Průjem - děti 2 a 4 roky, jaké jídlo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 14:33
Průjem - děti 2 a 4 roky, jaké jídlo?

Holky,
děti mají druhý den průjem, ne sice úplně vodu, ale dost, asi nějaká viróza, k tomu lehká teplota. Co vaříte takhle malým dětem při průjmu? Zatím nic moc nechtějí, moje nápady selhávají, tak mi poraďte. Dík.

Prosím anonym, tchýně sem občas chodí, měla bych ji doma hned nakvartýrovanou 8o

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 14:39

Zadej si do googlu průjem. Absolutně všude se dočteš to samé, navíc tady dotazů taky bude mrak. Nic bych nevyvařovala. Suchá rýže, suché pečivo, brambory, maximálně přistrouhat podušenou mrkev. Později málo solený vývar, případně libové kuřecí maso, ovocný kompot nebo přesnídávka (neslazené). Žádné mastné, mléčné, sladké, příliš kořeněné. Až průjem ustane, postupně najíždět na normální stravu.

lucenka
Hvězda diskuse 37481 příspěvků 22.07.19 14:39

Když nic nechtějí, tak bych jim nic nedávala. Pak bych dala suchary, banán, rýži s mrkví, vývar (kuřecí, krůtí).

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1583 příspěvků 22.07.19 14:40

Tak základem je vůbec žádné mléko a mléčné výrobky. Můžeš třeba udělat vývar z masa a zeleniny, nebo třeba rýží s mrkvi, nebo banány.

zrcadlo
Echt Kelišová 7578 příspěvků 22.07.19 14:42

Mimo jídla doporučím určitě lék Enterol - na moje děti zabírá většinou do druhého dne (a pak není třeba řešit dlouhodobější dietu).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 14:57

@zrcadlo Právě, že Enterol mi mladší blindí, nesnese hořké ani normálně…
Vývary nechtějí, suchary…jestě ten banán teda jo, mladší pije mléko, má bezlaktozové, to snad prý může…
Doktorka má dovču a nechce se mi volat někam na zástup. Budu teda nabízet dál, díky moc holky, oni ten průjem neměli strašně dlouho a teď najednou oba… :?

Pajusinka
Stálice 52 příspěvků 22.07.19 15:08

Souhlasím s holkama. Jen doplním, že pokud nechtějí, nemusíš je nutit, jen nabízej. Ale při průjmu je nejdůležitější dostatek tekutin, na to dohlídni. Nabízej klidně po lžičkách, ale opravdu dohlídni na to, že do sebe něco dostanou. Ať je dětem brzo líp :hug:

bse.pedro
Kecalka 388 příspěvků 22.07.19 15:14
@Anonymní píše:
Holky,
děti mají druhý den průjem, ne sice úplně vodu, ale dost, asi nějaká viróza, k tomu lehká teplota. Co vaříte takhle malým dětem při průjmu? Zatím nic moc nechtějí, moje nápady selhávají, tak mi poraďte. Dík.Prosím anonym, tchýně sem občas chodí, měla bych ji doma hned nakvartýrovanou 8o

Já vždy dostával suchej rohlík a hořkej čaj, myslím, že to doporučujou všude…
Když měl těžkou virózu můj pes a odmítal žrát, doporučil mi veterinář rýžovej odvar, že prý staví a piškoty. Pes se vyhrabal z virózy, která zabila 70% psů. Myslím, že na lidi by to mohlo fungovat taky… :nevim: 8)

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 22.07.19 15:50

Rejži, brambory, dušenou mrkev, kuřecí, banány, suchary, hodně pít.

Půldenní, a nebo jednodenní hladovka, pokud nechce jíst taky spíš jen pomůže - klíčové je aby pili.

Váš příspěvek
Reklama