Průjem a zvracení bez teploty - jsou to rotaviry?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xxZuzana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.11 13:04
Průjem a zvracení bez teploty - může jít o rotaviry?

Prosím o radu, dcera (19m) měla včera 2× pořádný průjem, odpoledne a navečer ale byla ok. Dneska vyzvracela snídani - jogurt s ovocem (já vím, neměla ho asi dostat). Během dopoledne pak zvracela asi 3×, ke konci jen vodu. Průjem opět 2× pořádný. Teplotu nemá žádnou, je lehce unavená, ale žádná hrůza. Má i docela dobrou náladu, zajímá se o pohádky, houpacího koně… vodu pije, dokonce si sama vzala suchar. Tak mě napadlo - může jít o rotaviry, když nemá teplotu?

Smectu do ní nemůžu dostat, ve všem ji odhalí, čaj ani sladké nápoje mi nepije, pozná a odmítne to i v banánu.

Kdyby se to zhoršilo, nebo to nebralo konce, k lékaři samozřejmě vyrazíme.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

LadyRebeka
Extra třída :D 12739 příspěvků 17.03.11 13:07

Nemuselo jí něco sednout, nebo chytla nějakou střevní chřipku. Dcerka měla vysokou horečku a co krok to z ní vysvištěl průjem, plakala a řvala. Jeli jsme k dr, vzali jí stěry a řekli nám, že máme dávat čípky od horečky né sirupy at jí nepřetěžujeme střeva a enterol do ní dostat. Dcerce dej popíjet slabý černý čaj nebo kulíška, suchary nech na její dosah, kdyby chtěla at si vezme, jen kontroluj pití aby dost pila a nedehydrovala se ti. Když bude mít chut dej rýži, mrkev je dobrá na průjem jako vařená nebo banán, ale to jen když nebude zvracet, dneska bych dala jen suchar nebo dva dny starý rohlík. Držím pěsti aby bylo lépe. My jsme měli nakonec campylobactera ale dcerce se po enterolu udělalo dobře a od té doby tuk tuk neměla už průjem a je to už 10 měsíců. :hug:

lukymaty
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 17.03.11 13:10

Ahoj náš malej když měl rotaviry,tak zvracel 15× a prujem co 10 minut.Byl vyčerpaný jen spal nechtěl pít ani jíst nakonec byl z toho dehydrovaný.Trvalo to tak čtyři dny i v nemocnici.

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 17.03.11 13:14

Syn to měl o víkendu. Pro jistotu jsme volali na dětskou pohotovost a bylo nám řečeno, že je teď něco ve vzduchu.
Pokud je bez teploty a neletí to z ní každých 10 minut, nemusíš se bát.
Hlídej tekutiny, nám byl doporučen studený hodně oslazený čaj - po lžičkách

xxZuzana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.11 13:15

Já právě četla, co rotaviry dokážou… rozhodně ji budu sledovat, ale nechci ji tahat přes město zbytečně, když možná stačí dieta a klid. Ta normální teplota mě trochu uklidňuje. A když vyžaduje prasátko Peppinu, tak si říkám, že snad to nebude zlé :hug:

xxZuzana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.11 13:16
Cappy píše:
Syn to měl o víkendu. Pro jistotu jsme volali na dětskou pohotovost a bylo nám řečeno, že je teď něco ve vzduchu.
Pokud je bez teploty a neletí to z ní každých 10 minut, nemusíš se bát.
Hlídej tekutiny, nám byl doporučen studený hodně oslazený čaj - po lžičkách

a to něco ve vzduchu…může to být myslíte nebezpečné pro těhotnou ve 4m? Má nám dorazit návštěva, zítra. Můžu ji zrušit, ale s malou se uvidí jen letmo.

lukymaty
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 17.03.11 13:18

Myslím že se nemusíš obávat ty Rotaviry jsou strašně rychlí nástup pomale vždy skončí v nemocnici protože jsou dehydrovaný neudrží v sobě žádnou tekutinu.Náš malej měl teplotu vysokou.

gorina
Neúnavná pisatelka 19692 příspěvků 17.03.11 13:39

My se se strevni virozou trapime od nedele.Nejhorsi k tomu je,ze jsme to dostaly od maleho vsichni a dneska i moji rodice kteri museli jeden den Tygra hlidat,protoze jsem se nemohla postarat sama o sebe natoz o neho.Nastesti u nas to probehlo bez teplot,ale prujem mame do dneska,ikdyz jen jednou denne.Tygr mi nechce zadne Smecty ani nic jineho.Vsechno mi vzdycky vyzvracel.Takze jsme jen na rohlikach a caji.Dneska jsem se do neho pokusila dat vyvar a ani nahodou.O co si jedine jeste rekne je banan.Uz z toho zacineme byt docela spatni,protoze vlastne 5 dni nic poradne nesnedl.Nevit ejak dlouho to tak muze tem detem trvat,at neco nezanedbame nebyla jsem s nim ani u doktr.Kazdy mi rika hlavne pit :think:

cernus
Závislačka 3802 příspěvků 17.03.11 13:43

Ja bych se take nebala, ze jsou to rotaviry. My je meli minule jaro, mely jsme pres 39 horecku, maly byl uplne mimo, jen lezel s hlavou na stranu a bylo mu vsechno jedno. V podstate se do tohodle stavu dostal behem 12hodin. Zacal zvracet, neudrzel v sobe vubec nic, nakonec jsme zkoncily v nemocnici.
Rekla bych, ze to budete mit bud obyc strevni chripku, nebo male neco nesedlo.
Hlavne hlidej tekutiny a toho kuliska take doporucuju. Ten jogurt byla urcite chyba, mlecne vyrobky jakekoliv bych ted urcite na par dni vynechala.

Drzte se a jak je dcerce co nejdrive zase dobre.

cernus
Závislačka 3802 příspěvků 17.03.11 13:47

Gorino, s jidlem se to srovna. Az bude mit maly hlad a chut, tak zacne zase poradne bastit. Nam po tech rotavirech trvalo skoro mesic, nez zacal maly poradne jist.
Minimalne tyden po tom, co se mu udelalo lepe byl jen na rohlikach a piskotach a semtam banan.
Ono si telo rekne, co potrebuje. Lepsi je to takhle, nez kdyby mel chute a porusila se dieta a mel to zase zpatky.

Jeste doporucuju nejaka probiotika, aby se rychleji srovnalo prostredi ve strevech.

lukymaty
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 17.03.11 13:52

jj přesně jak píše CERNUS oni hlady neumřou malej nechtěl dobrý dva týdny nic jíst hlavně že pil.Dokonce nám z 11 kg zhubl na 9 kg.Ted už to má váhu zpátky.Za mě taky doporučuji Kuliška a probiotika.A místo mléka jsem dělala rýžový odvar s trochu sunaru

xxZuzana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.11 13:54

Holky, moc díky, jsem klidnější :palec:
aspoň, že je venku tak hnusně a neláká mě to na procházku - kočárek jsem prala před 3 dny, nerada bych znovu. Malá je z toho unavená, já taky - od rána peru, vytírám, převlékám…

snad se to rychle urovná
jen kdyby smecta byla aspoň trochu k jídlu - ten jíl malá vycítí na 100 honů, můžu to maskovat čím chci

cernus
Závislačka 3802 příspěvků 17.03.11 14:04

Uvidis, ze to bude uz zitra lepsi. Tyhle strevni zalezitosti jsou vetsinou jen otazkou dvou tri dni. Pak se to nesmi uspechat s jidlem.
Ty probiotika ti doporucuju Lactobacilky nebo treba Probian mimi. Nema to zadnou pachut, rozpusti se to v piti nebo v jidle(ale nesmi se to dat do horkeho). Nam treba v nemocnici doporucili Hylak, ale to hnusnej utrejch, maly se mi po tom malem udavil.

Lucie77
Kecalka 399 příspěvků 17.03.11 21:01

Já se přidávám, měli jsme to minulý víkend. Žádná teplota, ale hrozné zvracení :poblion: :poblion: :poblion: (asi 15× za večer+noc), vyrazili jsme na pohotovost a dostali čípek proti zvracení a kulíška (nedostala jsem ho do ní, tak jsem dávala ledový černý čaj+glukopur nebo jak se to jmenuje). Prý je toho teď všude ve vzduchu plno a za dva dny by to mělo být ok. Přesně tak se i stalo. Třetí den už dcera vypadala mnohem lépe a čtvrtý už zase zdravě. Akorát jsem to od ní chytla já a starší dcera také :cert:
Rotaviry mě také strašily, ale dočetla jsem se, že to bývá vysoká horečka…
Zuzi, držte se, ať je líp!!! Já jsem teď tak vystrašená, že se bojím s malou chodit ven :-( natož mezi lidi

faflina
Ukecaná baba ;) 2031 příspěvků 07.12.13 22:17

Ahoj holky dneska mi mala zacala blinkat az vecer teda kolem 6- ti dlhodin poprve. Bylo toho dost a bylo zo uz od obeda tak zvracela asi za 15minut znovu pak jsem uvařila čaj černý oslazený dala jsem ji asi jen 5 lžiček. ale taky vyzvracela. Pak si prdla ale vyletěl z ní průjem. Teď spí. Ale už podruhé se vzbudila a jako by blila ale na prázdno. Mam strach z dehydratace. Má 3roky. Teploty nema co to muze byt

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec pohádky u Petra Vojnara: Moderátora opustila matka jeho syna

Když se moderátor Petr Vojnar na konci září na Facebooku podělil o informaci,... číst dále >

Před přečtením spalte? Tady je 5 knih, které pod stromečkem nechcete najít

Průměrný Čech za rok přečte dvanáct knížek. Pokud by vzal do ruky následující... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >