prosím rychle-jakou vakcínu?triovac,priorix,priorix tetra?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AlenkaH
Stálice 64 příspěvků 05.03.09 20:05
prosím rychle-jakou vakcínu?triovac,priorix,priorix tetra?

Ahoj mamky, chtěla bych vás poprosit o radu a zkušenost… Nechala jsem to na poslední chvíli…Zítra jdeme s prckem na očkování trojvakcínou a nějak se nemůžeme rozhodnout. Triovakcína je hrazená pojišťovnou nebo Priorix jako šetrnější možnost nebo Priorix tetra-očkování i proti neštovicím. Máte s tím prosím někdo zkušenosti a co jste daly vy?
Děkuji moc za rady…Alena

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
LUCIKU
Závislačka 4338 příspěvků 05.03.09 20:17

My sme dali Priorix.Sme 16 dni po očkovani a žiadna reakcia zatim nebola.Neviem či ešte dačo čakať alebo nie.Som spokojna mooooc.Jo a 500kč mi vrati VZP :D

Uvidiš čo ti poradia ostatne holky.Držim palečky aby ste to taky tak dobre znašali :wink:

cmelda
Závislačka 2753 příspěvků 05.03.09 20:24

nas to teprve ceka, ale taky jdu do Priorixu…

Inge
Extra třída :D 10930 příspěvků 05.03.09 20:26

Honzík měl Trivivac bez reakce. Ondrovi dám taky Trivivac. Neštovice případně doočkuju zvlášť před návratem do práce 8).

nozu
Extra třída :D 11755 příspěvků 05.03.09 20:32

my měli priorix a bez reakce. teď bych asi šla to té tetry. znám případy, kdy měly neštovice hodně ošklivý průběh. ale když jsme očkovaly KLárku, tak tahle vakcína ještě nebyla. letos na začátku roku jsem chtěla doočkovat na neštovice a než jsem se k tomu dostala, tak to malá chytla. ale nsštěstí v pohodě. kamarádky maminka je dětská doktorka a ta jí to pro holčičku doporučila.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 05.03.09 20:35

tak ten tetra určo ne, nemyslim si, že je důvod očkovat proti neštovicím. když už, tak zvlášť a až tak ve školovém věku, pokud je nep rodělaj.

Priorix je totéž, co Trivivac, o šetrnosti se vedou spory, rozdíl v nich moc není, obě živé vakcíny.

Trivivac udává, že jsou po něm teploty, ale reakce dřív. Kdežto priorix má negativní účinky později.

Starší bez rozmyšlení prošla trivivacem, no problem. Kdyby byl, priorix lze zkusit vždycky dál.

Mladší dostane trivivac, ale až nejdřív za rok. Není důvod na to spěchat

AlenkaH
Stálice 64 příspěvků 05.03.09 21:40

Děkuju za názory. Moc si nevím rady s těmi neštovicemi. Já bych byla proo prodělání neštovic, manžel prcka nechce trápit a chce ho nechat naočkovat.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 05.03.09 22:00

to je hloupost. NEdávej je. Já bych je dala dítku, kdyby mělo atopický ekzém, ale jinak - daleko víc protilátek získá, když si je prodělá.

jko třeba nejsem pro jejich chytání někde schválně ,aspoň ne u prcka. Ale očkovat se mi zdá zbytečný zatěžování. Neštovice můžou být nepříjemné, ale prodělat něco ty děti snad musej, ne?

Když očkovat, tak až někdy ve škole, před pubertou si myslim (víc jsem se v tom zatim neštourala)

JVP
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 05.03.09 22:00

Ahoj, tak syn měl Trivivac s blbou reakcí (otok ruky, horečka) a další dávku po konzultaci v Motole dostal až ve 3 letech a u dcery jsme dali Priorix tetra (s manželem jsme měli oba blbý průběh neštovic a navíc v pozdějším věku :evil: ). Byla bez reakce a v pohodě… Syn byl očkovaný z téhož důvodu na neštovice taky ale extra vakcínou :twisted:

nozu
Extra třída :D 11755 příspěvků 05.03.09 22:02

no my jsme původně byly s doktorkou domluvené, že počkáme než půjde do školy a pokud je neprodělá přirozeně, tak ji naočkuju. ale pak jsem se právě bavila s kamarádkou, jejíž maminka je dětská doktorka, a ta právě malou očkovala i na neštovice, že jí to maminka hodně doporučovala. a říkám si, že pro vlastní vnučku asi chce jen to nejlepší… a tohle mě zvyklalo, že jsem chtěla nechat naočkovat. jak jsem už psala předtím, nakonec jsme to nestihly…

nozu
Extra třída :D 11755 příspěvků 05.03.09 22:07

Gabinko, já ti teda nevím. když jsme očkovali my, tak jsem studovala i tu vakcínu na neštovice a měla účinnost nějakých 85%. to je podle mě dost vysoká pravděpodobnost. už je to teda 3/4 roku a nevím, jak je to s touto novou vakcínou. podle mě to ještě vylepšili. já zase přidám odstrašující případ, kdy kamarádky chlapeček měl tak špatný průběh, že na dva dny ochrnul a byl 2 týdny v nemocnici na infekčním…

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 05.03.09 22:15

tak ono doktoři často doporučují, že…

Co se týče reakce a průběhu - ale to je vždycky riziko, u všeho. Hodně zlá reakce může být i na obyč očkování.

Osobně si myslim, že když už se to očkovat má, tak co nejmíň očka najednou (proto se mi ani nelíbí osučasné očkování např. hexy a prevenaru, když už - já už si ani nemyslim, že hexa je lepší než to dřív)

Jinak neštovice se maj očkovat 2 dávkama, což je novější poznatek, než dřív, kdy se říkalo, že stačí jedna

No a jinak my očko řešíme u mladší a to teprv třetí hexu a čeká nás to v motole a tam chci pořešit právě i ta další očka, tak uvidím, co se dozvím tam. Ale o neštovicích mam teda jasno

kitty25
Neúnavná pisatelka 16072 příspěvků 05.03.09 22:31

také mám reakce, že neštovice neočkovat, pokud by je děti neměly např. do 15 dám to. Ale zatím nevidím jediný důvod.
Dokonce doporučují i v Motole na imuno neočkovat.

vakcínu dám asi normální, bo se nemůžu rozhodnout.

ad hexa a prevenar - jsem zá:,–(ně proti a svému dítěti bych to dohromady nedala. Vůbec se nedivím, že děti pak mají vysoké teploty.
Moje dr. teda není zrovna nejlepší, ale mezi očkováním doporučuje měsíc. to mi přijde rozumné

jirabobes
Neúnavná pisatelka 19201 příspěvků 05.03.09 23:01

Ahoj
Tak tu hrazenou pojišťovnou nedám.Děti ji sice měli a v pohodě.Ale loni mi sestra u dr. řekla,že už tam není moc účinná ta složka na příušnice. Nebo tak nějak.Prostě,že i děti očkované tím trivivacm (nebojak se to jmenuje) i přesto dostávají příušnice.
Pokud očkovat proti neštovicím,tak zvlášť.Prý je to lepší.
Snad ti to k něčemu bude. :wink:

gandelion
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 06.03.09 09:06

Ahoj, řešila jsem to s několika doktory - trivivac a priorix jsou absolutně totožné vakcíny, prý výrobci nemají jak vymyslet něco nového 8O takže pokud bych se rozhodovala mezi nima, volila bych trivivac.

Kuba měl trivivac (tehdy jsem ty placený vakcíny tak „nežrala“ :oops: ) a v pohodě.
Vojta je atopik, bylo mi doporučeno naočkovat priorixem tetra, že prý nelze odhadnout, co s jeho pokožkou neštovice udělají :? Nicméně, očkovat se bude nejdřív v listopadu a vzhledem k tomu, že u Kuby ve školce řádí neštovice, čekám, kdy je přitáhne domů a chytí je oba :?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >