Reklama

Proslov na vánoční besídku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzkub
Kecalka 316 příspěvků 11.12.16 17:28
proslov na vánoční besídku

Prosím o radu. Máme mít v MŠ vánoční besídku a já jako učitelka bych měla říct na začátek nějaký proslov. Jenže mám problém. Vždy mám hroznou trému a nevím co říct… Zatím to bylo vždy na kolegyni ale letos to padlo na me. Poraďte prosím co říct, aby to nebylo moc zdlouhavé ale mělo to hlavu a patu. Moc děkuji.

Reklama

Reakce:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28536 příspěvků 11.12.16 17:39
@zuzkub píše:
Prosím o radu. Máme mít v MŠ vánoční besídku a já jako učitelka bych měla říct na začátek nějaký proslov. Jenže mám problém. Vždy mám hroznou trému a nevím co říct… Zatím to bylo vždy na kolegyni ale letos to padlo na me. Poraďte prosím co říct, aby to nebylo moc zdlouhavé ale mělo to hlavu a patu. Moc děkuji.

Něco o tom, jak byl tento rok hezký, co všechno se děti naučily, že děkuješ rodičům za spolupráci a doufáš, že všem - dětem, rodičům i paním učitelkám přinese Ježíšek něco hezkého pod stromeček.

Příspěvek upraven 11.12.16 v 18:21

SIMONA1234
Kelišová 7255 příspěvků 11.12.16 18:01

:mrgreen: Já jsem čůza…já tam mám ještě dovětek (k tomu základu co píše @Burj Chalifa ) o hlídání mladších i starších sourozenců, aby nerušili besídku. O konzumaci jídla u stolků a ne na koberci (by ses divila, kolika rodičům je šumák, že jejich děti drobí čokoládové cukroví po koberci, nebo že jejich 8 letý synek bouchá šuplíkama, protože zkoumá naše školková autíčka 8o 8o )
Samozřejmě to řeknu „kulantně a diplomaticky“, abych neurazila citlivou rodičovskou duši. 8)Na závěr poždám o ztišení mobilních telefonů a popřeju hezký večer.

SIMONA1234
Kelišová 7255 příspěvků 11.12.16 18:03

A já nekoukám na nikoho konkrétního…aby si to nebrali osobně :mrgreen: :mrgreen:

medunka23
Kelišová 6760 příspěvků 11.12.16 19:40
@SIMONA1234 píše: :mrgreen: Já jsem čůza…já tam mám ještě dovětek (k tomu základu co píše @Burj Chalifa ) o hlídání mladších i starších sourozenců, aby nerušili besídku. O konzumaci jídla u stolků a ne na koberci (by ses divila, kolika rodičům je šumák, že jejich děti drobí čokoládové cukroví po koberci, nebo že jejich 8 letý synek bouchá šuplíkama, protože zkoumá naše školková autíčka 8o 8o )
Samozřejmě to řeknu „kulantně a diplomaticky“, abych neurazila citlivou rodičovskou duši. 8)Na závěr poždám o ztišení mobilních telefonů a popřeju hezký večer.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jsi mi připomněla informativní schůzku nově přijatých dětí, na kterou z pro mě nepochopitelných důvodů rodiče vzali i ty děti… takže chudák ředitelka se snažila tyhle děti překřičet a když si vzala slovo její zástupkyně, tak první slova byla na rušící děti, ale tak krásně kulantně to řekla, že jsem se musela smát, no a byl aspoň 5 minut klid.

SIMONA1234
Kelišová 7255 příspěvků 11.12.16 19:59
@medunka23 píše: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jsi mi připomněla informativní schůzku nově přijatých dětí, na kterou z pro mě nepochopitelných důvodů rodiče vzali i ty děti… takže chudák ředitelka se snažila tyhle děti překřičet a když si vzala slovo její zástupkyně, tak první slova byla na rušící děti, ale tak krásně kulantně to řekla, že jsem se musela smát, no a byl aspoň 5 minut klid.

Jj, diplomacie je základ…říct to na plnou hubu nemám koule. (Bože, zase se nevyjadřuji jako kultivovaná učitelka :roll: :roll: :mrgreen: )

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama