Protilátky na konci těhotenství

Anonymní
23.7.21 13:15

Protilátky na konci tehotenstvi

Dobrý den. Dneska jsem byla na kontrole a zjistili že jsem krevní skupina A- a že mě nedělali testy na nějaký protilátky. horsi je že jsem už 39+5 týden a prý se to dělá dřív. nevite nebo nemáte nějaká nějaký slušnosti s tím? co to znamená a co kdybych porodila dřív než budou výsledky. muze to nějak ohrozit miminko?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18535
23.7.21 13:21

Prosimtě jak mohli zjistit až teď, že jsi A- když to je hned první odběr v těhotenství? Krevní skupina+pohlavní choroby+krevní obraz? To se bere kolem 8 týdne zhruba… Po porodu zjistí krevní skupinu dítěte a pokud bude Rh +, dostaneš injekci…tato sama injekce se dává i ve 28tydnu jako prevence…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
23.7.21 13:29

Oni si mě převzali v porodnici a už nechodím ke své gynekolozce.Jak si mě pan doktor převzal tak se ptal jakou mám krevni skupinu jestli A+nebo- já rikala že mám v papírech jen A a protože sem už u nich rodila tak se dívali do karty tam u nich a zjistili že mám A-..tak se divil že to doktorka blbe napsala a já tím byla úplně zaskocena.tak mě vzali krev a že mě dyztak píchnou injekci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16166
23.7.21 13:31

Toto miminko to neohrozí. Pokud bude mít dítě Rh+, dostaneš injekci, aby sis netvořila protilátky a neměla tak problém s případným dalším těhotenstvím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18535
23.7.21 13:36
@bartak píše:
Oni si mě převzali v porodnici a už nechodím ke své gynekolozce.Jak si mě pan doktor převzal tak se ptal jakou mám krevni skupinu jestli A+nebo- já rikala že mám v papírech jen A a protože sem už u nich rodila tak se dívali do karty tam u nich a zjistili že mám A-..tak se divil že to doktorka blbe napsala a já tím byla úplně zaskocena.tak mě vzali krev a že mě dyztak píchnou injekci

Já mám taky Rh - a pokaždé jsem měla v těhotenské prukazce pricvakly aktuální papir z laborky, jakou krevní skupinu mám..proto se tomu tak divím, protože to vždy i na jiných pracovištich kontrolovali co to tam je. A v předchozím těhotenství jsi ty injekce dostala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6908
23.7.21 13:39

Ano přesně tak já mám tři děti taky jsem A- první dva synové mají A+ po porodu jsem dostala injekci dcera má jako já A- takže injekce nebyla potřeba driv se ani v těhotenství injekce nedávala u synu jsem ji nedostala až po porodu takže se nestane nic prostě akorát až porodis musí se hlídat jakou má dítě krevní skupinu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
23.7.21 13:44

Ne já právě jsem úplně zaskočená protože sem ani v předchozím těhotenství nedostala žádnou injekci 8o.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6908
23.7.21 13:53

@bartak A dítě z předchozího těhotenství má jakou krevní skupinu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat