Reklama

Prozac - antidepresivum SSRI- hubnutí - zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monik29
Kecalka 212 příspěvků 08.04.18 21:27
Prozac - antidepresivum SSRI- hubnutí - zkušenosti?

Ahoj, máte někdo zkušenost? Vím, že je to pěkná ******, ale byl původně vivinut jako hubnucí prostředek a četla jsem, že po něm pár lidí hubne, hlavně že netloustne. Jinak jsem také četla a slyšela, jak po něm hlavně náctiletí zabíjeli atd. Bylo to vše v USA a šlo o Zoloft, Prozac a Paxil - ten u nás není, ale i jiné. Snižuji teď BZD na 2 na den, bojím se, že pak budu trpět strachem, že ublížím svým morčíkům nebo tak něco. AD SSRI beru s malou přestávkou 8 rokem.
V 18 jsem měla rok nějaký Prothiaden (2001) a dostala se do větších depresí a ztloustla.
Pak jsem zkoušela Jarsin - slabota, pak zhroucení a Citalopram (2010), 2013 jsem jej vysazovala a do půl roku druhé zhroucení i když jsme zkoušeli Aurorix, v plné dávce + BZD, nic nepomáhalo, to začly problémy s hlukem atd. Opět SSRI Citalec, v létě 2016 opět vysazování, abych zhubla, nasazení Aurorixu max dávky skoro za týden + 3 BZD, zhroucení = vždy zhubnutí, pak opět SSRI - Citalec…

Reklama

Reakce:

annasmyc
Kecalka 226 příspěvků 08.04.18 21:59

Nevím, nevím -nechtělo by to změnit doktora? mám zkušenost s AD trittico a to jsem hubla. Je divné, že ti nic nezabírá už tolik let. Chodíš někam na psychoterapii? možná by to pomohlo víc než zmíněné léky…

Monik29
Kecalka 212 příspěvků 08.04.18 22:06
annasmyc

Já mám tolik diagnóz, že mě už nic nepomůže, já chci jen zhubnout a udržet si váhu, to je teď jediné, proč to řeším. Samozřejmě že chodím k psycholožce, ale dál se tu vyjadřovat nebudu, protože jedna slečna nebo paní zde nahlásila můj příspěvek před více jak rokem a přijela k nám policie, takže jde mi pouze o Prozac. Jinak Trittico znám, ale není slabé? Já trpím hlavně panickou poruchou, a gorafobií, úzkostí a sociální fobií - deprese atd to je klasika. Když prášky nezabírají, jsem jako paralyzovaná, pak člověk ležel i 22 hodin a nemohl nic a vadilo mu každé šustnutí, takže takový stav se teď opravdu nehodí. Každopádně po každém zhroucení se už člověk nikdy nedostane zpět, jako předtím, takže život počítám na před 1 zrhoucením, před druhým…

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 08.04.18 22:38

@Monik29 jakože díky AD chceš zhubnout a nebo že díky AD přibereš tak je vysadíš abys zhubla?

Monik29
Kecalka 212 příspěvků 08.04.18 22:42
jdukolem

Při Ad SSRI hodně lidí přibere, takže jsem např. četla příběh paní: Měla jsem depresi, po AD jsem přibrala 40kg! a teď mám depresi ještě větší. Takže ano, chci AD, po kterých se netloustne, nemění chutě a něco málo bych ráda schodila. Ten Aurorix je na to dobrý, netloustne se po něm, on totiž nějak nedělá nic - psala většina lidí, také to není SSRI :-)

Monik29
Kecalka 212 příspěvků 08.04.18 22:46
...

V Centru léčby bolesti mi řekla, ať zkusím Colostrum, alespoň by to mělo zmírňovat chuť na sladké, takže to užívám asi měsíc, bylo to dost drahé. Teď ještě než bych měnila AD zkusím Psyllium od Dr. Popova, třeba to něco udělá, oni psychofarmaka způsobují také dost zácpu atd. A to jím tolik věcí s vlákninou.

annasmyc
Kecalka 226 příspěvků 08.04.18 23:14

To trittico asi je slabší, může ho předepisovat i praktik. Jinak na snížení chuti na sladké se doporučuje i chrom. Máš velkou nadváhu? Nebo je to jen pocit, že se sobě nelíbíš (známka deprese a pokřiveného vidění reality vlivem nemoci)…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 14:25

@Monik29 Ahoj, já beru Deprex (to samé, co Prozac - fluoxetin), já si nemyslím, že snižuje chuť k jídlu, alespoň mně ne, ale dává se na bulimii na snížení nutkání k přejídání. Já se po něm asi na rok přejídat přestala, pak jsem se začala hodna hýbat a upravila jsem stravu a zhubla jsem asi 11 kg. Ale pak jsem se zas přejídat začala a něco jsem nabrala, asi 4 kg. Teď se snažím jíst lépe a sportuji skoro každý den. Bohužel pořád mám šílené chutě na sladké a občas ujedu. Řešit hubnutí přes léky mi nepřijde jako dobrý nápad, protože každý na ně reaguje jinak, navíc je to něco „umělého“. Pokud máš úzkosti a deprese, tak doporučuji změnit stravu, třeba konzultaci u nutriční terapeutky (ta mi hodně pomohla) a pak pohyb. Sama jsem měla všechny diagnózy, které uvádíš, kromě sociální fobie, ale díky práci na sobě, intenzivní terapii, pohybu… se to hodně zlepšilo. Léky sice beru a docela dost, ale musím, protože mám ještě schizofrenii. Ale nechci spoléhat jen na ně.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama