Průjem po hořčíku a selenu?

Anonymní
5.12.19 15:00

Prujem po horciku a selenu?

Ahoj, prosim anonym nebo smazat
Minule pondeli mi imunolog doporucil brat horcik a selen, jelikoz mam pry nizkou hladinu za to vysokou hodnotu sodiku, moc tomuto nerozumim tem mineralum, ale to neni ten problem, doporucil mi konkretni tablety, horcik trikrat denne je tam 90tablez, selen dvakrat 60 Zacala jsem brat minulou stredu, vse ok, ale od nedele me trapi prujmy, jdu treba i 6krat hlavne po jidle, nekolikrat sem si myslela ze to nestihnu, volala jsem doktorovi a ten rekl, ze horcik je projimavi, at to rozhodne doberu a koupim si probiotika a vyradim cukry, omastky. A naopak pridam vlakninu. Ale me uz to jde na mozek, v praci mame dva personalni wc a furt se na me nekdo dobyva, takze za 10 min letim znovu, uz mi to je trapne, wc na zastavce nebo ve vlaku jsou priserne. A taky kdyz spolucestujici vidi, ze jdu behem 10min tak mi je hrozne :,( mam strach, ze si z toho vypestuju nejaky chronicky prujem a nervy, vcera jsme byli s manzelem v praze, cesta neco pres hodinu a musel mi dvakrat zastavovat, jednou to bylo za vterinku dvanact :cert: mate s timto zkusenosti? Dobiraly by jste? Kamaradka ma syndrom tracniku a ja uz si pripadam, ze na to mam nabeh, ale na gastro pred mesicem vse ok, pred temi prasky prujmy vubec. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1022
5.12.19 15:09

Hořčík je projímavý. Úprava - lépe řečeno, změkčuje stolici. Nucení bys po tom mít neměla. Nemáš to psychosomaticky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7865
5.12.19 15:17

Ve větším množství je hořčík projímavý. Nevím kolik obsahuje ve tvém případě jedna tableta, kterou násobis 3×denne, ale stačí 375mg hořčíku denně, zbytek stejně vyloučí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4014
5.12.19 15:19

Bude to po hořčíku. Taky to tak někdy mám a i doktor mi to v těhotenství říkal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15528
5.12.19 16:50

Jo, to je po hořčíku, stačí začít brát jinou formu.

Ideálně malatovou či chelátovou formu - mrkni na eshopy kulturistů, mívají zajímavější doplňky než lékárny a levněji.

Jo a přidej k tomu B-komplex, usnadňuje vstřebávání hořčíku, pořádně to zapij a hodinu před a hodinu po nepij mlíko a nejez nic v čem je nějaké větší množství vápníku - obojí to zhoršuje vstřebávání hořčíku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat