Prozac - antidepresivum SSRI- hubnutí - zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineMonik29
Kecalka 307 příspěvků 08.04.18 21:27
Prozac - antidepresivum SSRI- hubnutí - zkušenosti?

Příspěvek upraven 02.03.19 v 23:13

Reakce:
annasmyc
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 08.04.18 21:59

Nevím, nevím -nechtělo by to změnit doktora? mám zkušenost s AD trittico a to jsem hubla. Je divné, že ti nic nezabírá už tolik let. Chodíš někam na psychoterapii? možná by to pomohlo víc než zmíněné léky…

Kecalka 307 příspěvků 08.04.18 22:06
annasmyc

Příspěvek upraven 02.03.19 v 23:13

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 08.04.18 22:38

@Monik29 jakože díky AD chceš zhubnout a nebo že díky AD přibereš tak je vysadíš abys zhubla?

Kecalka 307 příspěvků 08.04.18 22:42
jdukolem

Příspěvek upraven 02.03.19 v 23:14

Kecalka 307 příspěvků 08.04.18 22:46
...

Příspěvek upraven 02.03.19 v 23:14

annasmyc
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 08.04.18 23:14

To trittico asi je slabší, může ho předepisovat i praktik. Jinak na snížení chuti na sladké se doporučuje i chrom. Máš velkou nadváhu? Nebo je to jen pocit, že se sobě nelíbíš (známka deprese a pokřiveného vidění reality vlivem nemoci)…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 14:25

@Monik29 Ahoj, já beru Deprex (to samé, co Prozac - fluoxetin), já si nemyslím, že snižuje chuť k jídlu, alespoň mně ne, ale dává se na bulimii na snížení nutkání k přejídání. Já se po něm asi na rok přejídat přestala, pak jsem se začala hodna hýbat a upravila jsem stravu a zhubla jsem asi 11 kg. Ale pak jsem se zas přejídat začala a něco jsem nabrala, asi 4 kg. Teď se snažím jíst lépe a sportuji skoro každý den. Bohužel pořád mám šílené chutě na sladké a občas ujedu. Řešit hubnutí přes léky mi nepřijde jako dobrý nápad, protože každý na ně reaguje jinak, navíc je to něco „umělého“. Pokud máš úzkosti a deprese, tak doporučuji změnit stravu, třeba konzultaci u nutriční terapeutky (ta mi hodně pomohla) a pak pohyb. Sama jsem měla všechny diagnózy, které uvádíš, kromě sociální fobie, ale díky práci na sobě, intenzivní terapii, pohybu… se to hodně zlepšilo. Léky sice beru a docela dost, ale musím, protože mám ještě schizofrenii. Ale nechci spoléhat jen na ně.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >