Prožívá žena sex jinak než muž?

Anonymní
16.5.21 13:47

Prožívá žena sex jinak než muž??

Dobrý den. Dělám jednu velkou prezentaci kde se mě spolužáci ptají na sex. Je tam otázka na kterou nevím jak odpovědět - PROŽÍVÁ ŽENA SEX JINAK NEŽ MUŽ?
Zajímá mě váš názor a budu ráda za každou odpověď. Předem děkuji a přeji hezký den.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63282
16.5.21 13:50
@Anonymní píše:
Dobrý den. Dělám jednu velkou prezentaci kde se mě spolužáci ptají na sex. Je tam otázka na kterou nevím jak odpovědět - PROŽÍVÁ ŽENA SEX JINAK NEŽ MUŽ?
Zajímá mě váš názor a budu ráda za každou odpověď. Předem děkuji a přeji hezký den.

za mne rozhodně ano. Az tak rozdílné, ze často nemůže dojit k tomu, aby jedna strana pochopila druhou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1204
16.5.21 14:01

Stoprocentně. Ze své zkušenosti můžu říct, že muž často potřebuje sex jako potvrzení toho, že je ve vztahu vše ok, zatímco žena naopak potřebuje cítit, že je ve vztahu vše ok, aby byla schopná se otevřít stoprocentnímu prožitku při sexu. Zároveň muži často stačí čistá mechanika, upustí páru a je spokojený, zatímco žena v tom často hledá tu citovost. Říkám často, nikoliv u všech a ve všech případech…
Přesně z tohohle rozdílu většinou plynou neshody v intimním životě. Plus teda chybějící komunikace, i sex je o kompromisech a vyhovění, o braní a dávání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
764
16.5.21 14:45

Podle mě pro ženu to kromě fyzického zážitku je obohaceno i o emocionální rovinu, která může mít i větší význam než to fyzicno. U mužů bych řekla, že je to hlavně o tom fyzickém zážitků, i když asi taky různě intenzivním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2669
16.5.21 14:50

Nemohu k tématu bohužel nic napsat, už je to dávno :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28166
16.5.21 14:52
@Anonymní píše:
Zajímá mě váš názor a budu ráda za každou odpověď. Předem děkuji a přeji hezký den.

NE

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12899
16.5.21 15:00
@Královna Kosmíru píše:
Nemohu k tématu bohužel nic napsat, už je to dávno :P

Co jsi byla mužem? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16972
16.5.21 15:02

A zdrojovat to budeš jak?

osobní sdělení na emimino?

To fakt netušíš o existenci google a o tom, že existuje sexuologie, která tohle dost řeší a má celkem dost jasne odpovědi?

Protože jaksi zrovna v tomhle ti je osobní zkušenost fakt naprd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
16.5.21 15:24
@Anonymní píše:

ANO

Taky bych radila podívat se do různé literatury, než sbírat data na internetu. Navíc jsem nepochopila, zda ta prezentace má být do školy nebo pro spolužáky na nějakou party ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7500
16.5.21 16:31

A jak je to myšleno? Souhlasím s výše uvedeným, ale holky popisují spíš vnímání sexu jako takového. Já jsem z dotazu pochopila, jako by ses ptala na prožitek fyzický a určitě je to jiné. Žena vnímá ten pocit vyplnění, tření, dráždění různých míst i v závislosti na poloze. Já taky vnímám psychické rozpoložení, ideálně vzájemnou spokojenost. Nikdy jsem se neptala chlapů, jak to vnímají oni. Ale předpokládám, že ti zase vnímají sevření a to tření, v běžném vztahu do toho emoce asi nemíchají. Jak mají odkrvený mozek, myslí jen na cestu do finále. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
558
16.5.21 17:16
@Anonymní píše:

Hlavne nezapomeň emimino správně ocitovat v použitých zdrojích. To doufám víš, že se musí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 15:14

@Ou vím Zajímalo mě jak to vidíte a vnímáte vy. Na nic dalšího ve smyslu jestli existuje google jsem se vás neptala, tak si svoje připomínky nechte pro sebe. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
1548
17.5.21 15:56

Já myslím, že je to hodně individuální. Některé ženy určitě prožívají sex jinak než někteří muži, u jiných to třeba bude podobné.
Z mých zkušeností - moji partneři zas tak odlišné vnímání sexu než já neměli. Většinu lidí vzrušuje především vzrušení druhého partnera, vzájemná blízkost, doteky na erotogenních zónách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4147
17.5.21 16:01

Těžko můžu jako žena vědět, jestli prožívám sex jinak než muž, když nejsem muž. A muž ti taky neřekne, jestli to prožívá stejně nebo jinak než žena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28166
17.5.21 16:03
@Josefuna píše:
Těžko můžu jako žena vědět, jestli prožívám sex jinak než muž, když nejsem muž. A muž ti taky neřekne, jestli to prožívá stejně nebo jinak než žena.

Přijde mi, že to prožívání se zas tak moc neliší. Ale těžko říct, jak píšeš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat