Průběh hluboké žilní trombózy

10.4.21 02:02

Průběh hluboké žilní trombózy

Dobrý den, dneska mi byl zjištěn malý tromb ve vena fibularis (lýtková žila). Nemá někdo také zkušenosti s menším trombem? Vím jen jak vypadají HDŽ s tromby po celých nohou. Předpokládám, že můj průběh by měl být lepší. Dostala jsem hned xarelto, začala jsem léčbu hned. Nohu nemám nateklou, modrou ani nic jiného. Jen pocit tlaku v noze, to je celé. D dimery 0,54. Děkuji za zkušenosti. +jak to je s chozením? Mně doktor na interne řekl, že mám spíš ležet a mít nohu nahoře. Babičce, která měla asi tak podobně vážnou tromboza, řekli, že má spíš chodit a že lezení je horší… Každý říká něco jiného

Příspěvek upraven 10.04.21 v 07:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
364
10.4.21 02:45

Tak ja mam hlubokozilni trombózu, mam to už více jak půl roku… 2× denně injekce na ředění krve a i pí takové době mam ty dedimery vyšší. Není to odpověď, ale předpokládám, že ta léčba u Tebe bude mnohem kratší a rychlejší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68879
10.4.21 08:52
@Kristyna.Cerna píše:
Dobrý den, dneska mi byl zjištěn malý tromb ve vena fibularis (lýtková žila). Nemá někdo také zkušenosti s menším trombem? Vím jen jak vypadají HDŽ s tromby po celých nohou. Předpokládám, že můj průběh by měl být lepší. Dostala jsem hned xarelto, začala jsem léčbu hned. Nohu nemám nateklou, modrou ani nic jiného. Jen pocit tlaku v noze, to je celé. D dimery 0,54. Děkuji za zkušenosti. +jak to je s chozením? Mně doktor na interne řekl, že mám spíš ležet a mít nohu nahoře. Babičce, která měla asi tak podobně vážnou tromboza, řekli, že má spíš chodit a že lezení je horší… Každý říká něco jinéhoPříspěvek upraven 10.04.21 v 07:28

Obvykle se to komplet vyčistí. Ale je to samo individuální. Pohyb ani. Pokud sedíš, tak spíše nohu nahoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68879
10.4.21 08:54
@mota píše:
Tak ja mam hlubokozilni trombózu, mam to už více jak půl roku… 2× denně injekce na ředění krve a i pí takové době mam ty dedimery vyšší. Není to odpověď, ale předpokládám, že ta léčba u Tebe bude mnohem kratší a rychlejší…

U provokovane trombózy je min léčba 3m. U trombózy vzniklé bez příčiny (idiopaticka) min půl roku. Bez ohledu na lokalizaci a velikost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1479
10.4.21 17:39

Ahoj,
já měla menší tromb nad kotníkem.
10/12 jsem jela na pohotovost s divnou bolestí kotníku, dva dny před tím mi otekl bez úrazu a bolel na vnitřní straně jen na lehký dotek.
Na usg diagnostikovaná HŽT, píchli mi Clexane a dali Xarelto.
Xarelto jsem brala 21 dní 2× denně jednu krabičku a pak jednou denně další gramáž, ale začla jsem po něm silně menstruačně krvácet a nechtělo to přestat.
Tak jsem v půlce února šla na kontrolu k cévní, tam žádná sraženina na sonu už nebyla, nasazen na 10 dní Fraxiparine do břicha a po těch 10 dnech jsem šla znovu na kontrolu, noha stále čistá, tak vysazeno.
Udělali mi genetické testy na Leidena apod, protože to byla moje druhá tromboza v životě, ty jsou ok.
Jsem jen pozorovaná, mám dělat vše pro prevenci, nosit punčochy, dlouho nesedět a když už tak s nohama nahoře apod…

Co se týká pohybu, tak pět dní jsem měla spíš sedět s nohou nahoře, pak už běžně… Ale ne něco, kde by se mi nějak extra rozpumpovala krev, takže chůze doporučena jako nejlepší.

Příspěvek upraven 10.04.21 v 17:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.4.21 17:39
@Lama Lama píše:
Obvykle se to komplet vyčistí. Ale je to samo individuální. Pohyb ani. Pokud sedíš, tak spíše nohu nahoru.

Spíš lezim.. Občas pro něco jdu, tak vstanu. Když sedím, tak mám vždy nohu nahoře. Bojím se ale trombozy z nečinnosti.. :D mám oroste pocit, že bych měla chodit, neboli to skoro vůbec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.4.21 17:41
@Kacatko1986 píše:
Ahoj,
já měla menší tromb nad kotníkem.
10/12 jsem jela na pohotovost s divnou bolestí kotníku, dva dny před tím mi otekl bez úrazu a bolel na vnitřní straně jen na lehký dotek.
Na usg diagnostikovaná HŽT, píchli mi Clexane a dali Xarelto.
Xarelto jsem brala 21 dní 2× denně jednu krabičku a pak jednou denně další gramáž, ale začla jsem po něm silně menstruačně krvácet a nechtělo to přestat.
Tak jsem v půlce února šla na kontrolu k cévní, tam žádná sraženina na sonu už nebyla, nasazen na 10 dní Fraxiparine do břicha a po těch 10 dnech jsem šla znovu na kontrolu, noha stále čistá, tak vysazeno.
Udělali mi genetické testy na Leidena apod, protože to byla moje druhá tromboza v životě, ty jsou ok.
Jsem jen pozorovaná, mám dělat vše pro prevenci, nosit punčochy, dlouho nesedět a když už tak s nohama nahoře apod…

Co se týká pohybu, tak pět dní jsem měla spíš sedět s nohou nahoře, pak už běžně… Ale ne něco, kde by se mi nějak extra rozpumpovala krev, takže chůze doporučena jako nejlepší.

Příspěvek upraven 10.04.21 v 17:40

Já mám mutaci mthfr homozygot, je mi 23, děsný. Xarelto mám také jako vy, teď beru 15mg 2× a poté 20mg 1× denně. MS se dost bojím… Šlo to nějak nebo to prostě nebylo k vydržení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1479
10.4.21 19:42

@Kristyna.Cerna No… ja ji mam normalne silnou, ale tohle byla sila, musela jsem mit plenky pro dospele a teklo to ze me fakt jak kohoutek :-(((

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.4.21 20:09
@Kacatko1986 píše:
@Kristyna.Cerna No… ja ji mam normalne silnou, ale tohle byla sila, musela jsem mit plenky pro dospele a teklo to ze me fakt jak kohoutek :-(((

Jezis to snad ne, až tak??? Já to běžne mám asi normálně silný, řekla bych, tak snad to nebude tak šileny.. Bojím se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1479
10.4.21 20:13

@Kristyna.Cerna bohuzel… ale bylo to dost tim xareltem, pry se to stava rikala cevarka no.. jako jeden z nezadoucich ucinku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.4.21 20:38
@Kacatko1986 píše:
@Kristyna.Cerna bohuzel… ale bylo to dost tim xareltem, pry se to stava rikala cevarka no.. jako jeden z nezadoucich ucinku…

Já ho beru 3 dny… Tak se dost bojím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.4.21 20:38
@Kacatko1986 píše:

A žádné vedlejší účinky jste neměla? Třeba krvácení z/do gitu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1479
10.4.21 20:53

@Kristyna.Cerna nn nic jinyho.. Jinak tohle krvaceni mimo cyklus mi zaclo asi po mesici… uvidis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat