Protilátky proti zona pellucida, jde to i bez IVF?

22.5.20 16:16

Protilátky proti zona pellucida, jde to i bez IVF?

Zdravím všechny!
Zatím jsem nenašla odpověď v žádné jiné diskuzi, a tak zakládám tuto novou. Snažíme se s manželem o potomka rok, a podle výsledků manžel spermio zcela v pořádku, spíše nadprůměr :pankac:, u mne však byly zjištěny slabě pozitivní protilátky proti zona pellucida (obalu vajíčka, kde probíhá oplodnění).

Je mi 34 let a jinak jsem úplně v pořádku (aspoň fyzicky :mrgreen: ). Je tu někdo, komu se povedlo otěhotnět přirozeně s pozitivitou těchto protilátek, např. za pomoci podávání kortikoidů? Všechny uživatelky, které mají pozitivní uvedené protilátky jsou zde v diskuzích, kde již popisují budoucí nebo probíhající IVF a tak mne zajímá, jestli se někomu s touto poruchou imunity povedlo počít normálně a má to cenu zkoušet, nebo už mám zlomit hůl a vydat se taky cestou IVF… 8o???
Předem díky za reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14632
22.5.20 16:28

To bude hlavně tím, že se na to přijde až po nevydařených cyklech umělého oplození, proto to nikdo moc neřeší zvlášť. Zkusit to určitě můžete, vzhledem k věku bych tomu tedy dala osobně max. rok, ať zase nesnižujete šanci umělého, ale čas na zkoušení ještě máte. Spíš proberte s lékařem, jak dlouho se dá ta léčba brát, tím si teď nejsem jistá, přece jen pokud jsou to kortikoidy, tak abys na nich nebyla delší dobu v kuse. :think: Proto by mohla být výhoda té kombinace s IVF, kdy to nejspíš i půjde rychleji a dá se to načasovat. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3261
22.5.20 16:33

Já myslím, že šance je. Ale jak píše @Litta dala bych tomu max rok a pak bych vzhledem k tvému věku, šla cestou IVF.
Ono ani IVF se nemusí podařit na poprvé a nemládnem :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.5.20 17:20

@Litta @kavenka
To užívání kortikoidů je pro mě velké dilema, ráda bych tomu dala šanci, ale na druhou stranu nechci tělo vystavovat kortikoidům příliš dlouho, abych si ještě zbytečně nepřitížila nějak jinak :roll:
Na druhou stranu se objevila nová metoda IVF, která je schopná problém s protilátkami eliminovat, protože se při IVF tzv. metodou zona free dá zona pellucida odstranit, což zřejmě hodně zvyšuje šance na úspěch.
Další věc je, že jsem se dočetla v odborných článcích o tom, že proces odebírání vajíček při IVF způsobuje další nárůst těchto protilátek, což podle mě může znamenat, že u pacientek po IVF tyto hodnoty právě v jeho důsledku můžou narůstat. :zed:
V zásadě je mi asi jasné, že zázrak se u mě nestane, jsem rozený realista :),ale určitě by mi dalo naději, kdyby se někdo, komu zafungovaly jen kortikoidy našel :). Zatím mám spíš pocit, že se tahle porucha obchází velmi špatně, protože nejenže brání oplodnění, ale když se náhodou zadaří, způsobuje taky vyšší pravděpodobnost potratu. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.20 20:30

@EmmaBunton pokud máš takový problém, měl by ho imunolog řešit a vyřešit. Dřív bych do ivf nešla, nemusí se to povést, nebo můžeš potratit. Je potřeba imunitu vyladit " do normálu

• Citovat
  • Nahlásit
2830
22.5.20 20:39

Jestli jsou tyhle protilatky duvod neplodnosti, tak nepomuze ani ivf.. pri ivf tam budes mit stejne vajicko, jako pri normalnim oplodneni..a jak moc vysoke jsou ty hodnoty? Ja mela zas na anexinn, byla jsem u mudr Malickovy v Praze, ta ma poslal jeste jinam, ze v CAR nemaji ty vysledky uolne presne a ty hodnoty byly hranicni, coz rikala, ze nevadi a neni potreba lecit, ale dle informaci od ni, se da vyresit vsechno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.20 20:42

@EmmaBunton ještě dovětek, mě nepomohly ani kortikoidy. :(
Ani steroidy :(
Ale nakonec jsme to s imunologem vyřešili a miminko máme :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
22.5.20 21:11
@Anonymní píše:
@EmmaBunton pokud máš takový problém, měl by ho imunolog řešit a vyřešit. Dřív bych do ivf nešla, nemusí se to povést, nebo můžeš potratit. Je potřeba imunitu vyladit " do normálu

Zatím je plán takový, že nejdřív jdu k imunologovi pro nějaké kortikoidy - Medrol nebo něco podobného, a pak by se zkusilo IVF zona free (jak jsem psala výše), protože tímhle způsobem už by snad neměly moje protilátky CO ničit, to s čím interagují by bylo odstraněno… Jsem moc ráda, že Vám to nakonec vyšlo! A chápu to správně, že jste to vyřešily s imuno a pak se povedlo i bez IVF?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.5.20 21:21

@Melodie91
Díky moc za tip! Jméno MUDr. Malíčkové jsem tady četla tolikrát, že se k ní snad taky pokusím dostat, i když podle toho, jak je chválená, se dost bojím, aby to bylo letos :). Přesné výsledky u sebe nemám, já v tomhle věřím zatím doktorům, mně jako laikovi by to stejně nic neřeklo. Podle mého lékaře jsou hraniční = slabě pozitivní, jaká ta hodnota je přesně ale netuším :,(.
Pokud by se ale hraniční hodnota protilátek „nemusela řešit“ jak říkáš, tak jsem v tom případě ve slepé uličce, protože pak už nám nezbývá žádný známý důvod, pro který by to nešlo… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1021
22.5.20 22:24
@EmmaBunton mám jen zkušenost z ivf a neúspěšně, jak pomoci kortikoidu tak i metodou zóna free. Každopádně držím palce aby to u tebe dopadlo lépe
@Anonymní píše:
@EmmaBunton ještě dovětek, mě nepomohly ani kortikoidy. :(
Ani steroidy :(
Ale nakonec jsme to s imunologem vyřešili a miminko máme :srdce:

Mohu se zeptat co vám pomohlo k miminku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
23.5.20 07:05
@EmmaBunton píše:
@Melodie91
Díky moc za tip! Jméno MUDr. Malíčkové jsem tady četla tolikrát, že se k ní snad taky pokusím dostat, i když podle toho, jak je chválená, se dost bojím, aby to bylo letos :). Přesné výsledky u sebe nemám, já v tomhle věřím zatím doktorům, mně jako laikovi by to stejně nic neřeklo. Podle mého lékaře jsou hraniční = slabě pozitivní, jaká ta hodnota je přesně ale netuším :,(.
Pokud by se ale hraniční hodnota protilátek „nemusela řešit“ jak říkáš, tak jsem v tom případě ve slepé uličce, protože pak už nám nezbývá žádný známý důvod, pro který by to nešlo… :think:

Ja cekala mesic a kousek na objednani. Jako jsou to jine protilatky, tak to nemusi byt stejne, uz si to nepamatuju presne, ale rekneme, ze norma je 6, ja mela 6,6, pak druhy overovaci odber jsem mela treba 6,3, pak me mudr M poslala na nejake presnejsi testy a tam uz to bylo ok.., ja jsem si taky rikala, aha, tak to je ten problem a uz jsem videla dlouhou lecbu, ale jak to pak pujde prirozene..a najednou zas nic.., nakonec mame z ivf mimco, vyslo to napoprve a zadny zdravotni problem ja ani manzel, stary jsme nebyli..tezko rict..pry 20% parů v car jsou neplodni bez zjevne priciny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.5.20 10:22

@Melodie91
Díky za odpověď! No přiznávám, že i já občas pochybuju, jestli jsou moje slabě pozitivní protilátky jediným důvodem, proč se nedaří, přičemž ale jiný zjistitelný důvod aktuálně neexistuje :think:… Tak hlavně, že se Vám to nakonec povedlo, i to zní jako dobrá motivace :palec:!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
24.11.20 11:23
A
@EmmaBunton píše:
Zdravím všechny!
Zatím jsem nenašla odpověď v žádné jiné diskuzi, a tak zakládám tuto novou. Snažíme se s manželem o potomka rok, a podle výsledků manžel spermio zcela v pořádku, spíše nadprůměr :pankac:, u mne však byly zjištěny slabě pozitivní protilátky proti zona pellucida (obalu vajíčka, kde probíhá oplodnění).Je mi 34 let a jinak jsem úplně v pořádku (aspoň fyzicky :mrgreen: ). Je tu někdo, komu se povedlo otěhotnět přirozeně s pozitivitou těchto protilátek, např. za pomoci podávání kortikoidů? Všechny uživatelky, které mají pozitivní uvedené protilátky jsou zde v diskuzích, kde již popisují budoucí nebo probíhající IVF a tak mne zajímá, jestli se někomu s touto poruchou imunity povedlo počít normálně a má to cenu zkoušet, nebo už mám zlomit hůl a vydat se taky cestou IVF… 8o???
Předem díky za reakce.

Ahojky :mavam:

mám úplně stejný problém. Manžel v pořádku a já protilátky na ZP.
Mám za sebou ET, embryo se zona free, píchala jsem dexamed, který mi byl předepsán imunologem a bohužel :nevim: miminko zatím nemáme.
Nyní mám řízený cyklus, beru estrofem, lenzeto a opět píchám dexamed. Příští týden mě čeká KET. Tak doufám, že už se konečně zadaří.

A co ty? nějaké novinky? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.12.20 10:52
@VHSKO píše:
A

Ahojky :mavam:

mám úplně stejný problém. Manžel v pořádku a já protilátky na ZP.
Mám za sebou ET, embryo se zona free, píchala jsem dexamed, který mi byl předepsán imunologem a bohužel :nevim: miminko zatím nemáme.
Nyní mám řízený cyklus, beru estrofem, lenzeto a opět píchám dexamed. Příští týden mě čeká KET. Tak doufám, že už se konečně zadaří.

A co ty? nějaké novinky? :)

Ahoj!
Já jsem měsíc brala kortikoidy a otěhotněla přirozeně, na začátku jsem měla nějaké potíže, ale teď už se vše snad uklidnilo, doufejme. Začínám 6. měsic a ještě pořád se bojím, aby se něco nestalo, ale snad už to doklepu do konce :).
Myslím, že kortikoidy měly na těhotenství velký podíl a jestli ne, tak je to opravdu velká náhoda :). Ani doktoři mi nebyli schopni potvrdit, jestli tak rychle zabraly právě kortikoidy, nebo se na nás usmálo štěstí.

Každopádně Ti držím moc palce, aby to vyšlo, ať už jakkoliv! :srdce: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat