Průchozí ložnice nebo dětský pokoj???

20.6.15 09:27

průchozí ložnice nebo dětský pokoj???

Ahoj všem, jelikož se chystáme na drobné stavební úpravy v bytě a nemůžem se s manželem shodnout, zajímal by mě váš názor :-)
Máme byt 2+1, bohužl tak blbě řešený, že jsou všechny místnosti v řadě a tudíž průchozí. Dosud to nevadilo, protože prostřední je obývák a tam průchoďák nevadí. Zadní a zároveň největší pokoj jsme se rozhodli přepažit, abychom měli samostatnou ložnici a samostatný dětský pokoj (máme dceru téměř 2 roky a druhé mimi na cestě). Bohužel jeden z těchto pokojů bude opět průchozí :-(( a řešíme, jestli do průchoďáků dát děti - což nám asi umožní větší dohled nad nima, na druhou stranu se bojím že by je mohla rušit TV z obýváku nebo jestli tam dáme naší ložnici, což zase připraví o jakýkoli klid a soukromí nás… máte s tím někdo zkušenosti? co myslíte? díky moc za jakékoli vaše názory! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19053
20.6.15 09:35

@xmarm121 já bych teda udělala průchozí dětský pokoj! :-) Ložnici určitě ne. A televize přece nehraje tak nahlas, aby to rušilo děti ne? A pokud ano, tak prostě ztlumte zvuk. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1844
20.6.15 09:40

Taky bych dala průchozí dětský pokoj, ložnice je přece jenom moje soukromí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56523
20.6.15 09:49

J8 teda rozhodně průchozí ložnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26869
20.6.15 09:50

Za mě rozhodně průchozí ložnici… my to tak měli taky když jsem byla malá.

1. Do ložnice se budete chodit jen vyspat, tedy v běžném provozu přes den nikoho procházení dětí nebude rušit. Navíc chodítě jistě spát později než děti, takže odpadne noční plížení se dětským pokojíčkem abyste je nevzbudili.
  1. Přes den si děti budou zvát do pokoje návštěvy. Ano, je sice „blbé“, že budou procházet přes vaši ložnici, ale zase budou zavření ve vzdálenější místnosti a vy budete mít v obýváku klid a děti pocit většího soukromí. (to jsem já jako malá ocenila)
  1. Až přijdou do puberty a budou chtít, nedejbože, utíkat v noci z domu na mejdan… bude to pro ně náročnější když budou muset projít přes vás :mrgreen: To samé když se budou z mejdanu vracet. Budete mít dokonalý přehled o čase a alkoholovém opojení :mrgreen:
  1. Vezmu-li to z pozice dítěte… vadilo by mi kdyby rodiče chodili spát přes můj pokoj. O to víc v pubertálním věku. Když si představím, že budu mít v pokoji kámošku, budeme si povídat, probírat chlapy, nedejbože se převlíkat a líčit a najednou projde táta s tím, že si něco zapomněl v ložnici… vadilo by mi to hodně. Dítě potřebuje mnohem víc soukromí než se zdá… více než dospělý člověk. :nevim:

Takže za mě, z pozice dítěte, které mělo pokojík jako poslední místnost a z bytu jsem musela 18 let chodit přes ložnici rodičů… rozhodně průchozí ložnici rodičů. Naši se skutečně chodili do ložnice jen vyspat, takže denním provozem jsem procházením nikoho nerušila. ;) :palec:

Příspěvek upraven 20.06.15 v 09:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
20.6.15 09:51

Rozdhoně průchozí ložnici. @Diggy děti na soukromí nárok nemají? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
20.6.15 09:52

@Cmochy Krásně si to napsala :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26869
20.6.15 09:53
@radkka píše:
@Cmochy Krásně si to napsala :palec:

Vlastní zkušenost… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
20.6.15 10:16

Řešíme teď něco podobného a budeme dělat průchozí ložnici do doby, než dětský pokoj přestěhujeme do podkroví (tzn. minimálně na pět let). Kromě výhod, které tu už padly přidám ještě to, že když se bude syn chtít v noci nebo k ránu někam vydat, bude muset přes ložnici projít a tím nás vzbudí - což je za mě plus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3376
20.6.15 10:23

Tak my průchozí ložnici máme a to mmj. z důvodů popsaných @Cmochy :palec: Navíc chlap vstává velmi brzo tak by je ráno budil. Postel máme za zástěnou, takže nám tam návštěvy nečumí a i kdyby tak nevím na co, je tam jen ta postel :lol: Soukromí máme dost, děti v noci spí :nevim: Pamatuju si jak mě deptalo, když mě rodiče courali přes pokoj a to nechodili do ložnice, jen do takového kumbálu, takže ne moc často.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5827
20.6.15 10:25

Vyměnit byt :) Já bych nemohla mít průchozí žádnou místnost :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13534
20.6.15 10:26
@Cmochy píše:
Za mě rozhodně průchozí ložnici… my to tak měli taky když jsem byla malá.
  1. Do ložnice se budete chodit jen vyspat, tedy v běžném provozu přes den nikoho procházení dětí nebude rušit. Navíc chodítě jistě spát později než děti, takže odpadne noční plížení se dětským pokojíčkem abyste je nevzbudili.
  1. Přes den si děti budou zvát do pokoje návštěvy. Ano, je sice „blbé“, že budou procházet přes vaši ložnici, ale zase budou zavření ve vzdálenější místnosti a vy budete mít v obýváku klid a děti pocit většího soukromí. (to jsem já jako malá ocenila)
  1. Až přijdou do puberty a budou chtít, nedejbože, utíkat v noci z domu na mejdan… bude to pro ně náročnější když budou muset projít přes vás :mrgreen: To samé když se budou z mejdanu vracet. Budete mít dokonalý přehled o čase a alkoholovém opojení :mrgreen:
  1. Vezmu-li to z pozice dítěte… vadilo by mi kdyby rodiče chodili spát přes můj pokoj. O to víc v pubertálním věku. Když si představím, že budu mít v pokoji kámošku, budeme si povídat, probírat chlapy, nedejbože se převlíkat a líčit a najednou projde táta s tím, že si něco zapomněl v ložnici… vadilo by mi to hodně. Dítě potřebuje mnohem víc soukromí než se zdá… více než dospělý člověk. :nevim:
Takže za mě, z pozice dítěte, které mělo pokojík jako poslední místnost a z bytu jsem musela 18 let chodit přes ložnici rodičů… rozhodně průchozí ložnici rodičů. Naši se skutečně chodili do ložnice jen vyspat, takže denním provozem jsem procházením nikoho nerušila. ;) :palec:

Souhlas. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13534
20.6.15 10:27
@krtek7489 píše:
Vyměnit byt :) Já bych nemohla mít průchozí žádnou místnost :nevim:

Ještě větší souhlas. :mrgreen:
Ke všem těm vyjmenovaným výhodám si ještě postavte to, že až si budete chtít v noci užít, děti budou courat na záchod. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5827
20.6.15 10:29
@Litta píše:
Ještě větší souhlas. :mrgreen:
Ke všem těm vyjmenovaným výhodám si ještě postavte to, že až si budete chtít v noci užít, děti budou courat na záchod. :think:

No právě. Každý tu píše, že se stejně chodí do ložnice jen vyspat. My tedy v ložnici děláme i jiné věci :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28762
20.6.15 10:31

Průchozí pokoje je mor.
Já bych se vykašlala na celej obývák-ruku na srdce, nač ho vlastně máte? Kvůli televizi? Nebo návštěvám? Nebo na utírání prachu pod skleničkama?
Máte malej byt, tak ho uzpůsobte sobě a dětem - návštěvy v kuchyni, jídelní stůl bohatě stačí, dětem zadní pokoj, kde je jistě plno prostoru, tak at´ho mají a vám průchozí ložnici. Klidně i se sedačkou, i tak se dá. Nebudete ani první, ani poslední.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama