Provizorní dočasný můstek z pryskyřice

47
15.1.20 15:51

Provizorní dočasný můstek z pryskyřice

Ahoj, může mi někdo sdělit své zkušenosti se zubním můstkem? Dneska jsem po trhání předních zubů dostala provizorní pryskyřicovy můstek od špičáku po špičák, na cca 2 měsíce, než mi bude nasazen celokeramický. Nejen že je tenhle plastový jakoby mohutný a jednotlivé zuby široké a obří, ale také směrem dozadu jsou zuby jakoby „tlusté“ a hrozně špatně se mi kouše (nedokousnu jako při klasickém skusu, spodní zub se mi otírá a zaráží o zadní stranu můstku. Je toto prosím normální jev a ten finální celokeramický už bude v pohodě a domodelovaný tak, aby seděl perfektně? Za tenhle dočasný jsem dala 3 tisíce, konečný bude za 32 tisíc, tak bych ráda věděla. Doktorka říkala, že i ten finální bude „obsahovat“ zuby širší, než byly ty moje, moc nevím, jestli je to opravdu nutné. Díky za uklidnění!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1425
15.1.20 15:55

Provizorní můstky nebyvaji moc propracované a musí být masivnější, aby se hned nerozlomily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
15.1.20 16:54
@dickys píše:
Provizorní můstky nebyvaji moc propracované a musí být masivnější, aby se hned nerozlomily.

jojo, s tím počítám, jen se mi fakt nelíbí to, že při skusu narážím na můstek zezadu, v podstatě vůbec neskousnu, jak je to vzadu tlustý :( asi budu muset zpět k zubařce, aby mi to případně zezadu obrousila, což?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.20 16:56

Já mám celokeramiku na horních předních a dělá mi to to samé co tobě priskyrice. Zuby jsou větší a mohutnější. Také se mi spodní dotýkáji zadní části korunek. První 2 měsíce jsem nemohla nic, ani spagetu jsem nedokázala prekousnout. Ale zvyknes si, já už teď po 2 letech ukousnu úplně vše.. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
47
15.1.20 16:58
@Anonymní píše:
Já mám celokeramiku na horních předních a dělá mi to to samé co tobě priskyrice. Zuby jsou větší a mohutnější. Také se mi spodní dotýkáji zadní části korunek. První 2 měsíce jsem nemohla nic, ani spagetu jsem nedokázala prekousnout. Ale zvyknes si, já už teď po 2 letech ukousnu úplně vše.. :palec:

tyjo, i celokeramika ti to dělá? Já právě doufala v to, že u tý už to bude pak v pohodě, že bude „vymakanější“ a všechno doladěný, narozdíl od týhle provizorní… :( Fakt nechci dávat peníze za něco, co nebude udělaný dobře a sedět..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
15.1.20 17:00
@Anonymní píše:
Já mám celokeramiku na horních předních a dělá mi to to samé co tobě priskyrice. Zuby jsou větší a mohutnější. Také se mi spodní dotýkáji zadní části korunek. První 2 měsíce jsem nemohla nic, ani spagetu jsem nedokázala prekousnout. Ale zvyknes si, já už teď po 2 letech ukousnu úplně vše.. :palec:

Moc prosím, poslala bys mi fotku celokeramiky do zprávy? Ať vím, na co se můžu připravit :) Děkuju!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 20:13

Můstek by se měl minimálně jednou vyzkoušet, aby se zjistilo jak sedí, nejden tvarově, tak i barevně, tudíž budeš mít možnost mít připomínky, pak se teprve dodělává finálně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
15.1.20 20:53

@joeline Jojo, zašla bych si k zubaři, aby to pribrousil, to by neměl být problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama