Co to je za havěť? (foto)

2318
24.4.20 09:36

Prosimvas co to je za havěť?

Ahojky, prosím co to je za havěť, dnes v koupelně ráno mě málem trefilo. Myslela jsem, že je to pavouk, pak mi bylo řečeno, že je to takové ten velké komar, já vůbec nevím, neznáte to někdo? Co to je? Měli jste to někdy doma? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
643
24.4.20 09:39

Ano, je to komár.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
24.4.20 09:42

Rika se jim komari, ale jsou ti tiplice a cloveku nic neudelaji: https://www.idnes.cz/…mazlicci_bma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2318
24.4.20 09:44
@Jdani píše:
Ano, je to komár.
@Afrikana píše:
Rika se jim komari, ale jsou ti tiplice a cloveku nic neudelaji: https://www.idnes.cz/…mazlicci_bma

Uf ještě že tak, já to nikdy neviděla :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
24.4.20 09:45

A abych odpovedela na posledni otazku - ano, obcas nam do bytu vleti a snazim se ho zase vypustit ven. Opravdu jsou uplne neskodni, maximalne se clovek lekne, kdyz proti nemu zmatene vyleti treba ze zaclony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2859
24.4.20 09:55

Panebože, katastrofa, evakuujte celý dům 😀
Nic nedělají, vletl oknem. Žádného zamoření se bát nemusíte :lol:
Když jsme jezdilii stanovat, byly jich tam vždycky u řeky kvanta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2321
24.4.20 09:56

Jo měli jsme to doma, nic to nedělá. Manžel v létě nosí v kýblech různé ovoce z polí a co z toho pak vyleze různých brouků :lol: to by te asi kleplo. Občas i já se leknu, když mi to nečekaně přeběhne po obýváku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33750
24.4.20 09:59

K té havěti mám také dotaz - zatím bez fotky. Nejraději v kuchyni - malí černí broučci, ani hlava jim vidět není, velikost cca 1 - 1,1 mm. Mám je tu asi 14 dní. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2859
24.4.20 10:01

@Burj Chalifa těžko říct, pošli foto.
Kde se ti vyskytují?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1328
24.4.20 10:34

Vypadá jak takoví ti velcí z čeledi Tipulidae, vypadají trochu jak komáři, ale jsou mnohem větší. Ten nic neudělá. Nemá sosák, aby mohl bodnout. Má takovou složitou „papulku“, kterou cucá rostlinní stravu. Já je mám docela ráda :D. Když se některý zatoulá do baráku, beru do dlaní a pouštím ven :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6159
24.4.20 10:48

@onajeblond proboha…vy jste ještě nepotkala za svůj život tiplici…? 8o 8o Dyť je to všude - jako mravenci, slunéčka, ruměnice…a jiný nejčastěji se vyskytující hmyz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2318
24.4.20 12:06
@vulpes píše:
@onajeblond proboha…vy jste ještě nepotkala za svůj život tiplici…? 8o 8o Dyť je to všude - jako mravenci, slunéčka, ruměnice…a jiný nejčastěji se vyskytující hmyz

Ne fakt ne, asi jsem za hnupa, ale opravdu ne, nebo aspoň ne doma :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat