Průjem - jak dlouho ještě pokračovat s dietou

5925
27.7.21 07:31

průjem jak pokračovat

Holky prosím o radu.
Dceru pět let, trápi už od minulého týdne průjem. Už bylo dobře dva dny, a já kr..va ji dovolila mléko, jen deci ale i to stačilo, a průjem zpět od neděle zase. Takže od neděle jedeme fakt dietu rohlíky, banán, piškoty, na oběd jen polévka s rýže a mrkve, nebo brambor suchý a mrkev. Paní doktorka říkala tři dny po vymizení ještě dieta.
Můj dotaz co pak pomalu začít dávat? A co třeba dýl nedávat? Myslím že do středy ještě necháme takto dietu určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1518
27.7.21 08:08

Mliko bylo asi blbost, ale dala bych nejaky zakysany mlecny vyrobky… idealne neco jako kefir na srovnani strevni flory. A dala bych ji vareny kureci at ma nejaky bilkoviny… ono popravde ja mela takovou dietu jednou a stejne se to srovnalo az s najezdem na kefiry, kureci sunku, klidne i dusenou korenovku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8356
27.7.21 08:09

A dáváš smectu? Nebo něco takovýho? Já dávám vždy smectu a až už je trochu lépe, tak vařím kuřecí vývar bez kůže, ať není mastný. A pak nedávám týden nic mastného, smaženého… Borůvky jsou třeba super na průjem:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5925
27.7.21 08:23
@florenc píše:
A dáváš smectu? Nebo něco takovýho? Já dávám vždy smectu a až už je trochu lépe, tak vařím kuřecí vývar bez kůže, ať není mastný. A pak nedávám týden nic mastného, smaženého… Borůvky jsou třeba super na průjem:)

Máme od paní doktroky nějaký prášek hydro něco, nevím ted ten název, a ještě enterol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5925
27.7.21 08:24
@Leenvecka píše:
Mliko bylo asi blbost, ale dala bych nejaky zakysany mlecny vyrobky… idealne neco jako kefir na srovnani strevni flory. A dala bych ji vareny kureci at ma nejaky bilkoviny… ono popravde ja mela takovou dietu jednou a stejne se to srovnalo az s najezdem na kefiry, kureci sunku, klidne i dusenou korenovku.

Joo teď už to vím že mléko jsem neměla dát :(, zkusím nějaký ten kefír nebo něco takového, ale moc nevím zda to sní :( ona ani čistý bílý jogurt nejí :(.
Mléko říkala paní doktorka potom po pár dnech ale bezlaktozové. Ona je na mléku závislak, pije dvakrát denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
27.7.21 08:35

Ten hydro něco to je iontový nápoj na doplnění minerálů který průjmem ztrácí..ale samotný průjem to neřeší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11691
27.7.21 08:35

A je to vyloženě průjem, nebo jen řídká stolice? A šlo o dietní chybu, nebo spíš nějaký bacil? Zařadila bych bylinkové čaje a něco na podporu střevní mikroflóry. Myslím, že můžeš zařadit i libové maso. Mléko bych zatím vynechala, ale tvrdé sýry nebo zakysané mléčné výrobky bych zkusila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5925
27.7.21 08:44
@hehehe píše:
A je to vyloženě průjem, nebo jen řídká stolice? A šlo o dietní chybu, nebo spíš nějaký bacil? Zařadila bych bylinkové čaje a něco na podporu střevní mikroflóry. Myslím, že můžeš zařadit i libové maso. Mléko bych zatím vynechala, ale tvrdé sýry nebo zakysané mléčné výrobky bych zkusila.

spíše řídká stolice teď už. Bacil byl vyloučen po stěrech. Ona měla minulý víkend teploty přes 38, pak od pondělí začal průjem, do toho rýma, kašel… se to tak blbě sešlo uplně vše :(. byla pak dva dny dobrá tak jsem blbě dovolila to mléko. Teď už jsem řekla že fakt příšně. Bojím se ať už neuděláme chybu, ať už je to jenom dobré. A za námi konečně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14114
27.7.21 08:54

@Veru1987 Asi Hidrasec, ne? To dceru zachranilo pred hospitalizaci. Take jsme k tomu meli Enterol. Muzes pridat libove maso, dyni, suchary, ryzi, brambory, pak postupne i testoviny, naopak piskoty jsou spatne, to spis treba slane tycinky, cornflakes. Vubec nejlepsi lek na prujem, ktery nas uz milionkrat zachranil, je nastrouhane zhnedle jablko po lzickach - to nam poradila jedna nemecka lekarnice a funguje to primo zazracne. :hug: Mleko je opravdu spatne, ale my kupovali pro batolata zavislaky na lahvi bezlaktozove, tak od 4.-5.dne a to jim problemy nedelalo. Naopak s bilym jogurtem jsem dobrou zkusenost neudelala, take se po nem na tyden vratil prujem. Klidne se ptej, mame geny na strevni chripky :mrgreen:, uz to mam dost vychytane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14114
27.7.21 08:56

@Veru1987 A az dojite ten Enterol, tak probiotika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5925
27.7.21 09:17
@Hobitka píše:
@Veru1987 Asi Hidrasec, ne? To dceru zachranilo pred hospitalizaci. Take jsme k tomu meli Enterol. Muzes pridat libove maso, dyni, suchary, ryzi, brambory, pak postupne i testoviny, naopak piskoty jsou spatne, to spis treba slane tycinky, cornflakes. Vubec nejlepsi lek na prujem, ktery nas uz milionkrat zachranil, je nastrouhane zhnedle jablko po lzickach - to nam poradila jedna nemecka lekarnice a funguje to primo zazracne. :hug: Mleko je opravdu spatne, ale my kupovali pro batolata zavislaky na lahvi bezlaktozove, tak od 4.-5.dne a to jim problemy nedelalo. Naopak s bilym jogurtem jsem dobrou zkusenost neudelala, take se po nem na tyden vratil prujem. Klidne se ptej, mame geny na strevni chripky :mrgreen:, uz to mam dost vychytane.

Ano hidrasec a ten enterol, enterol mám dávat 14 dní… to je pěkná palba, ale co už. Dcera na průjmy právě moc netrpěla nikdy. Jablko jsem netušila že vůbec může. Piškotu pojí dost… měla jsem za to že to se může. Tak koupím cornflakes, suchary.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14114
27.7.21 09:33

@Veru1987 Piskoty jsou dobre treba pro zacatek po zvraceni na uklidneni zaludku, ale prujmu moc neprospivaji, jsou dost sladke, takze se pak ve strevech muze pomnozit neco, co nema. Jablko opravdu postrouhej a nech zhnednout. :hug: :hug: Priste budes vedet. My mame strevni chripku pravidelne cela rodina, jak je nekomu blbe, zavadim dietu rovnou vsem :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5925
27.7.21 09:44
@Hobitka píše:
@Veru1987 Piskoty jsou dobre treba pro zacatek po zvraceni na uklidneni zaludku, ale prujmu moc neprospivaji, jsou dost sladke, takze se pak ve strevech muze pomnozit neco, co nema. Jablko opravdu postrouhej a nech zhnednout. :hug: :hug: Priste budes vedet. My mame strevni chripku pravidelne cela rodina, jak je nekomu blbe, zavadim dietu rovnou vsem :mrgreen:.

Borůvky se taky můžou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14114
27.7.21 09:49

@Veru1987 Tech bych se taky nebala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5925
27.7.21 10:10
@Hobitka píše:
@Veru1987 Tech bych se taky nebala.

stále má průjem… prý dost řídké, dneska je s ní muž doma, měla jsem očr do včera. Už jsem unavená z toho. Jí jen ty rohlíky, banán, na oběd mrkev s rýži polévka, pár brambor v tom, a nějaké ty piškoty. Od neděle jedem přísně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat