Protilátky proti štítné žláze vs plánované těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jája444
Povídálka 43 příspěvků 05.05.19 13:54
Protilátky proti štítné žláze vs plánované těhotenství

Ahojte, jsem 10let bez ŠZ pro papilární karcinom, operace, léčba radiojódem. Hormony mám v normě. Pokoušíme se o dítě, a právě prodělávám 2SP. Mám obavy, že za to může moje imunita, vytváří se mi protilátky. AntiTg určitě-celou dobu klesá, nyní hodnota 72,antiTPO si nechám otestovat. Máte někdo podobné zkušenosti?

Reakce:
jannina1
Závislačka 4574 příspěvků 05.05.19 14:14

To je pro me novinka, ze jsou protilatky proti ŠŽ, kdyz ta chybi.To je bezne?

Jája444
Povídálka 43 příspěvků 05.05.19 14:31

@jannina1 No takto, ono to antiTg je ukazatelem nádorového markeru, který jsem před 10lety měla okolo 1000, nyní mám 72 (klesá to) a antiTPO nevím, každopádně já četla jednou pozitivní, vždycky pozitivní…

Helca83
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 05.05.19 14:48

@Jája444 Mam zkusenost ze v CARu vadilo antiTPO 134 (norma tusim byla do 35). Nicmene endokrinolozka me opakovane ujistila ze to samo o sobe nevadi, ze ma zkusenosti s tehotnymi s aTPO kolem 1000 a jsou normalne tehotne, ze vadi jen samotne hodnoty hormonu (TSH a FT4 a ted nevim jestli ten druhy hormon jmenuji spravne).

Na druhou stranu, zkusila bych reprodukcni imunologii (spice v oboru je pani doktorka Malickova z Prahy, je tu o ni i diskuse). Muzes mit zvysene NKT bunky nebo i neco jineho, to pry se stitnou casto byva spojeno, a to uz potraty nebo potize zpusobovat muze. Mam totez a pred otehotnenim jsem se lecila presnisonem, aby se to trochu dostalo do normalu.

Preju hodne stesti :kytka:

Váš příspěvek
Reklama