Průběh3. těhotenství po dvou císařích

8087
8.4.16 18:42

průběh třetího těhotenství po dvou císařích

Ahoj holky. První dva kluci byli po roce a oba císařem. První akutní druhý, protože to bylo po roce. Nepamatuju si však, že by mě u druhého těhotenství nějak bolela jizva a nebo se jakkoli ozývala. Teď jsem překvapena, že pohyby cítím přímo jakoby do jizvy a dost jizvu cítím :think: měla jste to některá taky? ještě mě zajímá jestli když mě čeká třetí sekce mě vezmou nějak dřív? třeba 38+0? asi je to jak která porodnice že? Snad to nic neznamená, že jizvu cítím. Není to nijaká velká bolest to ne, ale prostě vím o tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8.4.16 18:47

Mám 2 cs, třetí nebude, nechápu proč by tě měli brát dříve? to se dělá jen u cukrovky.nebo vys. tlaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31690
8.4.16 19:41

Dříve můžou a nemusí, možná budou měřit jizvu. známá to tak měla, a císaře jí naplánovali až ais na 39+4. o to, ž ejizvu cítíš, bych se při další kontrole zmínila na gyndě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
8.4.16 20:02

Ahoj,
trochu offtopic, mám za sebou taky už 2 porody CS kvůli anomálii na děloze. Když jsem se ptala v nemocnici jestli můžu mít ještě třetí dítě tak mi řekli, že jo, ale musela bych být hodně sledovaná a můj Gyndr mi řekl, že jestli chci přežít tak se o to nemam pokoušet :?.

Tobě nic takového neřekli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1150
8.4.16 20:07

Ahoj,
já mám dvakrát dvojčata sekcí (s odstupem tří let) a pak po roce a půl další dítě, čili otěhotněla jsem ani ne rok po poslední sekci. Nikdo s tím neměl absolutně žádný problém, nikdo nic nenaznačoval, s mým gynekologem jsme i probírali možnost rodit přirozeně. To nakonec nešlo kvůli poloze (malá byla napříč), ale třetí sekce byla v pohodě. Další těhotenství mi operatér už nedoporučil. Obecně to ale záleží na stavu dělohy, důvodech k sekci a tak dál, nelze vůbec říct, že bys po dvou, po třech nebo i počtyřech sekcích už dítě mít NESMĚLA. Jsou ženy, které měli sekcí 7 a jsou v pořádku. Už to ale samozřejmě není norma.
Jinak mě jizva děsně bolela na začátku druhého těhotenství (to bylo víc jak 2 roky po první sekci) a měla jsem strach, ale časem se děloha vytáhla a ke konci těhotenství už bolesti nebyly. Naopak ve třetím těhu jsem jizvu necítila vůbec (ale zase, srovnávám těhotenství s dvojčaty a těhotenství s 1 dítětem, což je prostě jiné).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.4.16 20:13
@Ronja píše:
Ahoj,
já mám dvakrát dvojčata sekcí (s odstupem tří let) a pak po roce a půl další dítě, čili otěhotněla jsem ani ne rok po poslední sekci. Nikdo s tím neměl absolutně žádný problém, nikdo nic nenaznačoval, s mým gynekologem jsme i probírali možnost rodit přirozeně. To nakonec nešlo kvůli poloze (malá byla napříč), ale třetí sekce byla v pohodě. Další těhotenství mi operatér už nedoporučil. Obecně to ale záleží na stavu dělohy, důvodech k sekci a tak dál, nelze vůbec říct, že bys po dvou, po třech nebo i počtyřech sekcích už dítě mít NESMĚLA. Jsou ženy, které měli sekcí 7 a jsou v pořádku. Už to ale samozřejmě není norma.
Jinak mě jizva děsně bolela na začátku druhého těhotenství (to bylo víc jak 2 roky po první sekci) a měla jsem strach, ale časem se děloha vytáhla a ke konci těhotenství už bolesti nebyly. Naopak ve třetím těhu jsem jizvu necítila vůbec (ale zase, srovnávám těhotenství s dvojčaty a těhotenství s 1 dítětem, což je prostě jiné).

no chtěla bych vidět někoho, kdo měl 7 císařu, já myslím že po 4 je ůtrum, já mám útrum po 2-apírově tenká stěna, srůsty. ale jsou v poho i po třech. mě nikdy jizva nebolela.ale je mezi dětmi 4 roky.po roce to chce fakt odvahu, možnost prasknutí je velké, prý do pár minut je člověk v limbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1150
8.4.16 20:50
@mirecekblbecek píše:
no chtěla bych vidět někoho, kdo měl 7 císařu

Tady si třeba počti od paní, která jich má za sebou 9:

http://manymcdaniels.com/…stories-html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
8.4.16 21:26

@mirecekblbecek určitě takové případy jsou. Obecně se doporučují nanejvýš tři, ale v dnešní době už není ani více žádná výjimka. Přihlíží se samozřejmě k více okolnostem a to k hlavně k celkovému stavu, dělohy, jizvy atd. Někomu už se nedoporučuje po dvou císařích jít do dalšího těhotenství. Je to jen o schponosti těla regenerovat se, je to prostě individuální záležitost tak jako všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2484
10.4.16 10:07

Aktualne jsem potreti tehotna, mam za sebou 2 cisare, posledni pred rokem a pul. Jizvu jsem si nechala pred tehotenstvim zkontrolovat a je ok. Zatim ji necitim, nemam zadne problemy, ale ja malo pribiram a mam i male deti pokazde a ani potreti to nebude jinak. Vlastne jedine, na co me doktor upozornil je, ze treti porod uz musi byt cisarem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.4.16 12:07
@Ter85 píše:
Aktualne jsem potreti tehotna, mam za sebou 2 cisare, posledni pred rokem a pul. Jizvu jsem si nechala pred tehotenstvim zkontrolovat a je ok. Zatim ji necitim, nemam zadne problemy, ale ja malo pribiram a mam i male deti pokazde a ani potreti to nebude jinak. Vlastne jedine, na co me doktor upozornil je, ze treti porod uz musi byt cisarem.

je zajímavé, že po 2 cs automaticky císař, zajímalo by mne, jestli je to tak vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2484
10.4.16 12:59
@mirecekblbecek píše:
je zajímavé, že po 2 cs automaticky císař, zajímalo by mne, jestli je to tak vždy.

Me tvrdili, ze ano, ze po 2 cisarich je treti automaticky, ze je to nejaky ten jejich „papirovy“ postup. Ale jestli treba v „alternativnich“ porodnicich typu Vrchlabi by k tomu pristupovali jinak, nevim. Ja si pockam, jak se prcek natoci, kdyby mel dobrou polohu (predchozi CS jsem mela kvuli patalogicke poloze KP), tak asi jeste to zkonzultuji i jinde a s vice doktorama, ale nezusim, jaka jsou tam rizika. Priznam se, ze ani nevim, jak je to treba v zahranici. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.4.16 16:36
@Ter85 píše:
Me tvrdili, ze ano, ze po 2 cisarich je treti automaticky, ze je to nejaky ten jejich „papirovy“ postup. Ale jestli treba v „alternativnich“ porodnicich typu Vrchlabi by k tomu pristupovali jinak, nevim. Ja si pockam, jak se prcek natoci, kdyby mel dobrou polohu (predchozi CS jsem mela kvuli patalogicke poloze KP), tak asi jeste to zkonzultuji i jinde a s vice doktorama, ale nezusim, jaka jsou tam rizika. Priznam se, ze ani nevim, jak je to treba v zahranici. :oops:

mi tvrdili to samé, přikláním se spíše k tomu, že tělo je líné, císař je spíš nutnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
23.5.17 08:07

Zdravim, taky me ceka 3. CS s odstupem 2 roky u obou jizev. U druheho tehotenstvi me jen trosku tahala ta jizva ale nic zasadniho, ale ted u toho 3ho se trosku bojim - prtoze jizvu stale citim - obcas a fakt jsem zvedava jak to bude s postupujicim tehu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat