Schválí mi insolvenci?

Anonymní
10.2.21 15:26

Prosím Vás, schválí mi insolvenci?

Dobrý den,
potřeboval bych radu odborníka.
Zda-li by byla nějaká šance na schválení insolvence soudem v mém případě.

Pokusím se popsat situaci.
Mám několik nebankovních půjček (viz. příloha) a nevím jak dále, klasická situace půjčku jsem se snažil splatit další půjčkou, až to vyústilo do této chvíle, že to již nejde zvládnout.
Jsem pracující, můj průměrný plat činí 27000 kč. Zde je ale problém, že mám smlouvu zatím pouze do konce Června. Nikdy předtím jsem nebyl na pracovním úřadě, vždy jsem si hned našel práci.
Celková částka závazků činí CELKEM: 563 316, 43 kč
Některé půjčky jsou už bohužel pár dní v prodlení, tak částka může růst.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1592
10.2.21 15:31

....

Jéééžíííš, ty to teda vedeš. Můžeš mě říct, na co sis napůjčoval :zed:?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11255
10.2.21 15:33
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Zda-li by byla nějaká šance na schválení insolvence soudem v mém případě.Pokusím se popsat situaci.
Mám několik nebankovních půjček (viz. příloha) a nevím jak dále, klasická situace půjčku jsem se snažil splatit další půjčkou, až to vyústilo do této chvíle, že to již nejde zvládnout.
Jsem pracující, můj průměrný plat činí 27000 kč. Zde je ale problém, že mám smlouvu zatím pouze do konce Června. Nikdy předtím jsem nebyl na pracovním úřadě, vždy jsem si hned našel práci.
Některé půjčky jsou už bohužel pár dní v prodlení, tak částka může růst.

Na tohle těžko někdo odpoví po netu, nejde jen o výši příjmů a závazků.
Kontaktuj nějakou občanskou poradnu nebo někoho ze sako.justice.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 15:34
@Tecumseh píše:
Jéééžíííš, ty to teda vedeš. Můžeš mě říct, na co sis napůjčoval :zed:?

ono ten kolotoč se dostal do takové fáze, že tam mám pár půjček, kdy při půjčení 20 000 kč je nutno splatit 101 000 kč, no úplné zatmění mozku, potřeboval jsem hlavně, ať je to rozloženo do splátek a nijak jsem to neřešil, snažím se to řešit až teď a mám pocit, že už je pozdě.

• Citovat
  • Nahlásit
8045
10.2.21 15:35
@Tecumseh píše:
Jéééžíííš, ty to teda vedeš. Můžeš mě říct, na co sis napůjčoval :zed:?

Na veci na ktere nemel penize. A pak uz na splaceni dluhu na ktere nemel penize.

Jinak tady ti to nikdo nerekne, podej si to a uvidis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 15:37
@Cenarius píše:
Na veci na ktere nemel penize. A pak uz na splaceni dluhu na ktere nemel penize.Jinak tady ti to nikdo nerekne, podej si to a uvidis.

děkuji já jen chtěl vědět, jestli třeba nemá s tímto někdo zkušenost

• Citovat
  • Nahlásit
5982
10.2.21 15:48

Doporučuji kontaktovat občanskou poradnu. Fungují i online.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5166
10.2.21 16:02

Pokud nesplatíš 100% dluhů včetně úroků, tak by insolvenci neměl nikdo schválit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
969
10.2.21 16:06

Insolvence je okrádání věřitele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63730
10.2.21 16:43
@Anonymní píše:
ono ten kolotoč se dostal do takové fáze, že tam mám pár půjček, kdy při půjčení 20 000 kč je nutno splatit 101 000 kč, no úplné zatmění mozku, potřeboval jsem hlavně, ať je to rozloženo do splátek a nijak jsem to neřešil, snažím se to řešit až teď a mám pocit, že už je pozdě.

Za tohle by měli brát občanky, fakt jo.. Čím lidi uvažují nikdy nepochopím.. Hele, tady ti to nikdo nepovi, podej návrh na soud a počkej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
10.2.21 16:49

Myslím si, že vzhledem k tvému příjmu a k výši dluhu, ti insolvenci schválí. Je i dost pravděpodobné, že v ní zaplatíš 100% dluhu. Ale i tak to pro tebe bude výhodnější, už nenaskáčou další úroky a insolvenční správce může i poprit některé velké navýšení. Zaplatit z 20 tisíc 100, by nemělo projít. Co nejdříve si zajdi do nějaké poradny, dokud máš prokazatelný příjem. Budoucí příjem, si myslím až tak neřeší, protože ten se může změnit u každého, i ti co teď mají smlouvu na dobu neurčitou, můžu být za půl roku bez práce, nebo třeba na mateřské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1986
10.2.21 16:54

Já souhlasím s @Lucie142

Také si myslím, že máš šanci na schválení insolvence. Jen pokud do ní jdeš, přečti si nebo zjisti „podmínky“, musíš být se splátkami v prodlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7350
10.2.21 17:02
@Anonymní píše:
ono ten kolotoč se dostal do takové fáze, že tam mám pár půjček, kdy při půjčení 20 000 kč je nutno splatit 101 000 kč, no úplné zatmění mozku, potřeboval jsem hlavně, ať je to rozloženo do splátek a nijak jsem to neřešil, snažím se to řešit až teď a mám pocit, že už je pozdě.

Taky bych řekla, že ti ujel vlak, když to řešíš až teď. Vytloukat klín klínem se nevyplácí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63730
11.2.21 07:08
@Lucie142 píše:
Myslím si, že vzhledem k tvému příjmu a k výši dluhu, ti insolvenci schválí. Je i dost pravděpodobné, že v ní zaplatíš 100% dluhu. Ale i tak to pro tebe bude výhodnější, už nenaskáčou další úroky a insolvenční správce může i poprit některé velké navýšení. Zaplatit z 20 tisíc 100, by nemělo projít. Co nejdříve si zajdi do nějaké poradny, dokud máš prokazatelný příjem. Budoucí příjem, si myslím až tak neřeší, protože ten se může změnit u každého, i ti co teď mají smlouvu na dobu neurčitou, můžu být za půl roku bez práce, nebo třeba na mateřské.

Jo, máš pravdu, soud u ex zrušil úroky u několika takových půjček s tím, že by šlo o lichvu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.2.21 15:47
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Zda-li by byla nějaká šance na schválení insolvence soudem v mém případě.Pokusím se popsat situaci.
Některé půjčky jsou už bohužel pár dní v prodlení, tak částka může růst.

Za mě je velká šance schválení a pokud v tom nebyl nějaký postraní umysl není důvod aby neschválili. Část nesmyslných uroku mužeš popřít (pokud budeš v právu) a třeba se i někdo nepřihlásí. Minimálně se stopnou uroky a pokuty a nedojde to k insolvenci.
Určitě bych podala, ale řešila bych i tu práci a nechala si jí prodloužit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat