Proteinurie v těhotenství - zkušenosti, váha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 01:41
Proteinurie v těhotenství - zkušenosti, váha

Ahpj, má zde někdo zkušenost s proteinurií v těhotenství? Chvíli mi hrozila i preeklampsie, ale tlak se nakonec srovnal a bílkovin v moči nakonec moc nebylo. Proteinurii mám diagnostikovanou od 24tt. Zajímá mě hlavně přibírání. Od začátku těhotenství jsem přibrala 23kg, je tohle s proteinurií normální? Je pravda, že většinu přibraných kil tvoří zadržování vody. Mám hodně otoky. Vypadám pomalu jak hroch.. :(
P. S: Mám rizikové těhotenství. Chodím do rizikové poradny a na nefrologii. Preeklampsii zatím nemám. Mám jen proteinurii.

Reakce:
anavi13
Závislačka 3853 příspěvků 26.04.19 08:04

Jestli máš otoky tak ta váha bude způsobená tím. Stejně s tím nic teď neuděláš, hlavně aby jste ty i miminko byli v pořádku. Dej si klidně dortík a vůbec to neřeš, až porodíš půjdou ty otoky dolů. Ono tu váhu opravdu neovlivníš. Já nabrala 24kilo a to jsem jedla normálně, jen kvůli komplikacím v těhotenství jsem se nemohla moc hýbat, měsíc jsem proležela. Otoky jsem měla někdy kolem třicátého týdne a pomohla mi hodně jóga, ke konci těhotenství jsem byla bez otoků. Ale já neměla proteinurii. Každopádně poslední měsíc a půl těhotenství jsem nepřibrala ani kilo a to jsem jedla hodně sladkého. Jsem tři měsíce po porodu a půlka je dole sama a doufám, že brzy se pohne dolů i zbytek. Jen teda mám odrovsky nalitá prsa, takže asi vše nezmizí dokud nepřestanu kojit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 13:38

@anavi13 U mě je to hrozný. Jsem teprve 30+7tt a už mám nahoře 23kg :( Otoky jako blázen. Jenze mám v moci ty bílkoviny a prej to způsobuje otoky. Odjakživa jsem měla rychlé spalování. Do toho mám hodně strií, ale to mi nevadí. Hlavne, ze je moje malá zdravá a já v rámci možnosti taky. Hlavne se najím a za hodinu a půl jim znova :D A citis se po porodu i lépe? Je hodně cítit, ze jsi o dost lehčí? Možná blbá otázka. Kolikrát si rikam, ze bych nejraději už rodila. Zapařují se mi třísla a je to hrůza.

anavi13
Závislačka 3853 příspěvků 26.04.19 21:03

Jo ani nemluv, já se cítila taky hrozně, já jsem měla kolem toho 30tt nahoře ale 21 kilo, pak už to tak nelezlo nahoru. taky už jsem se mohla víc hýbat, ten přísný klidový režim jsem měla v prvním trimestru. u tebe to dělají ty otoky, to půjde rychle dolů. Za to prostě nemůžeš, teď je dúležité, aby z toho nebyla preeklapsie, vše ostatní je vedlejší (ale úplně tě chápu). Já jedla taky pořád a teď při kojení taky :D holt to mimčo potřebuje :) jj cítím se dobře, nebylo to teda hned. Rodila jsem totiž akutním císařem a vůbec jsem s ním nepočítala a měla jsem velké komplikace s hojením, ale to jsem prostě já. Vždy si vyberu nějaké problémy. Ale jakmile se mi udělalo dobře, tak jsem se cítila fajn, jen teda první svoje předtěhotenské kalhoty jsem oblékla včera :D akorát co mě překvapilo, já otekla po porodu si třetí den - šla s těla pryč ta voda ;) do týdne jsem zas odtekla. jinak lítám pořád s kočárkem a teď už dva týdny cvičím :) ta postava už vždy bude jiná, ale dítko za to stojí. Už se přes to všechno těším na další těhotenství :)a ty tam prcka ještě udrž co nejdéle, ale je mi jasné, že teď v létě to bude náročnější. Každopádně nejtěžší a nejvíc ufuňěná jsem si přišla taky tak v tom 30tt a pak se to zlomilo a až do porodu mi bylo fajn. i s 99 kily jsem cvičila jogu :D

Váš příspěvek
Reklama