Provizorní výplň zubu a rozpad zubu vedle

Anonymní
29.11.20 20:19

Provizorní výplň zubu a rozpad zubu vedle

Ahoj, v květnu, když jsem byla měsíc po porodu, jsem byla u zubaře kvůli levé dolní 7 zubu. Nejdřív jsem byla na pohotovosti, tam mi vyvrtala plombu a dala jen vložku, že si mám zajít k zubaři (žádného jsem neměla, stěhovali jsme se daleko a dojíždět fakt nešlo a nikde nepribirali). O dva dny později znovu na pohotovost, jiná zubarka, zjistila, že mi tam nechala pod provizorní vložkou kus plomby.
Nakonec jsem zubaře sehnala, musel mi vyčistit kanálky. Dal mi tam provizorní výplň s tím, že pokud to bude za měsíc v pohodě a nebude bolet, tak se dá plomba. Jenže jak zub pak přestal bolet, tak jsem na to úplně zapomněla. Včera se mi rozdrolila část vedlejšího zubu, 6ky a vypadla mi tam z něj i plomba. Dneska mi začala bolet levá strana čelisti, jde to až k uchu.
Zítra budu volat zubaře, vím, že mě nepochvali. Teď mě ale zajímá, stalo se to některé z vás? Ještě k tomu mi tam na 7ku tlačí moudrak, který se snaží dostat ven.
Zajímalo by mě, jak bude řešit ten rozpadly zub? Vytrhne ten zbytek a bude dávat nový celý zub, nebo to půjde zachránit i jen novou plombou?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12937
29.11.20 20:27

Jak muze nekdo zapomenout jit k lekari? Kor s rozvrtanym zubem 8o Chudak zubar :zed:
A ted ho budes nahanet, ze te to boli :pocitac: Muzes si za to sama a modli se, at o ty zuby neprijdes :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 20:49
@cecetka píše:
Jak muze nekdo zapomenout jit k lekari? Kor s rozvrtanym zubem 8o Chudak zubar :zed:
A ted ho budes nahanet, ze te to boli :pocitac: Muzes si za to sama a modli se, at o ty zuby neprijdes :nevim:

Ani ne měsíc po porodu, první dítě, docela snadno se zapomnělo 🙂 a jak už to nebolelo, tak prostě jsem si nevzpomněla no, řešila jsem hlavně dceru, která dost trpěla na koliky, řvala dnem i nocí a nespala

• Citovat
  • Nahlásit
29.11.20 21:01

Ahoj, buď v klidu, mě takhle zubařka vlozkuje dokola zub, co dva měsíce. A nepřišla jsem o něj. Se šestkou patrně udělá to samé jako se sedmičkou. Pokud je zub hodně v háji, přinejhorším dá korunku. Vytrhávání zubů je až poslední možnost. Hlavně abys nějakýho zubaře sehnala. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 22:20
@Kunikula Strhana píše:
Ahoj, buď v klidu, mě takhle zubařka vlozkuje dokola zub, co dva měsíce. A nepřišla jsem o něj. Se šestkou patrně udělá to samé jako se sedmičkou. Pokud je zub hodně v háji, přinejhorším dá korunku. Vytrhávání zubů je až poslední možnost. Hlavně abys nějakýho zubaře sehnala. Držím palce.

Právě že zubaře mám, ale když to začalo v tom květnu, tak jsem neměla a byla jsem dvakrát na pohotovosti. Pak jsem našla jednoho a ten mi dal tu provizorní výplň. Právě jsem dneska četla i na netu, že pokud je ta provizorní výplň kvalitní, tak někdo ji má i několik let. Teď mi jde spíš o to, jestli když mám část té šestky pryč (už se mi takhle rozdrolil po porodu jeden zub), jestli tam vůbec ta plomba půjde dát, nebo úplně nový zub 🙈

• Citovat
  • Nahlásit
91
29.11.20 22:26

A jak to má někdo na emiminu vědět? Nikdo tu neví kolik zubu chybí, zda bude stačit výplň nebo bude nutná třeba korunka, jestli je šestka mrtvá a bolí to od ní, nebo se začíná ozývat sedmička, nebo bolí prořezávající osmička.. tam je tolik možností, že odpověď ti dá buď tvůj zubař nebo jasnovidec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
3.12.20 19:24

Dvě plomby v jednom zubu

Ahoj, když jsem chodila na základku zubařka mi vrtala šestku jakoby ze strany. Další rok mi v tom stejném zubu zase našla kaz, ale tentokrát mi ho vrtala ze shora, takže od tý doby mám v jednom zubu dvě plomby. Chtěla jsem se jen zeptat, jestli je to normální. Jestli to má nějaká z vás taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
4.12.20 06:49
@Wildaa píše:
Ahoj, když jsem chodila na základku zubařka mi vrtala šestku jakoby ze strany. Další rok mi v tom stejném zubu zase našla kaz, ale tentokrát mi ho vrtala ze shora, takže od tý doby mám v jednom zubu dvě plomby. Chtěla jsem se jen zeptat, jestli je to normální. Jestli to má nějaká z vás taky.

Má to tak velká spousta lidí, takže je to celkem běžné. Tobě to nepřijde v pořádku? Nevím co jiného by zubařka měla dělat když jsi měla další kaz..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat