Reklama

Pruhy po umytí podlahy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dana066
Kecalka 346 příspěvků 19.12.16 14:51
pruhy po umytí podlahy

Zdravím, po umytí podlahy, používám jen jar, jsou na podlaze, (kachličky) pruhy.
Zkoušela jsem umývat jen zleva doprava, ale nepomohlo to. Čím to může být?

Reklama

Reakce:

Janli
Kelišová 5424 příspěvků 9 inzerátů 19.12.16 14:55

No tím, že jar není na mytí podlah a i z nádobí je potřeba ho oplachovat. Kup přípravek přímo na podlahy nebo obyčejný kopřivový šampon. Pruhy tam nebudou a dlažba se bude lesknout.

Dana066
Kecalka 346 příspěvků 19.12.16 14:58

@Janli Díky :oops:

Trojlístek
Závislačka 3536 příspěvků 19.12.16 15:04

@Dana066 Jar není na podlahu. Jar je na mytí nádobí a musí se opláchnout - proto ty pruhy. Pokud jsi takto umyla laminátovou, nebo dřevěnou podlahu, tak jsi ji tím mohla i poškodit - vysušit. V tom případě bych velice rychle zaklekla a řádně setřela znovu a to velice pečlivě vodou.

Janli
Kelišová 5424 příspěvků 9 inzerátů 19.12.16 15:09
@Dana066 píše:
@Janli Díky :oops:

Mám to taky za sebou :mrgreen:.

Dana066
Kecalka 346 příspěvků 19.12.16 15:13

Ještě dotaz, stačí normál. savo ředěné vodou, nebo musí být to na mytí podlah nebo jiný prostředek k savu? Omlouvám se za hloupé dotazy.

Sany80s
Kelišová 6294 příspěvků 19.12.16 15:17

Hlavně ne savo, to se vůbec nesmí používat v místnostech, kde se pak okamžitě vyskytuješ. Může vás to ohrozit na zdraví.
Ve své podstatě je vhodné používat ho výjimečně.

Dana066
Kecalka 346 příspěvků 19.12.16 15:19

@Sany80s Aha, díky

Heivka
Závislačka 2973 příspěvků 19.12.16 15:20

Já myju podlahy vodou s octem, do kýblu vody cca hrnek až dva octa a krásně to myje, bez pruhů a nebezpečných výparů a octový odér je během pár minut pryč. Jen nevím jak by to šlo na dřevo. Doma mám PVC a dlažbu.

Dana066
Kecalka 346 příspěvků 19.12.16 15:34

@Heivka Nemusí se to pak přetřít čistou vodou?

Heivka
Závislačka 2973 příspěvků 19.12.16 15:40

@Dana066 Nikdy jsem to vodou nepřetírala. Ocet rychle vyvane. Já na vytírání octem přešla po pořízení psa, aby neolízal nějakou chemii, takže už přes 6let vytírám takhle :palec:

Dana066
Kecalka 346 příspěvků 19.12.16 15:41

@Heivka aha, díky ;)

LuciaP
Kecalka 147 příspěvků 21.12.16 05:16

Já si kupují ajax na podlahu a vytírá se sním super krásné voní a nenechává šmouhy. A občas ytru savem na podlahu. Mám psa a ten mě Teda podlahu neolizuje :-D

Jar Jar
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 21.12.16 05:26

Ocet? To teda nevím… když už něco kyselého a leptavého tak snad raději kyselinu citronovou, po octu by mi to doma smrdělo jako v té rybářově chýši z pohádky od Wericha :-) Ale snad není důvod mýt podlahu kyselými roztoky. Určitě je lepší použít jakýkoliv detergent (s výjimkou těch co obsahují látky na „ochranu rukou“ a podobné nesmysly, ty pak dělají tyhle šmouhy) coby smáčedlo, stačí pár kapek a je umyto. Aspoň já to tak používám.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama