Provera - chybějící hormony v druhé fázi cyklu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AnFi
Povídálka 24 příspěvků 28.02.17 21:04
Provera chybějící hormony v druhe fazi cyklu

Dobrý den,
Už nějakou dobu krvácim uprostřed cyklu a při sexu. Dnes jsem byla u svého gynekologa a ten mi řekl, že mi chýbeji hormony v druhe fazi cyklu. Předepsal mi PROVERU. Říkala jsem mu, že bychom se chtěli snažit o miminko, myslíte že s tím nebude při braní PROVERY problém?
Děkuji za Vaše názory a odpovědi.

Reakce:

brulinka
Ukecaná baba ;) 2201 příspěvků 28.02.17 22:23

¨provera? JAko depo provera? to je antikoncece… ale asi je provera něco jiného :think:

ugluk
Hvězda diskuse 43095 příspěvků 28.02.17 23:54

Provera je progesteron, hormon druhe puli cyklu, takze kdyz se podava po ovulaci, muze druhou fazi podporit. Progesteron podavany po celou dobu cyklu je antikoncepce. Depo provera je depotni progesteron - megadavka, co se postupne uvolnuje a opet pusobi antikoncepcne.
 Cili:

1. nechala bych si overit, zda se opravdu jedna o nedostatek progesteronu (jeden odber krve), nikoliv jen domnenky, ze asi,
  2. pokud ano, dusledne bych dbala na to, aby byl podan po ovulaci,
  3. pokud bych ho brala, pri snazeni o dite bych radeji volila k tomu urceny Utrogestan, pokud si pamatuju, provera mela v pribalaku kontraindikaci v tehotenstvi, Utrogestan se predepisuje na jeho podporu, ale progesteron je to vsecko.

AnFi
Povídálka 24 příspěvků 03.03.17 12:33

Ještě jsem zapomněla dodat, že menstruaci mám pravidelnou, cyklus mám dlouhý tak 27/28 dní a HA jsem nikdy nebrala…
Svému gynekologovi jsem přímo říkala, že chceme mimi tak jsem čekala, že mi dá něco, co tomu nebude bránit…
Jinak proveru tento měsíc mám brát jen 7 dní po návštěvě doktora, což je v druhé fázi cyklu… Další dva měsíce to mám brát 16.-25. DC…
Jinak jak je to s MS při braní Provery? Mám ji dostat až za 6 dnů, ale mám pocit, že to dostanu každým dnem…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >