dozpracovala. Aspoň ať máš na koho se obrátit, kdyby se to opakovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
13.11.21 09:49

Začala bych s podpurnou terapií. Kdyby se stavy vracely, aby si uměla s tím pracovat a vypořádat se.

Terapií můžeš mít:

• zdarma se žádankou od praktika, u klinického psychologa, obvykle více měsíční čekacky. Mívají dlouhý poradnik.
  • platit si soukromě, i anonymně, ceny se pohybují někde kolem 500-1500kc podle místa. Praha je dražší než periferie.
  • využít příspěvky zdravotních pojišťoven pr. vzp dává 5000kc na 10 sezení (do konce listopadu). Cpzp 2500kc na 5 (myslím že do konce roku). Po Novém roce bude nové kolo příspěvků. Bez zadanky.
  • můžeš se sama přihlásit na dochazkovy skupinový denní terapeutický stacionář určený na zvládání depresivní stavů. 3-4 týdny na neschopenku. Případně pobytový 7-8 tydnu kdekoli na klinice, léčebně. Lidi si stacionáře pochvaluji, co jsem slyšela. Pro pobytový potřebuješ doporučení od praktického/psychiatra. Pro docházkovy nepotřebuješ žádanku, jestli si nechceš říkat svému praktikovi.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
13.11.21 16:55

Neberes antikoncepci? Existují studie, že ženy na HA mají větší pravděpodobnost onemocnění depresí (hormony mají vliv na náladu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat