Reklama

Průchodnost vejcovodů - laparoskopie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MadammeLu
Povídálka 38 příspěvků 07.09.18 11:18
Průchodnost vejcovodů - laparoskopie

Dobrý den,

jsem příští měsíc objednaná do nemocnice na laparoskopii - na průchodnsot popřípadě odstranění nefunkčního vejcovodu. Jsme zaregistrovani v Gennetu, takže miliony testování a požadavků a mezitím byl i tento. Mám spíš strach, aby mi nevzali oba, pokud budou nefunkční. Máte některá s tímto zkušenost? Otěhotněly jste?

Mám diagnostikovanou endometriozu, tkže s tím i další komplikace.
Zatím s přítelem lítáme po testech. Přítel jde příští týden na spermiogram atd atd. Je toho hodně.
Máte některá zkušenost s odebráním vejcovodů? Otěhotněly jste?

Děkuji za reakce. :kytka:

Reklama

Reakce:

tininas
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 07.09.18 12:23

Ahoj.

Podstoupila jsem laparoskopii na průchod vejcovodů v roce 2014 v Hloubětíně.

Měla jsem taktéž endometriózu a jako bonus srůsty po zpackané operaci slepého střeva.

Při laparoskopii zjistili, že jeden vejcovod musí pryč. Ten druhý zachovali, ale i po částečném rozrušení srůstů mi bylo řečeno, že je prakticky nepoužitelný a jinak než přes IVF to nepůjde.

Podstoupili jsme IVF v Pronatalu - úspěšně hned na poprvé. :)

Poté jsme se samozřejmě nechránili, protože jsme předpokládali, že jsem neplodná. A ejhle. Já byla za 3 měsíce od porodu zase těhotná.

Takže mezi syny je rozdíl rok a 14 dnů. :)

Držím pěsti.

MadammeLu
Povídálka 38 příspěvků 07.09.18 12:26

@tininas Takové pozitivní zprávy se pěkně čtou :-) :kytka:
My máme naplánovanou inseminaci, pokud budou vejcovody v pořádku, tak snad…
Pokud ne, tak jste teda ihned IVF, ano? to je super.

A v nemocnici po operaci byly nějaké obtíže, byla jsi tam dýl, když ti odebírali vejcovod?

tininas
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 07.09.18 13:01
@MadammeLu píše:
@tininas Takové pozitivní zprávy se pěkně čtou :-) :kytka:
My máme naplánovanou inseminaci, pokud budou vejcovody v pořádku, tak snad…
Pokud ne, tak jste teda ihned IVF, ano? to je super.A v nemocnici po operaci byly nějaké obtíže, byla jsi tam dýl, když ti odebírali vejcovod?

Ahoj.

My taky měli naplánované IUI (tedy tu inseminaci), ale tím, že jsem neměla funkční ani jeden vejcovod, tak hned doporučení na IVF.

Nemám srovnání, kdy by mě pustili, pokud by průchodnost dopadla dobře, ale 3. den po operaci jsem šla domů.

Žádné komplikace s hojením nenastaly. Ani po operaci to nebolelo, spíš jakoby štípalo - přesně jsem mohla určit ty místa, kde doktor vejcovod uřízl. :)

Ale 3. den už o ničem nevěděla. :) Operaci jsem podstoupila v polovině července a začátkem září už bylo naplánované IVF. Čeká se prakticky jen na menstruaci. Takže to jde rychle.

Mně se ale kvůli endometrióze objevila cysta, takže se IVF odkládalo a musela jsem na punkci. Ale na to operace neměla vliv. Já na ně trpěla už předtím, to se Tě určitě netýká.

Takže i kdybys náhodou přišla o oba vejcovody, nic se neděje. Pro IVF jsou důležité jiné funkční orgány.

Přeju moc štěstí a ať příští rok touto dobou jsi máma. :)

Edit: Gramatika

Příspěvek upraven 07.09.18 v 14:06

MadammeLu
Povídálka 38 příspěvků 07.09.18 13:30

@tininas Já právě na cysty taky trpěla. A jednu laparo jsem měla kvůli cystě taky…
Děkuju moc za info a děkuju :kytka: :andel:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama