Prudké schody a nájezd na kočárek u panelového domu

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9259
23.1.22 18:27

Prudké schody a nájezd na kočárek u panelového domu

Ahoj, ptám se spíš ze zoufalství, protože se mi asi nikdo neozve, ale co kdyby.. Máme u domu hodně prudké schody a přes ně nájezd na kočárek. V důsledku té prudkosti s kočárkem nesjedu. Musím kočárek naklonit na dvě zadní kola, „poposkočit“ na nájezd a udržet celou váhu nakloněného kočárku na těch dvou kolech a takto sjet až dolů. Je to moc velká váha, na kterou nemám sílu, navíc mám teď po těhot. kýlu, tak ani nic těžkého tahat nesmím. Nesjedu v létě, natož v zimě, když ten kovový nájezd klouže. To samé pak zpátky, když bych měla na těch dvou kolech kočárek vytáhnout nahoru :zed: SVJ jsem oslovila, ale asi nic nevymyslí. Neřeším to poprvé, ale nechci pořád čekat až přijde manžel z práce, abych se dostala s dětmi ven :zed: Budeme stavět, ale to dřív prtě začne chodit, než dostavíme, takže potřebuju ještě nějak vyřešit tenhle panelákový problém.

Zvažovala jsem nechat kočárek v autě a s dítětem na ruce sejít schody, ale co si budeme povídat, není to zrovna bezpečné a praktické, když je člověk ověšen ještě taškama a má s sebou další dítě, a tahat kočárek z auta s tou kýlou je taky blbý řešení :(

Má to vůbec nějaké řešení? Neřešila jste to také některá? Pořád doufám, že existuje něco lehkého, skládacího, co tam položím, „prodloužím“ tím schody, zmenším sklon a sjedu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12839
23.1.22 18:31

A co sjíždění, že ty jsi pod kočárem, najíždění to stejný. A můžeš si to posolit, aby to neklouzalo, nebo tam nalepit/přidělat nějaký zdrsněný povrch. Nebo nech namontovat výklopné prodloužení třeba z 1/3 nebo poloviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14860
23.1.22 18:33

A jak je dítě starý? Taky bych asi nechávala kočár v autě a dítě do nositka na ten přechod, nebo pokud je úplně malý tak vloznou tasku do kočáru a nosit ho v tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9259
23.1.22 18:34
@Cenarius píše:
A co sjíždění, že ty jsi pod kočárem, najíždění to stejný. A můžeš si to posolit, aby to neklouzalo, nebo tam nalepit/přidělat nějaký zdrsněný povrch. Nebo nech namontovat výklopné prodloužení třeba z 1/3 nebo poloviny.

To si neumím představit, že bych byla na té straně pod kočárkem a držela celou váhu kočárku a ještě aby byl nakloněn na dvou kolech… to je nereálné. Je to tak akorát pro chlapa a ne pro ženskou :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9259
23.1.22 18:34
@JancaS84 píše:
A jak je dítě starý? Taky bych asi nechávala kočár v autě a dítě do nositka na ten přechod, nebo pokud je úplně malý tak vloznou tasku do kočáru a nosit ho v tom.
Čerstvý 3 měsíce
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12839
23.1.22 18:35
@MartinaCV píše:
To si neumím představit, že bych byla na té straně pod kočárkem a držela celou váhu kočárku a ještě aby byl nakloněn na dvou kolech… to je nereálné. Je to tak akorát pro chlapa a ne pro ženskou :zed:

Proč na dvou kolech? Holt bude dítě víc z kopce, neumře na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9259
23.1.22 18:37
@Cenarius píše:
Proč na dvou kolech? Holt bude dítě víc z kopce, neumře na to.

Kvůli rozteči kol. Jen dvě kola, ta poblíž rukojeti kočárku mají rozteč na ten nájezd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2430
23.1.22 18:38

Standardně jezdím všechny rampy po dvou kolech, aby dítě bylo vodorovně. To mě ani nenapadlo ten kočár naklonit na všechny čtyři. Za mě asi jedině natrénovat, nájezd si posolit, aby neklouzal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
582
23.1.22 18:43

Nájezd u domu nemáme vůbec, kočár mám v autě a chodím se třemi dětmi (když se nejmenší narodil, bylo těm starším 20 měsíců a 3 roky). Jinak to prostě nešlo.

To s tím nájezdem mi není nijak moc jasné. Na všech nájezdech se jezdí jen po dvou kolech. Nebo jak je tento jiný než všechny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9240
23.1.22 18:43

No my teda máme nájezd úplně stejnej. Sjížděla jsem schody a vyjížděla úplně stejně jak popisuješ. A sjíždí tak i ostatní z baráku.
Nevidím v tom problém. :mrgreen: Nepřeháníš to trochu? :roll: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
582
23.1.22 18:47
@MartinaCV píše:
Kvůli rozteči kol. Jen dvě kola, ta poblíž rukojeti kočárku mají rozteč na ten nájezd.

Ok, kvůli rozteči. A jak jsi to řešila u toho předchozího dítěte? To jste tam nebydleli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
23.1.22 18:54

Já teda vždycky viděla, že se na nájezdech jezdí s kočárkem po dvou kolech.. Ani mě nenapadlo, že by někdo jezdil jinak.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12232
23.1.22 18:55

Většina těch nájezdů je úplně stejných nikde ti nebudou pasovat obě kola, pokud máš rozdílnou rozteč a navíc by se ti mimčo sesunulo, když je to tak příkré. Spíš asi můžeš být ráda, že nějaký nájezd máte, spousta paneláků nemá ani to. Taky mi přijde, že to trochu přeháníš, chce to prostě posilovat. Vždyť kočár s miminkem má tak 12 - 15 kg, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9259
23.1.22 19:02
@Černá dáma píše:
Ok, kvůli rozteči. A jak jsi to řešila u toho předchozího dítěte? To jste tam nebydleli?

Bydleli a řešila jsem to tak, že jsem stála na plošince nad schodama a čekala až půjde někdo z domu a pomůže mi snést kočárek po schodech. Což je teď s dalším dítětem dost nepraktický, přešlapovat tam na místě a být odkázaná na to, až někdo půjde kolem. Dělala to tak i jiná sousedka ze vchodu, co v té době měla dítě v kočárku. Když jsou dva lidi, je jednodušší snést kočárek po schodech, než sjet ten blbej nájezd. Jinak ho manžel sjíždí sám po těch dvou kolech, on ten kočárek udrží, má na o sílu. SVJ o problému ví, neřeším to sama, ale zatím to skončilo na tom, že komunisti holt ty schody postavili špatně. Pozvali teď firmu, co dělá nájezdy, tak ještě čekám, jestli něco vymyslí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9259
23.1.22 19:03
@Aduš8 píše:
Většina těch nájezdů je úplně stejných nikde ti nebudou pasovat obě kola, pokud máš rozdílnou rozteč a navíc by se ti mimčo sesunulo, když je to tak příkré. Spíš asi můžeš být ráda, že nějaký nájezd máte, spousta paneláků nemá ani to. Taky mi přijde, že to trochu přeháníš, chce to prostě posilovat. Vždyť kočár s miminkem má tak 12 - 15 kg, ne?

Mám pupeční kýlu a poškozenou míchu (syrinx míšní), nemůžu to tahat. A je to těžké i pro zdravé ženy, sousedka to taky nesjede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat