Prostorný byt blíže centru nebo řadovka na okraji města?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 19:03
Prostorný byt blíže centru nebo řadovka na okraji města?

Ahoj,

prosím napište mi svůj názor/zkušenosti. Hledáme už vlastní bydlení na stálo. Máme v bance rozjednanou hypotéku a víme cenu, do které můžeme jít. Takže jde už opravdu „jenom“ o to, najít to pravé bydlení pro 5 člennou rodinu. Stěhujeme se pryč z Prahy do jiného města a rozhodujeme se momentálně nad dvěmi možnostmi. Jedna možnost je super byt. Je celkem prostorný (88 m2), je to novostavba (takže ne panelák), blízko centra ale v tiché lokalitě, je k němu parkovací místo, sklep a 2 balkóny. Druhou možností je řadovka na okraji města. Vnitřní prostor je jenom o kousek větší (92 m2), není tam ale sklep ani podkroví na využití jako úložné prostory. Takže v tomhle si s místem moc nepomůžeme. Cenově je to ne zase tak moc dražší, než ten byt. Pozemek je maličký, v podstatě předzahrádka a potom teráska za domem na gril, možná dětský bazén, ale nic víc. Samozřejmě dům je dům, ten pocit z bydlení by byl asi jiný, na druhou stranu myslíte, že si tak moc pomůžeme proti bytu? Tam právě je i ten sklep (4,5 m2) a všechno na skok. Na okraji města je občanská vybavenost taky super. Školka i škola do 5. třídy pěšky, je tam obchod, lékárna, pošta, takže to bychom nedojížděli. Ale potom od 2. stupně ZŠ už jo…já jsem na RD a manžel bude stejně ze začátku dojíždět za prací, takže tam už moc rozdíl není. Potom by chtěl hledat něco jiného blíž, ale postupně, až se ustálíme (takže se nemůžeme rozhodnout ani podle práce). Jak byste se rozhodli? Moc děkujeme za rady.

PS: Nikdy jsme v domě nebydleli, oba jsme z paneláku, takže pro nás i ta novostavba je jak jít do zámkun :lol: :lol: :mrgreen: A neraďte prosím jít na vesnici do domu s velkým pozemkem, věřte, že vše řešíme zvažujeme už dlouho a prostě těch kladů být ve městě je pro nás hodně.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
jessikka
Extra třída :D 11085 příspěvků 05.05.19 19:07

Přečti si pozorně úvodní příspěvek a pochopíš, kam tě srdce táhne. Názory cizích lidí na emiminu ti pak můžou být úplně jedno :-)

Tichošlápek
Extra třída :D 14678 příspěvků 05.05.19 19:09

Oboje mi připadá malé pro pětičlennou rodinu. K dotazu - volila bych řadový domek. Lepší pidi zahradka než žádná :) dojíždění od 2.st ZŠ bych neřešila

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10329 příspěvků 05.05.19 19:12

A kolik pokojů to má? Já teda bych šla asi do řadovky aspoň ta malá zahrádka je fajn. U nás mají řadovky vcelku velké zahrádky, pořád hlídám jestli není nějaká k prodeji, ale my jsme malé město, takže u nás to vyjde nastejno. My měli na výběr buď být 4+1 (74m) a nebo 3+1 taky 74m, my vzali to 3+1 protože nemá třeba taková rekonstrukce a jednoduchou příčkou si z toho uděláme stejné 4+1 jako je tamto (až děti dorostou do oddělených pokojíčků). A naštěstí tu máme krásná hřiště, koukáme z jedné strany na město z druhé do polí, takže krásný, ale mít na výběr s „domečkem“ jdu do domečku :)

tulipán
Závislačka 4393 příspěvků 05.05.19 19:13

I ten gril na podi zahrade a pidi bazen je lepsi, nez lavor na balkone. Ja bych sla do radovky.

fialkaann
Stálice 88 příspěvků 05.05.19 19:17

Ahoj, já jsem byla dříve proti řadovkám. Přišlo mi to takové o ničem, že jsou často právě v nic moc lokalitě, zahrádka o ničem apod… (kromě těch starých původních, které mají i zahrady a bývají na dobrých lokalitách). Ale potom se někteří známí/příbuzní do takové nové řadovky nastěhovali a já začala chápat ty důvody. Ono ne každý touží po velké zahradě, kde můžou lítat děti, může lítat pes, může si tam člověk pěstovat zeleninu, mít ovocné stromy apod…Někomu opravdu stačí místo na posezení venku, na malý gril, ten dětský bazén a stejně na pěstování a udržování zahrady nemá čas. Ano, soukromí tam není jako v klasickém domě, ale furt je to jiné jako byty. Už i ty rekonstrukce nekonečné, nebo to když potřebujete venku něco opláchnout, i 10 m2 zahrady může být prostě super. Takže jo, já jsem za řadovku jestli máte teď vše pěšky a na druhý stupeň si děti dojedou ;)

Uživatel je onlineka2ka
Neúnavná pisatelka 15121 příspěvků 05.05.19 19:20

Nezapomeň že v domečku budeš muset topit, sekat pidi zahrádku to jen na okraj

fialkaann
Stálice 88 příspěvků 05.05.19 19:20

@Tichošlápek no jestli je to někde v dojezdové vzdálenosti do Prahy (já to tak pochopila když manžel zatím nemění práci a jdou z Prahy), tak chápu, že cenově to výš nezvládnou. Možná teď bydlí v 2kk o 40 m2, takže cokoliv nad 80 je pro ně jak dva spojené byty ;)

fialkaann
Stálice 88 příspěvků 05.05.19 19:23

@ka2ka Já bych si tipla, že náklady na bydlení budou v řadovce nižší, než v bytě…a posekat cca 300 m2 rovného pozemku? To je spíš zábava ;)

zelfka
Kecalka 167 příspěvků 05.05.19 19:23

Taky zalezi jaky mate zivotni styl, jestli mate hodne konicku a jste od rana do vecera pryc nebo jestli jste spis domaci typy…take nepises jake maji ty varianty dispozice. Me tedy taky prijdou obe varianty male na to ze vas je 5… nezvazujete i nejake jine mesto, kdyz muz praci v miste teprve hledat bude a ty jsi na rd?

Hermina.p
Zasloužilá kecalka 828 příspěvků 40 inzerátů 05.05.19 19:24

Já bych volila řadovku, ale z tvého příspěvku mi přijde že ty by jsi radši ten byt :nevim: Nejsem proti bytům, ale jak píšou holky I malá zahrádka je lepší než žádná obzvlášť s dětma.

Sany80s
Kelišová 7342 příspěvků 05.05.19 19:24

Obojí mi přijde pro tak velkou rodinu docela malé. Možná bych hledala dál, novostavby jsou drahé, nějaký zrekonstruovaný větší byt by možná posloužil lépe.
Ale pokud to má být výběr mezi těmito dvěmi, tak bych se rozhodla dle okolí, kde se cítím lépe.

nozu
Extra třída :D 12482 příspěvků 05.05.19 19:25

Pro pět lidí je to malé oboje. to na úvod, ale asi na výběr ve vašem rozpočtu moc není. osobně bych si vybrala ten byt, protože mám ráda, když je všude blízko.

lucenka
Hvězda diskuse 36205 příspěvků 05.05.19 19:26

Osobně bych radši volila byt. Když už bych měla jít do baráku, tak aby měl úložné prostory. Ta zahrádka s grilem je fajn, ale kam ten gril a posezení schovate na zimu, kde přes zimu uskladnite bazén, zahradní náčiní apod.?

Uživatel je onlineka2ka
Neúnavná pisatelka 15121 příspěvků 05.05.19 19:26
@fialkaann píše:
@ka2ka Já bych si tipla, že náklady na bydlení budou v řadovce nižší, než v bytě…a posekat cca 300 m2 rovného pozemku? To je spíš zábava ;)

já se nebavím o nákladech ale o věcech které spousta panelákových lidí ani nenapadne jako že uhlí se musí do sklepa nanosit, a představ si že i tomu se někdo diví

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama