Průjem, zácpa a hleny

Anonymní
29.8.21 19:45

Průjem, zácpa a hleny

Ahoj, chtěla bych se zeptat zdali tu má někdo zkušenost? Minulý týden v úterý jsem měla k obědu jídlo (rizoto), pár hodin na to začali hrozné bolesti břicha, pocit na zvracení a nakonec to skončilo vondatým průjmem. Na nějaký den to dalo pokoj, vše v pořádku, vyprazdňování bylo v pořádku, ale týden na to se mi objevil prujem znovu s příměsí hlenu. Poté opět stolice normální, pak pouze naoranžovělé hleny (množství cca čajové lžičky).
Pár dnů zpět jsem byla na pohotovosti v Motole, kde mi řekli, že tam mohl proběhnout z jídla menší zánět střev a předepsali mi probiotika. Den zpět hrozná zácpa. Nakonec vyprázdnění normální a hlenů ubývá. Ale dnes mě začalo bolet na levé straně v podbříšku. Píšu anonymně z důvodu asi chápete jakého 8o
Poslední dobou mi nedělalo úplně dobře kafe s mlékem, pokaždé jsem strávila pár minut na záchodě, ale bez průjmů :nevim:
Teď mám nasazenou dietu a už pět dnů žádný průjem :nevim:
Máte někdo podobné zkušenosti? Hrozím se ulcerózní kolitidy nebo jakéhokoliv zánětu střev :roll:
Děkuji za odpovědi a rady :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
79
29.8.21 19:51

Muze to byt cokoliv, zašla bych na komplet gastro vyšetření, udělají sono, krevní testy a budeš vědět.. Ja bych se skoro i vsadila na žlučník, to s tím kafem měla příbuzná.. :nevim:
Nejsem Dr. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8459
29.8.21 19:52

Zkus Hylak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1811
29.8.21 20:23

Mohla jsi taky z té rýže chytit bacilla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
29.8.21 21:15

:nevim: @Kolicek95
Co se dá chytit z rýže prosím pěkně? Já fakt netuším 🙈
Me teď napadá maso :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.8.21 13:21

@namaluha1519 Mohl to byt prujem zpusobeny bakteriemi nebo viry - hodne moznosti anebo to mohla byt enterotoxikoza- otrava toxiny, ktere urcity druh bakterii produkuje. U ryze to muze byt napr. Bacillus cereus. To uz nezjistime, skoda ze nikdo neudelal vyter na kultivaci. Tak ci tak, funkcni poruchy traveni jako nasledek prujmoveho onemocneni jsou caste. Jezte probiotika, kysane mlecne vyrobky, mene sladkeho. Kava urychluje peristaltiku strev, tak ji chvilku vynechte, at se streva zase dobre osidli spravnou bakterialni florou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
31.8.21 14:23

@greplbauer-psychosom dekuju za vysvětlení ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
2.9.21 22:07

Muže to být cokoliv. Nezkoušela jsi na to brát laktobacily? Třeba máš jenom narušenou střevní mikrofloru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.9.21 15:06

@marcusa brala jsem Biopron, také mi Dr předepsala Endiaron a cca dva dny na to byl klid, stolice normální, hleny žádný, ale po týdnu a půl to mám zpět :roll:
Jsem bez průjmů, ba naopak mám rádoby zácpu (?), při tlačení to prostě nejde úplně samo, na záchodě nějaký ten čas strávím, ale něco se podaří tělu dostat ven.
Snad to přejde, hrozím se kolonoskopie :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat