Reklama

Průběh a rekonvalescence po obřízce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

doumi
Závislačka 4996 příspěvků 12.02.18 20:18
Průběh a rekonvalescence po obřízce

Ahoj, moc prosím o informaci jak probíhá operace - obřízka a následná rekonvalescence u dětí. Synovi jsou 4 roky, po repozici parafimozy (povedlo se nám udělat doma), se již 3 měsíce léčí konzervativně, bohužel bezúspěšně a stav se opět zhoršuje. Proto nám byla doporučena operace. Vůbec netuším jak mu mám vysvětlit co se bude dít a ani já nevím co nás čeká. Moc díky za jakékoli informace.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15959 příspěvků 12.02.18 20:46

A má syn nějaké potíže, nebo jde jen o to, že mu nejde přetáhnout předkožka? Ptž ve 4 letech má ještě čas, pokud je bez problémů :nevim:
Jinak pokud vím, spíš než obřízku předkožku uvonějí jednoduchým chirurgickým zákrokem, v podstatě ji po znecitivění krouživě rozlepí. Až to přijde k sobě, pár hodin je penis citlivý, doporučují se oplachy v heřmánku, pít a vyčůrat se. Druhý den už bývá pro chlapečk bez potíží. Mám dojem, že pak se ještě nějakou dobu překožka přetahuje a promazává, ale zůstává zachována.

Tomášek8
Kecalka 175 příspěvků 12.02.18 20:52
@doumi píše:
Ahoj, moc prosím o informaci jak probíhá operace - obřízka a následná rekonvalescence u dětí. Synovi jsou 4 roky, po repozici parafimozy (povedlo se nám udělat doma), se již 3 měsíce léčí konzervativně, bohužel bezúspěšně a stav se opět zhoršuje. Proto nám byla doporučena operace. Vůbec netuším jak mu mám vysvětlit co se bude dít a ani já nevím co nás čeká. Moc díky za jakékoli informace.

Ahoj, parafimoza nebývá důvod k obřízce. Má syn fimozu, záněty? V ČR se dělá obřízka 2-2,5× častěji než v jiných zemích. :zed: Co je to za nemocnici? :think:… Rekonvalescence po obřízce dítěte může trvat celý život, může mít sexuální, urologické a psychické následky… Zkoušeli jste SLÉZOVOU MAST:think:

Tomášek8
Kecalka 175 příspěvků 12.02.18 21:11

Na www.predkozkapenisu.cz jsou k tomu info, pak je poradna www.liborjanecek.cz. Je to primář v Kolíně a děti NEŘEŽE, pokud to není nezbytné. :kytka:

alli_li
Závislačka 3300 příspěvků 8 inzerátů 12.02.18 21:16

Musela jsem „vyguglit“ co to je ta parafimoza. Pravda, ze syn nic takoveho nemel, jemu pretahovat ve 4letech nesel vubec. Mozna pro nekoho jsem byla nezodpovedna matka, ale pri predstave, ze by mel jit pod „kudlu“ se mi jezila srst :-D
Nechala jsem to byt, na kontrole u doktorky jsem hlidala, aby mu s nim nejak nesetrne netrhla (jeji zaskok dostal pres ruku, kdyz nepochopila vetu at toho necha byt :oops: ).
Az ted v 6ti letech to jde krasne a bezbolestne a jsem moc rada, ze jsem pockala a nikam nic nehnala, pokud Tvuj syn nema problemy, tak bych jeste o tom popremyslela :think:

semisova
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 12.02.18 21:37

@doumi Byl na ni můj syn v 5 letech, operace proběhla na uro klinice Karlov v Praze. Kdyžtak nápisu SZ, pokud by byl ještě zájem.

Tomášek8
Kecalka 175 příspěvků 12.02.18 21:42

Tak zrovna VFN je v tomto oboru vrchol bezohlednosti k dětem a jejich ústavním právům. :zed:

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 12.02.18 23:51
......Mozna pro nekoho jsem byla nezodpovedna matka, ale pri predstave, ze by mel jit pod „kudlu“ se mi jezila srst…

Ve 4 letech samozřejmě nezodpovědná matka není, neboť průměr je až 10,4 roku. Jedná se o dánskou studii z 60.let a většina zemí v EU má tuto problematiku takto vyřešenou. Bez zajímavosti není, že Dánové a Češi jsou v případě této konkrétní části těla shodní a i podnebí je stejné. Rozdíl je tedy především v dospělých a nedodržování vývoje dítěte v ČR. :zed:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 06:02

Syn měl dlouhou zúženou předkožku se kterou byl problém od mala - od prvního uvolňování mastičkou dle pokynů lékaře. Nebudu popisovat stavy lepší a horší, kdy se během třeba dvou tří dnů zase předkožka přilepila. V devíti letech šel na plastiku, tento efekt vydržel 2-3 roky než se začal vyvíjet a bylo zase zle. Několikrát byl v situaci, kdy předkožku nemohl vrátit zpět. Nakonec šel na obřízku.
Pro ty, co hledají informaci, jak to bude dál, tak včetně pobytu v nemocnici byl doma cca 3 týdny, než začal více zvládat bolest a oblečené spodní prádlo, spíše mu byly hodně nepříjemné stehy, potom si na zvýšenou citlivost stěžoval ještě další 3 týdny. Některé stehy mu vypadly až okolo pátého/šestého týdne po operaci.

doumi
Závislačka 4996 příspěvků 13.02.18 09:15

@Tomášek8 před parafimozou mu šel přetahovat krásně celý. Parafimoza se stala při těžkém průběhu neštovic, kdy měl neštovice na žaludu i kůžičce a došlo tak ke zjizvení. Tři týdny měl kortikoiovou mast a po jejím vysazení při přetahování dochází stále k přiškrcování penisu. Proto byla indikovaná obřízka..

Tomášek8
Kecalka 175 příspěvků 13.02.18 15:33
@doumi píše:
@Tomášek8 před parafimozou mu šel přetahovat krásně celý. Parafimoza se stala při těžkém průběhu neštovic, kdy měl neštovice na žaludu i kůžičce a došlo tak ke zjizvení. Tři týdny měl kortikoiovou mast a po jejím vysazení při přetahování dochází stále k přiškrcování penisu. Proto byla indikovaná obřízka..

Zkuste to zkonzultovat v té poradně prim. Janečka, on rád odpoví na cokoliv. Ve 3 ze 4 pražských FN mrzačí děti často bez závažných důvodů. Jsou pro ně kšeft, nic jiného. Chystají se synovi poskytnou „péči“ v ceně měsíčních stravenek… A pak jsou tu zkušenosti se slézovou mastí. :kytka:

gin 124
Ukecaná baba ;) 2175 příspěvků 15.02.18 17:19
@alli_li píše:
Musela jsem „vyguglit“ co to je ta parafimoza. Pravda, ze syn nic takoveho nemel, jemu pretahovat ve 4letech nesel vubec. Mozna pro nekoho jsem byla nezodpovedna matka, ale pri predstave, ze by mel jit pod „kudlu“ se mi jezila srst :-D
Nechala jsem to byt, na kontrole u doktorky jsem hlidala, aby mu s nim nejak nesetrne netrhla (jeji zaskok dostal pres ruku, kdyz nepochopila vetu at toho necha byt :oops: ).
Az ted v 6ti letech to jde krasne a bezbolestne a jsem moc rada, ze jsem pockala a nikam nic nehnala, pokud Tvuj syn nema problemy, tak bych jeste o tom popremyslela :think:

Průměrný věk, kdy jde ta předkožka přetahovat je až 10, 4 roku. Předčasné násilné manipulace nadělají mnohdy více škody než užitku.

https://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/…t-zastavena/

gin 124
Ukecaná baba ;) 2175 příspěvků 15.02.18 17:29
@doumi píše:

Tam bude operace asi nutná, ale není nutná zmrzačujíci amputace předkožky. Primář Janeček provádí dorzální discisi, kdy předkožka zůstane zachována. Z Prahy to máte k němu do Kolína pomalu co by kamenem dohodil. Na mou radu se za nímtřikrát trmáceli jedni až z Bratislavy.

Okopčím tu vyjádření té matky:

zuzulamimi @gin124 Dobry den. Vidim, ze tato tema stale pokracuje v hojnej debate :slight_smile:
Tak pridam svoju skusenost.
Maly 4r mal problem so zjazvenou fimozou, uz ledva cikal…na SK vsetci len obriezka, obriezka. Kontaktovala som toho pana doktora co ste mi ho spominali a bol uuuuplne uzasny, ci telefonicky a potom aj osobne. Najprv sme sli na konzultaciu, tam sme dohodli operaciu, potom siel na operaciu, ktora trvala chvilinku a hned ho doniesli muzovi (ja som nebola, siel len muz) a vsetko super zvladli. Prve dni boli tazke, jasne ze ho stipalo cikanie a tak…na zaciatku to vyzeralo hrozne ale kazdym dnom to bolo lepsie, asi treti den uz cikal ok…o 10 dni sme sli na kontrolu, tam mu ho prvykrat stiahol (kus poplackal ale v pohode) a odvtedy doma krasne stahujeme a vsetko je super. O dake tri mesiace mame poslat dr mail co je vsetko ok.
Takze kto ma diagnozu naozaj na obriezku iba a nechce to, odporucam tohto uzasneho dr a ak mate tu moznost ist tam (z Bratislavy to bolo tri hodiny), tak chodte!!!
Este raz dakujem za info, pomoc a radu :slight_smile:

gin 124
Ukecaná baba ;) 2175 příspěvků 15.02.18 17:38
@Anonymní píše:
Syn měl dlouhou zúženou předkožku se kterou byl problém od mala - od prvního uvolňování mastičkou dle pokynů lékaře. Nebudu popisovat stavy lepší a horší, kdy se během třeba dvou tří dnů zase předkožka přilepila. V devíti letech šel na plastiku, tento efekt vydržel 2-3 roky než se začal vyvíjet a bylo zase zle. Několikrát byl v situaci, kdy předkožku nemohl vrátit zpět. Nakonec šel na obřízku.
Pro ty, co hledají informaci, jak to bude dál, tak včetně pobytu v nemocnici byl doma cca 3 týdny, než začal více zvládat bolest a oblečené spodní prádlo, spíše mu byly hodně nepříjemné stehy, potom si na zvýšenou citlivost stěžoval ještě další 3 týdny. Některé stehy mu vypadly až okolo pátého/šestého týdne po operaci.

Pravděpodobně tu šlo o iatrogenní poškození předčasnými lékařskýni zásahy. Mnozí lékaři nasazují kortikoidy předčasně a neodpovědně (primář Janeček je nenasazuje vůbec) a pok to takhle dopadá.

doumi
Závislačka 4996 příspěvků 16.02.18 15:28

@gin 124 synovi ale přetahovat jde i teď, ale jakmile přetáhne, tak se škrtí… Včera nám ještě byla nabídnuta plastika předkožky. Takže by mu jen povolili tu fimozu a kůžička by byla zachována. Takže se asi budeme přiklánět k tomuto postupu. Operaci provede náš rodinný známý, plastický chirurg. Děsím se toho, kdyby se parafimoza opakovala a musel by akutně na operaci bez přípravy a třeba lékařem, o kterém nic nevím…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Honzík byl živé dítě! Hůlka a David vysvětlovali účast na pohřbu Jana Kočky

Okázale honosný pohřeb, který rodina Kočkových vystrojila svému korunnímu... číst dále >

Až Laura jednou promluví, tak to bude fičák, říká Homola o dceři

Hudebník Matěj Homola (45) je sice na cestě po indických velehorách, i do... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >