Reklama

Provera - chybějící hormony v druhé fázi cyklu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AnFi
Povídálka 24 příspěvků 28.02.17 21:04
Provera chybějící hormony v druhe fazi cyklu

Dobrý den,
Už nějakou dobu krvácim uprostřed cyklu a při sexu. Dnes jsem byla u svého gynekologa a ten mi řekl, že mi chýbeji hormony v druhe fazi cyklu. Předepsal mi PROVERU. Říkala jsem mu, že bychom se chtěli snažit o miminko, myslíte že s tím nebude při braní PROVERY problém?
Děkuji za Vaše názory a odpovědi.

Reklama

Reakce:

brulinka
Ukecaná baba ;) 2201 příspěvků 28.02.17 22:23

¨provera? JAko depo provera? to je antikoncece… ale asi je provera něco jiného :think:

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 42273 příspěvků 28.02.17 23:54

Provera je progesteron, hormon druhe puli cyklu, takze kdyz se podava po ovulaci, muze druhou fazi podporit. Progesteron podavany po celou dobu cyklu je antikoncepce. Depo provera je depotni progesteron - megadavka, co se postupne uvolnuje a opet pusobi antikoncepcne.
 Cili:

1. nechala bych si overit, zda se opravdu jedna o nedostatek progesteronu (jeden odber krve), nikoliv jen domnenky, ze asi,
  2. pokud ano, dusledne bych dbala na to, aby byl podan po ovulaci,
  3. pokud bych ho brala, pri snazeni o dite bych radeji volila k tomu urceny Utrogestan, pokud si pamatuju, provera mela v pribalaku kontraindikaci v tehotenstvi, Utrogestan se predepisuje na jeho podporu, ale progesteron je to vsecko.

AnFi
Povídálka 24 příspěvků 03.03.17 12:33

Ještě jsem zapomněla dodat, že menstruaci mám pravidelnou, cyklus mám dlouhý tak 27/28 dní a HA jsem nikdy nebrala…
Svému gynekologovi jsem přímo říkala, že chceme mimi tak jsem čekala, že mi dá něco, co tomu nebude bránit…
Jinak proveru tento měsíc mám brát jen 7 dní po návštěvě doktora, což je v druhé fázi cyklu… Další dva měsíce to mám brát 16.-25. DC…
Jinak jak je to s MS při braní Provery? Mám ji dostat až za 6 dnů, ale mám pocit, že to dostanu každým dnem…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama