Průběh dne rodiny se 2 dětmi

Anonymní
7.3.20 12:30

Prubeh dne rodiny se 2 detmi

Ahoj, zajimal by me prosim prubeh vaseho dne, napriklad vikendu rodiny se dvema detmi, nase maji priblizne 4,5 let a 5 mesicu. V kolik vstanete napriklad a jak to u vas probiha, pokud nejedete treba na celodenni vylet. Nejedna se mi o deti jako hlavne o muze v rodine, jak uz to tak byva :oops: zna nemam prehnane naroky na sveho muze. Pripadne i v tydnu, jak to jinde vypada, nemam srovnani, s kamaradkami to neresim a nase rodina byla vzdy nestandardni. Prosim o anonym, kdybych v prubehu napsala neco soukromeho… nechlubim se tim, dekuji. Pokud nejde anonym, tak smazat.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3946
7.3.20 12:33

Tak napiste jake na nej mate naroky a hnedka v muzeme shodnotit jestli mate nebo nemate prehnane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.3.20 12:36

@Cenarius takhle to prave nechci, reknete mi, ze je to moje chyba (je) a ze se mame rozejit, je mi to jasne. Spise bych chtela vedet, jak to chodi o vikendu jinde, fakt nemam predstavu. Hlavne o to vstavani napriklad.

• Nahlásit
  • Citovat
36
7.3.20 12:36

Tak u nás to také není úplně standardní, jelikož manžel jezdí kamionem a přes týden většinou není doma. Mladší dcera vstává brzy, okolo 6 (je jí 3,5 roku), starší (5,5 roku) jak kdy, ale třeba tak v 9. O víkendu většinou vaříme, uklízíme, nějaký ten nákup a pokud není nějaká akce, tak děláme práce okolo domu a zahrady. Něco děláme společně s manželem, něco každý zvlášť. Jak kdy, podle času a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
565
7.3.20 12:44

Dvě děti 3 roky a 5 let. Dnes: děti vstavaly o půl šesté, do šesti jsme se valeli všichni u nás v posteli, pak pohádky do cca 7. Pak snídaně atd., manžel jel nakoupit pečivo. Pak si děcka hrála, manžel prevlekal povlečení, vysával, děcka s ním, já vařila. V cca 9 šli děti a manžel umývat auto na dvůr. V cca 10 došli všichni domů z venku, dělali jsme s plastelínu, malovali, manžel šel k PC. V 11 oběd. Teď mladší spí, starší je s tátou, hrají karty. Odpo jdeme na karneval všichni.
Dnešek pro mě odpočinkový, není to tak vždy, přes týden je mám víc na starost já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
369
7.3.20 12:52

O nestandartni rodine bych ti mohla vypravet romany:D
Ne u nas je mensi 6 mesicu a starsi 2 roky a 4 mesice. Ja rodicak, muz OSVC. Pokud je to v tydnu, tak mensi chodi do soukrome skolky, 2 dny v tydnu do jedne casti mesta a 3 dny v tydnu u nas na,, vesnici,,. Rano ji veze bud muz, kdyz ma nekde zakazku a je to okolo 8 hodiny, nebo ja i s mladsi. Ta mi v aute bud usne, a pak mam cas to vzit pres obchod anebo neusne a sviham domu jit ji uspat v kocaru. Kdyz je muz doma, sedi vetsinou u pocitace nebo se vrta v dome. Dopoledne se mladsi nevenuje vubec, nebo jen velmi sporadicky. Ale taky se umi postarat, to zas jo. Doma na na nic nesahne vetsinou, obcas uvari obed. Odpoledne okolo pul 4 se snazime vyzvednout starsi, zas podle toho jak jsou naplanovane ruzne pochuzky, nekdy jdu pro ni s kocarem a se psem, nekdy se podari uspat mensi a kdyz je muz doma necham mu ji tady a jdu pro starsi sama. Na plavani se starsi jde ten kdo chce, zas podle vytizenosti. Odpoledne kdyz je doma je s nim starsi venku (podle pocasi), nekdy jsme venku vsichni (zavisi na spani mimina). Veceri vetsinou dela on, ja se venuju holkam a kolem 7 beru mimino, jdu uspavat, on ma jeste tak hodinu starsi dole a pak ji jde okoupat a ulozit. Teda v pripade ze je doma:D Takhle to vypada jako idealni zapojeni, no ma to sve mouchx a obcas i masarky:D doma uklizi az kdyz neni pro same hracky a bordel ze psa kam slapnout, mycku za 5 let tady jeste nevzal na vedomi, vse necha na lince a drezu. Nakupy pro domacnost a deti to vse resim ja. Kdyby to bylo na nem tak holky chodej ve slamenych laptich a ji klobasy a spek (mame domaci) :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.3.20 12:55

Dobre, dekuji.
U nas mladsi vstava kolem 6, starsi kolem 7. Manzela musim z postele tahat (je to na dyl) a vetsinou vyleze az v 9. My davno po snidani a uz uklizim. Pak si sedne k tabletu, radiu a sedi a sedi do te doby, nez ja zase nezacnu rypat intenzivne, at jde neco delat (ukol musim vymyslet ja - treba vyklidit mycku, celodenni ukol. Asi je to zbytecne tu psat, katastrofa u nas no :oops: vse delam ja v podstate. Jenze to uz nestiham a tak se hadame :zed: ze ho nezmenim vim, jen se uz neumim ovladat :zed: premyslim o pani na vypomoc :oops: a prijdu si neschopne :roll: potrebuju naucit se ho ignorovat :oops: Proste takovy byl odjakziva no, ale neumim se pres to prenest ted

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.3.20 12:57

@rasaNori prectu si to za chvilku, jo :) musim jit. Ja myslela nestandardni, ve ktere jsem vyrustala ja, vis.

• Nahlásit
  • Citovat
565
7.3.20 13:03

Manžel měl taky tendenci utíkat PC, ale po mnoha a mnoha debatách nakonec pochopil, že když se jim bude alespoň hodinu denně věnovat, tak bude mít doma spokojenější ženu. :mrgreen: U nás je ideální dvůr a zahrada, tam se s nimi zabaví, pracují spolu. Jinak manžel raději bude uklízet nebo pojede na nákup než by si „hrál“, takže doma pomáhá bez problémů… s dětmi jej baví právě deskovky a karty (a na to už musí být dítě starší), dřív se moc nezapojoval do hraní. Takže teď to máme třeba fajn, ale dřív jsme taky měli každý jinou představu a téměř všechen čas jsem dětem věnovala já, ale je pravda, že on docela uklizel vždy, čímž mi ulevil od povinností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3440
7.3.20 13:04

U nad nikdy nemely vikendy standardni prubeh. Kluci vstavali kolem 8 hod, mladsi i pozdeji je sova. Ja obvykle 2 vikendy v mesici slouzim, pak je vsechno plne v rezii manzela, coz obvykle resil tim, ze jel s klukama na celodenni vylet, nebo na chatu, k babicce apod. Uvarit umi ale zbytek domacich praci mu nic nerika, takze pro me byla vzdycky lepsi varianta, kdyz doma nebyli. Spolecne vikendy se take snazime travit pryc, od kvetna do zari jezdime na chatu nebo na vylety, jinak opet rano kolem 8-9 vstaneme, po snidani naplanujeme den, kino, bazen, pripadne nejake nakupy, bud varim doma nebo si na obed zajdeme, vecer obvykle jdeme na hokej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15835
7.3.20 13:05
@Anonymní píše:
@Cenarius takhle to prave nechci, reknete mi, ze je to moje chyba (je) a ze se mame rozejit, je mi to jasne. Spise bych chtela vedet, jak to chodi o vikendu jinde, fakt nemam predstavu. Hlavne o to vstavani napriklad.

no takto u malych deti to prece diktuje cas, kdy vstavaji ony. Obzvlaste u 5 leteho mimca.

U nasi prvorozene jsme hodne dlouho vstavali kolem 5 ranni, protoze princezna se budila nekdy po 5 a vyzadovala si okamzitou pozornost. Ted na trech letech se budi nejpozdeji v 7. Ono to je ale jedno, protoze syn 2m se budi nekdy po 4 ranni a pokud jeste potom usne, stoji to za pendrek.

Takze i kdybychom 1000× chteli spat pres vikend, tak to proste nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9510
7.3.20 13:06

Cca do 2 let mladšího dítěte jsem o víkendu v 90% ráno vstala s dětmi já, často jsem i manžela posílala vyspat se alespoň 1 den z víkendu na chalupu nebo k rodičům (obzvlášť když se vracel v pátek večer ze služebky a děti už by stejně vzhůru skoro neviděl). Přijel v sobotu na oběd vyspaný a odpočatý, a často po obědě zabavil děti a já si třeba šla dát šlofíka.
Zhruba od 2 let mladšího dítěte se snažíme se tak 2× měsíčně o víkendu vystřídat, že mám např. noc z pátku na sobotu sama pro sebe a noc ze soboty na neděli manžel. To je výhoda mít 2 nemovitosti v blízkém dosahu. Ty 2 dny v měsíci, kdy ráno nemusím vstávat a můžu se válet v posteli do 11h a užívat si třeba ticho a knihu, jsou k nezaplacení.
Když jsem na rodičáku manžela posílala vyspat se, tak mi některé kamarádky říkaly, že jsem až příliš tolerantní. Když mi to teď manžel vrací, tak mi ty samé kamarádky docela závidí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
640
7.3.20 13:06

Domácnosť s 1 dieťaťom-7r. Vstávame okolo 8, niekedy si pospím trochu dlhšie. Muž so synom čaká v obýváku kým vstanem, pripravím im jedlo, uvarím nám kávu, potom upratujem (muž niekedy pomáha s vysávaním, utieraním prachu, umytím podlahy), syn sa hrá na PC, potom varím, obedujeme, poobede navštevujeme babičky alebo ideme na nákupy. Prišerná otrava, hlavne v zime, inak chodíme von a po výletoch, menej upratujeme aj varíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
247
7.3.20 13:07

U nás vstáváme všichni kolem půl sedmé a pak společně snídáme. Po snídani jde muž s mým synem dělat něco ven. Já jdu ke zvířatům a když potřebuji, jdou mi pomoct. Doufám, že ten tvůj aspoň vydělává dost peněz a máš tak aspoň tu práci služky dobře vykompenzovanou. Chápu tě, jak tě to musí žrát.. nicméně, tak jak to máš ty, to má strašně moc ženskejch doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
7.3.20 13:07

U nás - děti skoro 7 a skoro 4. Většinu věcí řeším já, ale jsem doma, i když v pátém měsíci. Manžel vodí syna na hokej (teď chodí i dcera - na bruslení - tak chodí s nimi), syna vodí na logopedii. Vše jim ale musím nachystat - jídlo, věci s sebou, muž nemá vůbec představu, kde co mají. Úklid, vaření, úkoly, skoro vše kolem dětí řeším já. Rekonstruujeme, tak to teď manželovi zabere čas, plus pracuje jako OSVČ z domu. Momentálně se dohadujeme, protože je mi dost špatně a únava a pomoci moc nemám. Je fakt, že s domem jsou teď starosti a manžel i vydělá, ale nedělám si iluze, že až ta rekonstrukce skončí, bude to lepší, navíc ještě s miminem. No, holt mám, co jsem chtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama