Provozování živnosti bez souhlasu majitele nemovitosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 03.01.17 18:32
Provozování živnosti bez souhlasu majitele nemovitosti

Koupila jsem dům a nyní jsem ve schránce našla dopis od živnostenského úřadu pro pana xy, který tam má mít údajně nahlášené sídlo podnikání. Co teď? Zajít na živnostenský úřad a sídlo zrušit? Trvalý pobyt mám na adrese pouze já.

Reakce:

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 18:42
@silvie1978 píše:
Koupila jsem dům a nyní jsem ve schránce našla dopis od živnostenského úřadu pro pana xy, který tam má mít údajně nahlášené sídlo podnikání. Co teď? Zajít na živnostenský úřad a sídlo zrušit? Trvalý pobyt mám na adrese pouze já.

jj zajt na ziv urad a vse zrusit nekdo to tam neopravene nahlasil ;)

Kotatko03
Echt Kelišová 8080 příspěvků 03.01.17 18:47

Ano, zajdi na živnosťák a tam ti už konkrétně poradí ;)

Ivan PPZ
Kelišová 5672 příspěvků 03.01.17 20:10
@JayLee píše:
jj zajt na ziv urad a vse zrusit nekdo to tam neopravene nahlasil ;)

Jak víte, že to tam je nahlášené neoprávněně?

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 03.01.17 20:27

Tak vzhledem k tomu, že jsem jedinou majitelkou a souhlas jsem nedala, tak je to v současné době neoprávněné, ne? Bez ohledu na to, co mu bylo v minulosti povoleno nebo umožněno.

Ivan PPZ
Kelišová 5672 příspěvků 03.01.17 20:30

Ten člověk ani nemusí vědět, že dům změnil majitele. Pravděpodobně to nehlásil za nové majitelky. Takže usuzuji, že to hlásil oprávněně. Jinak tohle mělo být ošetřené v kupní smlouvě, protože v tom RD může mít trvalý pobyt nahlášeno třeba 10 cizinců…

eumedon
Extra třída :D 13627 příspěvků 03.01.17 20:35

@Ivan PPZ má pravdu. Před koupí domu je třeba zjistit, kdo všechno tam má nahlášen trvalý pobyt a místo podnikání. Trvalý pobyt tak, že s prodávajícím zajdete na evidenci obyvatel a on tam požádá o soupis osob s TP na dané adrese (nikomu jinému, než vlastníkovi to nedají) a místo podnikání orientačně v ARESu, oficiálně v živnostenském rejstříku.

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 03.01.17 21:00

V kupní smlouvě to uvedeno mám, tp tam nikdo nemá, v Aresu nic uvedeno není a najednou mi přišel dopis do schránky.

Ivan PPZ
Kelišová 5672 příspěvků 03.01.17 21:24

A máte tam i sankce? Protože mít něco ve smlouvě a nemít u toho „nějakou pokutičku“ je trochu na nic. Zjišťovala jste i TP u cizinecké policie? Resp.- pokud je „nějaká možnost“, že by tam cizinec hlášený mohl být. Protože cizince vám na evidenci obyvatel nezjišťují. Jméno toho „podnikatele“ jste nenašla na webu? Pak tam asi není hlášena živnost.

eumedon
Extra třída :D 13627 příspěvků 03.01.17 21:28
@silvie1978 píše:
V kupní smlouvě to uvedeno mám, tp tam nikdo nemá, v Aresu nic uvedeno není a najednou mi přišel dopis do schránky.

Dopis bych vrátil na poštu s informací, že adresát na uvedené adrese nemá schránku. Nebo do poštovní schránky.

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 03.01.17 21:30

Zitra jdu na živnostenský úřad, tak uvidím, co mi tam řeknou. Ten dopis jsem neotevřela, ale je tam uvedeno, že má doložit souhlas majitele k provozování živnosti - je to čitelné přes obálku. Zkusím zkontaktovat ještě bývalou majitelku, jestli o tom ví a zda to řešila, což bych viděla jako důvod náhlého zájmu živnostenského ú­řadu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >