Reklama

Protihluková okna - doporučíte firmu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

FenekUsaty
Závislačka 4058 příspěvků 15.12.16 19:50
Protihluková okna - doporučíte firmu?

Ahoj vespolek,
prosím není tu někdo, kdo má zkušenost s výměnou oken za protihluková? Mám na mysli opravdu protihluková, ne jen „obyčejná“ plastová. Potřebovala bych doporučení na nějakou firmu, která opravdu dá záruku na snížení hlučnosti, tj. že se mi nestane, že zaplatím výměnu několika oken a ono to bude k ničemu :? Na internetu jsem ani po několikadenním hledání nenašla nic uspokojivého. Budu vděčná za jakékoli doporučení, např. i od někoho, kdo bydlí poblíž letiště apod. Moc děkuji!

Reklama

Reakce:

Macik555
Stálice 91 příspěvků 16.12.16 06:45

Ahoj, nevim zda poradim, ale ted jsme menili okna sice za plastova, ale u rusne silnice. Mame trojskla a muzu rict ze auta neslysime. A to to je hlavni tah. Mame od firmy Slovaktual.

FenekUsaty
Závislačka 4058 příspěvků 16.12.16 07:09

@Macik555 strasne moc dekuju, podivam se na ne. Diky!

Macik555
Stálice 91 příspěvků 16.12.16 08:19
@FenekUsaty píše:
@Macik555 strasne moc dekuju, podivam se na ne. Diky!

No neni zac

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28552 příspěvků 05.01.17 19:29

Jé, tohle téma mi přichází jako na zavolanou. :palec:  :dance:

Maciku, můžeš sdělit svoje zkušenosti? Moc se v tom nevyznám, googlila jsem, ale hovoří se obecně o trojsklech, komorách ( šestikomorách), decibelech…jam moc jsi spokojená, jaké to bylo před a po?

FenekUsaty
Závislačka 4058 příspěvků 05.01.17 19:38

Nejlepsi je vrstvene dvojsklo (pozor, ne trojsklo, to pak rezonuje) a mezi ta skla dat protihlukovou folii (napr, stratophone), plus izolovat nejakou paskou i ramy zevnitr i zvenku. A dobre tesneni do ramu.

FenekUsaty
Závislačka 4058 příspěvků 05.01.17 19:39

Jinak na bezny hluk to trojsklo a dobra plastova okna staci, nam po zmereni zjistili, ze nam obyc plastova okna ultlumuji vic, nez pise vyrobce. Bohuzel u nas ani to nestaci, takze fakt potrebujeme specialni skla s tou folii a dobre tesneni. Nakonec to tedy spis vypada, ze okno zazdime :-D

Macik555
Stálice 91 příspěvků 05.01.17 20:17

Tak my tu meli 40 let stara okna hlinikova a provoz z ulice byl silene slyset. Od te doby co mame tyto plastova okna, trojskla, je hluk minimalni. Jeste jsme teda v rekonstrukci, nebydlime tu, tak pak muzu napsat hlubsi recenzi :D jo a budeme mit k tomu podlahove vytapeni tak jsem zvedava jesli budou okna orosena. Je to stary dum, z cihel bez venkovniho zatepleni.. tak jsem zvedava..

Macik555
Stálice 91 příspěvků 05.01.17 20:19

Jo a s tema decibela pritel rikal 40 ze mame ale tomu uz nerozumim :oops:

BedřiškaA
Kecalka 115 příspěvků 18.01.17 11:23

Ahojík, musím souhlasit s @Macik555, taky si nejsem úplně jistá co chceš, nám pomohlo jen koupit pořádný okna a bylo vyřešeno a to bydlíme na rušné ulici, kde denně projde milion aut a když se teda nestane havárka, tak mě běžný ježdění aut vůbec neotravuje a to máme ložnicové okna přímo na tu stranu. Nejsem si jistá, jestli když jsme okna kupovali, tak manžel měl požadavek na vekře, aby okna byla hodně proti hluku, to bych kecala, ale udělali nám je asi dobře a jsou klasický bílí plastový a je fakt, že když nemám mirkoventilaci, tak přes ně necítím jediný náznak závanu větru, což je fajn i přes zimu na udržování tepla.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Ditmar a Čerešňáková na stejné akci: S milenkou, ale v bezpečné vzdálenosti

K menšímu faux pas došlo na pondělním charitativním galavečeru La Sophia,... číst dále >

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama