Kombinování léků při bolesti zubů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 1 inzerát 19.12.10 10:09
Prosím spěchá! Kombinování léků při bolesti zubů

Ahoj, v noci mě ukrutným způsobem chytil zub. Nebo přesněji řečeno, nejspíš se mi rozjel zánět dásně. Už v noci jsem si brala valetol, ale nepomohlo, zabral trochu ibalgin rapid v kombinaci s masáží herbadentem. Ale už po hodině to zase začíná, další prášek si můžu vzít až za 3 hodiny a hlídání nemám, abych si zajela na pohotovost.
Můžu kombinovat ibalgin třeba s panadolem? Myslím jako střídat účinné látky, jako to dělám u malé, když má horečky? Nebo nemáte jiný tip, jak dostat bolest aspoň na únosnou mez? Potřebuju vydržet aspoň do pondělí odpoledne, to se možná k zubaři dostanu.
Pomoc, prosím! :cry:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Essexi
Závislačka 3032 příspěvků 19.12.10 10:22

Ahoj bude to znít divně, ale mě hodně pomáhá Stopangin - sprej, i když to je do krku, já tím postříkám zub a on se uklidní a ještě se ti ani pořádně nerozjede zánět pokud to zánět je.

pomeranca
Extra třída :D 10700 příspěvků 19.12.10 10:37

ibalgin s panadolem v podstatě můžeš (ne že by to bylo ideál brát tolik léků naráz, ale když to bolí, tak co už). Akorát pracetamol (účinná látka panadolu) je i ve Valetolu, tak ať toho pak nemáš moc. Jinak doporučuju, pokud máš tak mentolové bonbony, mentol má lokálně znecitlivující účinek.
Ibalgin ber radši po jídle (pokud vůbec můžeš jíst…), ať se trochu sníží dráždění žaludku.

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 19.12.10 10:37

Mívám podobné problémy a jednou jsem se ptala v lékárně, jestli taky můžu střídat Paralen a Brufen a řekli, že ne. Ale poradili mi, že Brufen je lepší než Ibalgin, Brufen je prý originální lék a Ibalgin nedělá dobře žaludku. Já pak byla i na chir. zákroku s dásněmi ( po několika letech zánětů se mi rozjela paradentóza) a dr. mi napsal super účinný lék na bolest, který fakt 4-6 hodin vydržel účinkovat bez problémů. Takže být tebou, jela bych za dr. Taky, když mi to takhle jednou děsně bolelo, měla jsem u kořenu zubu váček s hnisem. Na pohotovst můžeš s sebou vzít i dítě, ne?

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 19.12.10 10:38

na zuby určitě potřebuješ jednorázově co největší dávku, třeba dva paraleny najednou (dohromady 1g) - prostě, když si vezmeš jen jeden, je to jako analgetikum nanic. ibalgin nejraději 600stovku, nebo klidně rovnou dvě 400vky.
pak bude účinek delší..
kombinovat se dá jako u horečky, ale pozor, když si vezmeš vysokou dávku najednou, abys nepřehnala maximální denní dávky.. (nějak moc, jednorázově se to dá trochu přehnat…)

problém totiž je u většiny lidí primární poddávkování a proto to nepůsobí tak dlouho..

kombinovala bych s nějakou ústní desinfekcí, to je dobré každopádně..

a v pondělí honem k zubaři, riskla bych to i s dítětem v kočáře, s tím nejsou žerty, můžeš skončit i s větším problémem v nemocnici!! :srdce:

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 19.12.10 10:38

Ještě bys mohla zkusit ty dětský znecitlivující mastičky na zuby, když se prořezávají.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 19.12.10 10:43
Emanka píše:
Mívám podobné problémy a jednou jsem se ptala v lékárně, jestli taky můžu střídat Paralen a Brufen a řekli, že ne. Ale poradili mi, že Brufen je lepší než Ibalgin, Brufen je prý originální lék a Ibalgin nedělá dobře žaludku. Já pak byla i na chir. zákroku s dásněmi ( po několika letech zánětů se mi rozjela paradentóza) a dr. mi napsal super účinný lék na bolest, který fakt 4-6 hodin vydržel účinkovat bez problémů. Takže být tebou, jela bych za dr. Taky, když mi to takhle jednou děsně bolelo, měla jsem u kořenu zubu váček s hnisem. Na pohotovst můžeš s sebou vzít i dítě, ne?

v lékárně řeknou spoustu věcí.. 8-)
jednorázově se zkombinovat určitě dá, není problém, info přímo od dr. :wink: (vlastní muž by mi asi nedal něco, co by bylo nebezpečné..)

ibalgin a léky s podobnou účinnou látkou jsou skutečně blbé na žaludek, při dlouhodobém užívání se doporučuje kombinovat s helicidem, ale jednodenní užití fakt neublíží. generické léky nejsou o tolik horší, než originály, brufen nebo ibalgin, je to v podstatě jedno.. nevěřím, že originál by byl nějak šetrnější k žaludku, vždycky je helicid žádoucí (riziko vzniku a krvácení žaludečního vředu) - ale to je fakt, když se bere dlouho..

pokud si můžeš zajít do lékárny, prodávají helicid i bez předpisu..

Lucyus12
Závislačka 3337 příspěvků 19.12.10 11:16

Mně pomáhají propolisové kapky :wink: Ale na velkou bolest nevím - to už uháním směr pohotovost :mrgreen:

kachnatto
Kecalka 196 příspěvků 19.12.10 11:21

Jeť na pohotovost,ale vážně i z malou-malým!!!!!
Zanět dásen je maras,nejen,že můžeš říjít o zuby,ale vzniká i rakovina.Je to strašná bolest prýýý.Já na zuby brala Valetol nebo nurofen rapid.Ale fakt zvol pohotovost.

kachnatto
Kecalka 196 příspěvků 19.12.10 11:24

Ještě si najdi číslo na netu na pohotovost a zavolej,třeba ti poradí jaké tabletky budou učiné.Drž se tak samo jsem trpěla min.týden,ale z něčím jiným konkr.taky zuby :cry:

mamina44
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 19.12.10 11:31

stará babská rada:rozkousat 1-2hřebíčky.Myslím koření.Není to sice moc chutné, ale u mě 100%ověřené.Prak­tikovala jsem i v těhu ,když má zubařka zrovna měla týden dovolené.

Mišuna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.10 12:19

I doktoři říkaj spoustu věcí, je to o lidech.
Jednorázové podání paracetamolu s ibuprofenem si myslím že je v pohodě, u bolesti zubů je důležitější nepoddávkovat než trpět.
Ta verze že Brufen od Abbottu je šetrnější k žaludku než Ibalgin od Zentivy, koluje mezi lidmi úplně stejně jako o Ibuprofenu AL nebo ApoIbuprofenu od Apotexu. Já osobně nevylučuju, že někdo opravdu má s určitým výrobcem lepší zkušenost než s jiným, takže to předem nezatracuju.
Krátkodobě nárazově u jinak zdravého jedince mi kombinace Paralen Ibuprofen, Saridon Ibuprofen, Valetol Ibuprofen, nebo Nalgesin s čímkoliv nepřijde přehnaná......pokud cokoliv z toho aspoň na chvilku uleví.....samoz­řejmě nemyslím se tím cpát horem dolem a nejít k lékaři.
Jinak mě pomáhá i kloktat Tantum verde nebo Corsodylem, na chvíli to uleví.
Jak říká Cimrman: Zuby, pohroma huby.
Držím palce, ať to dobře dopadne a hlavně rychle.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 1 inzerát 19.12.10 12:22

Děkuju mockrát všem.
Tantum verde zkusím, to jediné mám doma. (Bohužel ani ten hřebíček se v naší zaostalé domácnosti nenajde. :oops:)
A hlavně se mi podařilo domluvit s tchánovcema, takže odpoledne přijdou a já povalím na zubní. Už jenom z tý představy to zdá se bolí trochu míň. :lol:

kacafazolka
Echt Kelišová 9214 příspěvků 19.12.10 12:27

jestli máš doma šalvějové kapky…florsalmin tak si ten zuba dáseň jimi potři a neřeď je.Pomáhá to ..ale nejlepší je pohotovost...­.....tak ať ti pomůžou.......... :palec:

Mamina87
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 19.12.10 14:26

já ti dám takovou babskou radu :wink: na bolest zkus vývar z hřebíčku :palec: mě když chytil jednou zub,tak mi to poradila mamka a do půl hodiny bylo po bolesti.nebo i můžeš zkusit položit hřebíček přímo na to bolavé místo :palec:
edit:aha koukám že hřebíček ti tu už radili :lol: to se omlouvám,přehlídla sem to.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >