Průměr kontaktní čočky?

680
15.4.20 10:53

průměr kontaktní čočky? poraďte prosím...

Ahoj všem,
prosím o radu, před časem jsem se odvážila zkusit kontaktní čočky, dostala jsem jednodenní Acuvue Oasys with HydraLuxe a byly teda docela drahé, mám každé oko jiné takže jsem v optice nechala něco kolem dvou tisíc,–, ale vyhovovaly mi… pak jsem si koupila levnější variantu jednodenních přes net a ty byly hodně slaboučké, když mi zaslzelo oko, stalo se mi, že sem si jí se slzou utřela ven.
chtěla bych zkusit Biofinity Energys 3 čočky takže měsíční (jestli bych na to měla nervy, jelikož dokážu zničit i tři kusy než čočku nandám do oka), ale na té úplně původní krabičce jednodenních jsou parametry zakřivení 8,5 a průměr 14.3 a tady ne těchto, co bych chtěla zkusit je zakřivení 8,6 a průměr 14 mám už ted o dioptrii víc než když jsem zkoušela čočky prvně, je to velký rozdíl máte někdo zkušenosti prosím?
Mám dioptrie 3.25 a 3.00 :mavam: :mavam: :mavam:

Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1032
15.4.20 11:39

@Eva.e Ahoj, trošku nechápu na co se vlastně ptáš? Taky nosím kontaktní čočky. Měsíční. Jako nějak extra se v tom nevyznám ale myslím si že bys měla vždy objednat čočky s takovými parametry jaké máš. Ty parametry jako zakřivení, osa, cylindr atd. tam není jen tak, je to přesně uzpůsobené tvému oku. No já bych to neriskovala už jen kvůli ceně, která není malá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1977
15.4.20 11:39

A ty co ti dali v optice měli jaké parametry? Mně třeba průměr 14 nedrží v oku. 14,2 a 14,5 sedí dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
680
15.4.20 13:00
@Lucie1906
Noo chtěla jsem se spíš zeptat jestli měl někdo stejný parametry jako já a pak mu sedly případně i ty druhé…
@zuza92 píše:
A ty co ti dali v optice měli jaké parametry? Mně třeba průměr 14 nedrží v oku. 14,2 a 14,5 sedí dobře.

@zuza92 Ty původní z optiky byly ty jednodenní co píšu 8,5 a průměr 14.3, ale ono konkrétně na tyhle dva parametry dohromady vyskakuje velmi omezená nabídka spíš hlavně ty jednodenní drahé co jsem měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4477
15.4.20 13:34

Ahoj, já už několik let nosím čočky Acovue Moist 1.day a jsem maximálně spokojená. Cenově jsou dostupné, mám na každém oku jiné dioptrie, dia 14,2 a zakřivení 8,5. Předtím jsem nosila čočky se zakřivením, 8,3 a také to bylo bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
680
16.4.20 12:03

@Saffiraa
Děkuju za odpověď k diskuzi :) Já si asi zase vezmu ty jednodenní u těch Biofinity Energys mě lákalo to že se vnich může v klidu spát,,, měla bch pak ráno klid bez nervů z nandavání čoček… mám teď brýle ještě se starými dioptriemi a jak se ted nosí roušky a já i přes ně blbě vidím ještě jak se to zamlžuje a nevidím vlastně nic tak mě z toho akorát pernamentně bolí hlava… :( Chtěla sem si nechat udělat nové brýle a tam kde mi zrak přeměřovali nově jsem si žádné nevybrala… a ted momentálně v optikách zrak neměří :( :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat