Protékají léky z oka do nosu?

1132
28.4.17 09:27

Protékají léky z oka do nosu?

Asi to zni vtipne, ale mela jsem ted na poskrabanou rohovku ophtalmo framykoin. Dostala jsem rymu a nosni dirka u oka, do ktereho jsem si mazala mast, byla pruchodna a ta druha ucpana. Tak me napadlo, jestli ta mast se slzami odteka do nosu? A znamena to, ze vlastne pri mazani antibiotik do oka, ty antibiotika se slzami polykame? Takze kdyz si mazu antibiotika do oka, neni to jen lokalni, ale je to i jako bych ty ATB jedla?

Nedelam si srandu:-), fakt me to zajima. Jestli nekdo vite… Zkousela jsem hledat na Googlu, ale nic jsem zatim nenasla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35471
28.4.17 09:28

Ano, proteče to do nosa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25783
28.4.17 09:38
@olga1975 píše:
Asi to zni vtipne, ale mela jsem ted na poskrabanou rohovku ophtalmo framykoin. Dostala jsem rymu a nosni dirka u oka, do ktereho jsem si mazala mast, byla pruchodna a ta druha ucpana. Tak me napadlo, jestli ta mast se slzami odteka do nosu? A znamena to, ze vlastne pri mazani antibiotik do oka, ty antibiotika se slzami polykame? Takze kdyz si mazu antibiotika do oka, neni to jen lokalni, ale je to i jako bych ty ATB jedla?Nedelam si srandu:-), fakt me to zajima. Jestli nekdo vite… Zkousela jsem hledat na Googlu, ale nic jsem zatim nenasla.

Jasně, že v malém množství protečou do nosu i s účinnou látkou :mrgreen:
Ale neboj, výrobce s tím počítá.

A ne, není to jako bys je jedla. Systémová ATB jsou designovaná, aby se rozpustila v žaludku a sliznicí pronikla do těla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
28.4.17 09:43

Takze pusobi na nosni sliznici? A v ustech? A v travici soustave uz ne? Tam musi byt nejak specialne upravene? Tak nejak jsem predpokladala, ze ocni léky jsou jen lokalni. A pritom je to logicke, ze pusobi i jinde :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1125
28.4.17 09:46

@olga1975 kolegyně v bývalé práci byla na propláchnutí slzného kanálku a cestou od doktora zašla do obchodu a musela z něj rychle vyběhnout, protože jí do krku propadnul ten propláchnutý bordel z oka. Takže asi jo, je to propojené..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25783
28.4.17 09:47
@olga1975 píše:
Takze pusobi na nosni sliznici? A v ustech? A v travici soustave uz ne? Tam musi byt nejak specialne upravene? Tak nejak jsem predpokladala, ze ocni léky jsou jen lokalni. A pritom je to logicke, ze pusobi i jinde :oops:

Ony se tam ani nedostanou. Působí v oku. Ve velmi rozředěném množství se dostanou i do nosu. A když ten zbytek spolkneš, bude v tom hlenu tak rozředěné množství, že to ani nemá smysl řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11606
28.4.17 09:48

Ano protéká to z oka do nosa i do krku, je to vevnitř spojené

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
28.4.17 09:51

@Bábrdl
Moc dekuji za vysvetleni:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
28.4.17 09:51

@Illaaa
Chudera…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 09:57
@olga1975 píše:
Asi to zni vtipne, ale mela jsem ted na poskrabanou rohovku ophtalmo framykoin. Dostala jsem rymu a nosni dirka u oka, do ktereho jsem si mazala mast, byla pruchodna a ta druha ucpana. Tak me napadlo, jestli ta mast se slzami odteka do nosu? A znamena to, ze vlastne pri mazani antibiotik do oka, ty antibiotika se slzami polykame? Takze kdyz si mazu antibiotika do oka, neni to jen lokalni, ale je to i jako bych ty ATB jedla?Nedelam si srandu:-), fakt me to zajima. Jestli nekdo vite… Zkousela jsem hledat na Googlu, ale nic jsem zatim nenasla.

Ano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
28.4.17 10:11

Slzný kanálek je samozřejmně spojený s nosem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 11:01

Já si kapala do uší kapky a když to steklo až na bubínek, tak jsem to cítila až v oku, takové studeno, taky fajn pocit to byl. :roll: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1308
28.4.17 13:47

Když jsem plně kojila dostala jsem nějaké kapky do očí na streptotoka, ale dr.mi ukázala, kde si to mačkat, aby mi to z toho oka nepokračovalo dál

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 13:48

@vverru Nebylo to u vnitřního koutku to zmáčknout?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
28.4.17 14:01

@vverru

To je zajimave…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...